Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Csontsovány macska. Ez normális?

Csontsovány macska. Ez normális?

Figyelt kérdés
Van egy 3 éves lány macskám és pár hónapja nem eszik rendesen. Régebben száraz tápot adtunk neki, de kb. féléve elkezdtük adni neki a konzervet, kb másfél hónapja meg már csak alutasakosat veszünk neki, de semmi se jó neki.. Most pl friskies márkájút kapott, de csak a szószt nyalogatja le, a húst már nem eszi meg..mikor elakartuk vinni állatorvoshoz akkor mégis elkezdett enni, de csak addig tartott..de be van esve a hasa, a háta is kb 4 centis lett,alig van rajta hús..szerintem kevesebbet nyom mint egy kiló kenyér. Sokat lustálkodik és szegénykém úgy néz ki hogy meddő, mert három éves, többször volt fiú cicával de sose lett terhes. Szerintetek mi lehet a baj? Nektek volt már így a cicátok? ( Volt egy 6 éves cicám is, aki ennek a cicusnak a nagyija :D de ő januárban eltűnt, azóta sem került elő..míg nem tűnt el,addig etetésnél mindig egy tányérba adtam nekik,és a kisebbik el ette a nagytól a kaját..nagyon harámolt, majdnem megfulladt szegény..mióta viszont eltűnt a nagy cicám, azóta nem nagyon eszik,..ez is közrejátszik? mert már lassan 4 hónapja ennek)

2016. ápr. 23. 12:36
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
61%
"Képzeld el, hogy általában 2 kölyköt fialtak a cicáim és mindet elajándékoztam.." Csak szólok, hogy ezt te írtad pár válaszzal ezelőtt, ha nem rémlik. Akkor most miért hajtogatod, hogy nálad nem ellenek a macskák?
2016. ápr. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
84%
Hallottad már ugye a kifejezést: "felelős állattartás". Ha nem, sürgősen olvass utána. Mert ami Te művelsz hónapok óta a cicáddal, egyértelműen állatkínzás. Sovány, mint a penge, de hagyod, hogy rámásszon a kandúr, többször is. Remek lehetett, amikor asszisztáltál az aktusokhoz. És NEM NORMÁLIS egy csontsovány macska. Végignézed, ahogy lassan elpusztul. Gratulálok!Remélem, Téged is így fognak egyszer szánakozva nézni hónapokig, ahelyett hogy orvoshoz vinnének, amit Neked is régen meg kellett volna tenni!!
2016. ápr. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ez nem normális.

Sok minden okozhatja, bármilyen betegség, féregfertőzés, foggyulladás, ínygyulladás, stb.

El kell vinni állatorvoshoz, és kivizsgáltatni.

Az sem normális, hogy még soha nem volt vemhes (persze az jó, ha nem szaporodik, de az biztos, hogy nem egészséges a cica).

Nekem volt már így a cicám, igen, hogy nem evett. Bár ő amúgy is láthatóan nem volt jól, ezért rohantam vele az ügyeletre.


Kérdező, valami biztos, hogy nincs rendben. Vizsgáltasd ki a cicádat. Érdemes lenne beadatni neki az oltásokat is, amik a gyakori macskabetegségek ellen védik, és 3 havonta kapjon féreghajtót.

Igen, ez nem lesz olcsó. Aki állatot tart, annak ezzel számolni kell, sajnos ez így működik.

2016. ápr. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
66%
Igazuk van sajnos ez így nincs rendben! Vidd el orvoshoz! Ahelyett hogy ezt a kérdést kiirod már mehetnél a cicussal orvoshoz! És tényleg megkérdezem hogy ez normális e?? Szerinted? Na mind1 en bantasbol mondtam de vidd el !
2016. ápr. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Megkérdezted*
2016. ápr. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:
17%

Azért mert a mostani cicája nem szült te agyon iskolázott szövegértési problémás okostojás. Tanácsot kért és nem bunkó paraszt megjegyzéseket megnézném pár embernél hogy tartja az állatkáját ha még olvasni sem tud de még írni sem és bunkóznak is. Látszik ezt tanultad . Kérdezel valamit biztos lecsesznek ...inkább adnál tanácsot és értelmes választ vagy inkabb meg se szólalnál.

Az én macskámnál is volt ilyen elvittük orvoshoz azt mondta semmi baja nincs féregtelenítsük. Megtörtént és azóta nincs semmi baja és már ideális súlya van. De fontos hogy vidd orvoshoz ő biztos jobban fogja tudni mint itt állatorvos doktorival rendelkező hozzáértők XD

2016. ápr. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
50%
Ne oktass ki, főleg ne ilyen stílusban. Tudom, hogy a mostani macskája nem ellik, de az is ellene, ha nem lenne beteg, ugyanis a kérdező vidáman végignézi,ahogy rámászik a kandúr, és a többi macskája is ellett folyamatosan, ahogy írta. Olvasd el az első válaszokat, normálisan adtunk neki tanácsot, de még ő volt felháborodva, holott borzalmas állapotban van a macskája. Nem tudom ki az aki nem tud szöveget értelmezni...
2016. ápr. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
50%
Ja és arról, hogy hogy tartom a macskáimat, 2 ivartalanított féreghajtott egészséges cica gazdája vagyok, ha látom, hogy betegek, indulunk az orvoshoz, ennyit erről :)
2016. ápr. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Vidáman végignézem? Sosem láttam hogy párosodtak volna de a közelében volt a kandúr. Ha meddő a macska, azzal nem lehet mit kezdeni, mert képzeld hogy igenis volt mikor majdnem kidirrant mert olyan jó húsban volt, mégsem lett cicaja . egyebkent pedig nagyon okos vagy..ha mindenki ivartalanitana az allatat akkor nem lennenek kolykok. Ha ennyire fpgyatekkal elo vagy hogy mar otodjere se a kerdesre irsz hanem arrol papolsz hogy miert hagyom hogy a macskam parozodjon. Szerintem fejezd be hogy itt okoskodsz mert már nagyon elegem van. És nem, egyáltalán nem normális hangnemben írtál. Mindenbe bele kotsz és gyalazod az embert úgyhogy innentől ne írj légyszives
2016. ápr. 23. 14:09
 20/20 anonim ***** válasza:

A macska szempontjából a legfontosabb, hogy minél előbb segítséget kapjon. Az itt töltött időt erre is fordíthatnád kérdező. Sok minden okozhatja, hogy nem eszik, ezt egy orvos hamarabb kideríti. Ha már tényleg annyira sovány, nincs időd sokáig találgatni.

Ha az orvosi költségek miatt aggódsz, mert nem vagy annyira eleresztve, telefonon is megkérdezheted előtte, hogy mennyi amiért egyáltalán megvizsgálja. Ez nyilván puccosabb rendelőben drágább is lehet, de mondjuk ha falun laksz, ott jelentősen olcsóbb.

Amit esetleg tehetsz, ha semmiképp nem viszed dokihoz (ami egyértelműen állatkínzás, a segítségnyújtás elmulasztása), hogy féreghajtót veszel neki. szinte minden városban van állatpatika/állatgyógyszertár ahol recept nélkül adnak. Gyakran az emésztőrendszerükben elszaporodott sok giliszta miatt fogy le, majd nem eszik a macska. Tehát lehet, hogy csak ennyi a probléma. Ez nem szégyen, általános probléma kutyáknál is. Kijárós macskákat, főleg ha egerésznek is, pár havonta ajánlott féregteleníteni.

Persze lehet fogproblémája is, ha fájdalmai vannak amiatt is kerülheti az evést, és még sok minden más is. A helyedben dokihoz vinném, ahogy gondolom a gyerekedet sem hagynád cserben, úgy ő is családtag, ennyin igazán ne múljon az élete.

2016. ápr. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!