Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Befogadtam egy pici kiscicát,...

Befogadtam egy pici kiscicát, de úgy érzem, hogy nem mindig tudom elviselni. Jobb, ha megválok tőle vagy lesz ez még jobb is?

Figyelt kérdés
Sosem volt még cicám, gyerekkoromban is csak a nagyszülőknél, ott mindig szeretgettem őket, ahogy a kutyákat is. Most 30 évesként szerettem volna egy cicát, mert sokat vagyok egyedül, a párom alig van itthon, és meddőségi kezelésen vagyunk, ami lelkileg megvisel, gondoltam, hogy egy cica eltereli a gondolataimat akkor is, ha nem sikerül a lombik. Így befogadtam egy árva 5 hetes cicát. Eszik egyedül, jól használja az almot, kis cuki, nagyon pici még.Ilyenkor még az anyja mellett lenne a helye, mert pl. mosakodni még nem tud, és gondolom amúgy is igényelné az anyját. Napközben dolgozom, de délután vele foglalkozom. A hálóba viszont nem engedem be, az orvos tanácsára. Így aztán lefekvéskor egy órát nyávog keservesen, mert ő kint maradt (a lakás többi 50 nm-e az övé), majd elalszik, de hajnal 4-kor már megint iszonyúan nyávog, nem hagyja abba, amíg ki nem megyek. Kaja mindig van neki kint, amíg ilyen pici. Ha hazajövök munkából, játszunk, de utána is folyton követ, még pisilni sem mehetek el nélküle, nem elég neki, hogy az ölemben van, a vállamra, fejemre akar mászni.Értem én, hogy az anyját akarja, vagy legalábbis társaságot.De az időnek, amit itthon töltök, nem tudom a 100 %-át szorosan vele tölteni, mert ugye egyéb dolgok is vannak egy háztartásban, meg hát az oké, hogy rámmászik meg simizem órákat, de az arcomra ne üljön már, illetve napi 3 órával kevesebbet alszom legalább, ami a 7 helyett 4 órát jelent. Amúgy nagyon cuki, szeretem a kis szarost, de múltkor pl 1 órát aludtam egy éjjel, mert folyton nyávogott, és ki kellett menjek játszani vele, másnap alig tudtam dolgozni. Párom szerint úgysem fogom tudni elviselni, el fogom "passzolni". Nem tudom, néhány éjjel megfordult már a fejemben, de nem akarok rossz ember lenni. Tudom, hogy majd a gyerekkel sem lesz könnyű, de azért az más. Várjak még pár hetet, ha nőni fog a cica, akkor változhat még? Tudom, hogy szeretnek emberközelben lenni, de én kicsit soknak tartom ezt a rajtam csüngést. Vittem amúgy orvoshoz, kapott féreghajtót, vettem neki cicabútort. Abban bízom, hogy pár hét alatt kinövi ezt a folyton nyávogást..de arra is gondoltam, hogy lehet h be kéne ismernem, h nem nekem való, és nálam jobb gazdit keresni neki?
2016. jún. 11. 06:04
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
90%

Egy kisbaba ennél sokkal "rosszabb" lesz amúgy. Hangosabban sír, többször, nem eszik egyedül, hanem valószínűleg a mellbimbódat fogja tépni, ami fáj is. Pelenkázni se fogja magát és egy darabig nem fogsz pihenni, mert 3 óránként kel. Idegeskedhetsz, mert hasfájós, fogzik, miért nem kakál, megbetegszik, fázik, meleg van stb.


Valóban nehéz dolog, én aláírom. De hidd el, ha a cicát nem bírod idegekkel, akkor egy kisbaba teljesen ki fog készíteni. Lehet jönni azzal, hogy de az ember meg saját, de nézd meg hány nőnek van szülés utáni depressziója...


Egyébként igen, ki fogja ezt nőni, sokkal hamarabb, mint egy kisbaba.

3 hónaposan már önellátó a cica, a kisbaba meg 1 éves koráig még felállni se fog.


Nem kötözködésből meg bunkózásból írom, de gondold át, hogy biztosan felkészültél-e az anyaságra, belegondoltál-e mivel jár és biztos vagy-e benne, hogy nem fogsz belerokkanni. Mert a kisbabádnak se lenne jó egy idegroncs anya.

2016. jún. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
77%

Nagyon gyorsan keress neki másik gazdát. Hogy mégis miért? Mert te nem együtt élni szeretnél egy másik élőlénnyel, te csak kihasználni akarod. Azért mert te egyedül vagy, meg azért mert nem vagy jó passzban és mindez szép és jó, addig ameddig a macska azt csinálja amit te akarsz. Egy állat nem pótolja a párod jelenlétét, egy állat nem pszichológus és nem segít a lelki problémáidon és egy állat, ami ráadásul egy macska, egy nagyon pici macska nem fogja azt csinálni amit te akarsz.

Lehet hogy kinövi a nyávogást és a fejre mászást, de lesz helyette más. Például a mi cicánk most lesz egy éves és javíthatatlan (de imádjuk). Felugrik az étkező asztalra, ételt egy pillanatra se lehet őrizetlenül hagyni. Pakol... mindig pakol és ami megtetszik, azt ellopja és eldugja az ágy mögé. Éjszakánként dorbézol, van hogy nyávog, van hogy ugrál az ajtóra. Hetente eltör egy virágcserepet. Ha ott felejtem a táskámat abból is kipakol, rosszabb esetben szétszedi a táskát. Mindenhol szőr, mindenhol cicalábnyomok, hiába takarítok...és még sorolhatnám. A lényeg, hogy problémamentes, amilyennek te szeretnéd soha sem lesz. A macskának hiába mondod, hogy nem szabad, hiába csapsz zajt, hiába rohansz oda, egyszerűen nem érdekli. Nem szabhatsz neki határokat. Ha ezt nem tudod elfogadni akkor nem érdemes macskát tartani.

Akkor most gondolj bele... ott lesz a baba, akinek nagyon sok figyelem kell és türelem. Feltételezem, hogy veszed az akadályt, de nyilván nem lesz könnyű. Mind ezek mellett kell neked még az is, hogy a macska éppen miben mesterkedik? Főleg ha már most elbizonytalanodtál, hogy együtt tudnál-e élni ezzel, pedig még csak egy pici cicáról beszélünk.

2016. jún. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:

3-as és 4-es vagyok. Köszönöm a szavazatokat :)

Előttem szóló azért akartam most ide írni, mert haláli a cicusotok a "kipakolásaival" és elcsent dolgaival :))

2016. jún. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
51%
Neked gyerek biztosan nem kene, ha egy allattal sem birsz el. A macs eleg hamar onellato, ellenben egy gyerekkel' aki 1 eves kora korul kezd egyaltalan levalni rolad... Aztan dackorszak, amikor mintha 6-ot nevelnel...
2016. jún. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
61%
Az a baj, hogy pótléknak fogadtad be a macskát. Szerencsétlen erről mit sem tud, csak az igényeit szeretné kielégíttetni. Nem tudsz aludni éjjel? Hidd el, hogy ő sem tud. Az arcodra mászik? Nézd meg a kiscicákat hogy mennyire csüggenek az anyjuk pofikáján. Ami neked zavaró, az nekik természetes. És egyáltalán, hogy jutott eszedbe bármilyen állatot tartani a lassan összejövő saját kölyköd helyett? Mit gondoltál, mit vártál? Fogadd el, hogy ez a helyzet egy próba volt neked. Nem lennél alkalmas anyának, ne is erőltesd ezeket a dolgokat. Vedd tudomásul, hogyha nem vagy képes egy anyátlan, árva kiscicát felnevelni, akkor alkalmatlan vagy egy embergyermek felnevelésére is. A gondoskodás, a lemondás mindkettőnél ugyanaz. Itt nem kismacskáról, nem a saját gyerekedről van szó, hanem a hozzáállásodról. Egy igazi nő, egy igazi anya szívében elfér mindkettő.
2016. jún. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
18%
Egy cicát befogadni iszonyú nagy felelőség, amire te nyilvánalóan nem vagy alkalmas. Egy cica az első hetekben igenis 0-24 es meló, folyamatosan foglalkozni kell vele, főleg, hogy 5 hetes. Mi lesz a gyerekkel? Hidd el, a cicus nyávogása ahhoz képest semmi! Ezért nem szabad egy életet hirtelen felindulásból befogadni a lakásunkba, hanem inkább heteket gondolkozni rajta, ha szükséges! Az ilyen emberekből lesz szívtelen gyilkos, aki csak úgy kirakja a macskát az utcára. Inkább keress neki új gazdát. A macskák élőlények, nem plüssök, hogy amikor kedved van hozzá előveszed, amúgy meg hagyjon békén.
2016. jún. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 A kérdező kommentje:

Azért ez egészen felháborító, hogy egyesek ekkora arccal belémvágják, hogy ne is legyen gyerekem. Valószínűleg te pont az a típus vagy, aki SOHA nem fogja megérteni, hogy milyen évekig műtéteknek és egyebeknek kitenni magad, és bármit megtenni egy gyerekért. Nem azt mondtam, hogy nem bírok el a cicával, vagy képtelen vagyok szeretni vagy ellátni, hiszen most is itt aludt az ölemben, pénzt költök rá (nem úgy, mint egyesek, hogy nem viszik orvoshoz, mert fizetni kell), törődök vele. Az összes oltása lesz vagy 40 ezer a doki szerint, de nem érdekel, mert nem a pénz számít, hanem hogy egészséges legyen. Éjjel felkelek hozzá játszani, ami egyáltalán nem teher, mert máskülönben füldugóval aludnék és leszarnám. Csak képzeljétek, kedves nagyon okoskodók, hogy szívbetegségem van, ami miatt ha 1 órát alszok egy nap, akkor iszonyú ritmuszavarom lesz, valamint a munkahelyen nem internetezéssel töltöm a napot, hanem komoly munkám van, ami koncentrációt igényel.

Az ágyamba azért nem engedem föl, mert a doki megtiltotta, és az állatorvos is egyelőre, mivel valószínűleg férges, kapott féreghajtót, 2 hét múlva még egyet kap, és addig nem lehet. Másrészt mosakodni még nem tud, én törlöm meg a fenekét, de amikor nem vagyok itthon, nem szeretném, hogy a kakis fenekével (mert olyan) rámenjen a párnámra.

Amúgy a kedves válaszolóknak, akik szerint ne legyen soha gyerekem, üzenném, hogy mélyen nézzen már magába, és szégyellje magát.

Tesóm 2 kisgyerekére éveken át vigyáztam kiskorukban, babakorukban, volt, hogy betegség miatt hetekig én voltam velük 0-24-ban, nem volt terhemre, nem készítettek ki, pedig sírósak voltak. a mai napig - pedig már 10 évesek- azt mondják, hogy ha nagyok lesznek, velem akarnak lakni, mert olyan türelmes vagyok velük. Szóval biztosan jólesett nektek, hogy belémdöfhettétek a kést, hogy ne legyen gyerekem, de rohadtul nem ismertek, és vastag bőr kell a pofára ahhoz, hogy valakinek ennyire sértőt írjon az ember. Azért ne hasonlítsuk már össze a gyereket a macskával.

2016. jún. 11. 21:02
 18/42 anonim ***** válasza:

"Az összes oltása lesz vagy 40 ezer a doki szerint"


Amíg él, vagy ezt hogy számoltátok ki? Azért túlzásokba ne essél már. Mikor valaki ilyeneket ír, akkor szinte biztos, hogy állatorvos közelében sem járt. Legalább legközelebb ha kamuzol tedd hihetően és nézd meg egy honlapon, hogy mennyi egy oltás...



Egyébként jó, hogy sír szerencsétlen. Tenyésztőtől macskát 12 hetes kora előtt el se lehet hozni és ez nem véletlen. A házi macskák is ugyanúgy fejlődnek, ugyanolyanok. Anyára lenne szüksége, de nincs neki. Ebben a korban még az anyjával a testvéreivel kellene neki kuksolni egy dobozban, meg a testvéreivel játszadozni és kezdeni felfedezni a dobozuk környezetét. Egy öt hetes kiscica nem érti, hogy miért van egyedül egy folyosón, ezért sír, mi mást csinálna?


Mikor a 13 hetes macskámat elhoztam az első pár éjszaka még vele is szinte pokol volt, pedig én még a hálóba is behoztam, mégis sírt, mászkált, nyűglődött. Elhoztam az anyjától, a testvéreitől. Még ekkora korban is nagy sokk volt ez neki, nemhogy ha olyan pici lett volna.


Egyszer feküdj le a padlóra és abból a szögből nézz körül aztán próbáld elképzelni, hogy mit lát és mit érez az a kis szerencsétlen ott egyedül.

2016. jún. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 A kérdező kommentje:

Állatorvos mondta az oltásokat. Utánanéztem, 8, 10, 12, 14, 16, 18 és 20 hetesen kell nekik oltás, szerintem inkább te nézz utána. Kombinált, macskaleukózis, veszettség, kb. ezekből állnak. Nálunk 8 ezer a legolcsóbb oltás, 14 ezer a legtöbb. Plusz egy 5 ezres alkalmanként a vizsgálati díj. Hát még igencsak keveset is számoltam a 40-nel.

És még én vagyok a szemét...milyen "felelősségteljes" állatbarátok vannak itt.


[link]

2016. jún. 11. 22:12
 20/42 anonim ***** válasza:
62%

Bent tartott macska esetén a 9. és a 11. héten kap sima kombináltat és jónapot. Kintinél nagy kombinált (kombi + leukózis egy oltóanyagban már ezer éve létezik, emiatt nem kell neki két külön oltást adni) ugyanekkor, 13. héten veszettség oltás. Ennyi.


A fip elleni nazális vakcina hatékonyságáról pedig nagyon megoszlanak a vélemények, nálunk most kezd "divatba" jönni, máshol ez a szakasz már 20+ éve lecsengett és inkább a nem ajánlott kategóriában van, de legalábbis alapos megfontolás és konzultáció tárgya kell, hogy legyen a beadás.


Mondjuk roppant vicces, hogy valaki, aki azon is csodálkozik, hogy egy 5 hetes macska sír magában arra veri magát, hogy ő felelősebb mint mások, mert a háziállat.hu-ról kinézett valami elavult táblázatot.

2016. jún. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!