Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Befogadtam egy pici kiscicát,...

Befogadtam egy pici kiscicát, de úgy érzem, hogy nem mindig tudom elviselni. Jobb, ha megválok tőle vagy lesz ez még jobb is?

Figyelt kérdés
Sosem volt még cicám, gyerekkoromban is csak a nagyszülőknél, ott mindig szeretgettem őket, ahogy a kutyákat is. Most 30 évesként szerettem volna egy cicát, mert sokat vagyok egyedül, a párom alig van itthon, és meddőségi kezelésen vagyunk, ami lelkileg megvisel, gondoltam, hogy egy cica eltereli a gondolataimat akkor is, ha nem sikerül a lombik. Így befogadtam egy árva 5 hetes cicát. Eszik egyedül, jól használja az almot, kis cuki, nagyon pici még.Ilyenkor még az anyja mellett lenne a helye, mert pl. mosakodni még nem tud, és gondolom amúgy is igényelné az anyját. Napközben dolgozom, de délután vele foglalkozom. A hálóba viszont nem engedem be, az orvos tanácsára. Így aztán lefekvéskor egy órát nyávog keservesen, mert ő kint maradt (a lakás többi 50 nm-e az övé), majd elalszik, de hajnal 4-kor már megint iszonyúan nyávog, nem hagyja abba, amíg ki nem megyek. Kaja mindig van neki kint, amíg ilyen pici. Ha hazajövök munkából, játszunk, de utána is folyton követ, még pisilni sem mehetek el nélküle, nem elég neki, hogy az ölemben van, a vállamra, fejemre akar mászni.Értem én, hogy az anyját akarja, vagy legalábbis társaságot.De az időnek, amit itthon töltök, nem tudom a 100 %-át szorosan vele tölteni, mert ugye egyéb dolgok is vannak egy háztartásban, meg hát az oké, hogy rámmászik meg simizem órákat, de az arcomra ne üljön már, illetve napi 3 órával kevesebbet alszom legalább, ami a 7 helyett 4 órát jelent. Amúgy nagyon cuki, szeretem a kis szarost, de múltkor pl 1 órát aludtam egy éjjel, mert folyton nyávogott, és ki kellett menjek játszani vele, másnap alig tudtam dolgozni. Párom szerint úgysem fogom tudni elviselni, el fogom "passzolni". Nem tudom, néhány éjjel megfordult már a fejemben, de nem akarok rossz ember lenni. Tudom, hogy majd a gyerekkel sem lesz könnyű, de azért az más. Várjak még pár hetet, ha nőni fog a cica, akkor változhat még? Tudom, hogy szeretnek emberközelben lenni, de én kicsit soknak tartom ezt a rajtam csüngést. Vittem amúgy orvoshoz, kapott féreghajtót, vettem neki cicabútort. Abban bízom, hogy pár hét alatt kinövi ezt a folyton nyávogást..de arra is gondoltam, hogy lehet h be kéne ismernem, h nem nekem való, és nálam jobb gazdit keresni neki?
2016. jún. 11. 06:04
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
76%

Ha 20-21 ezernél többet fizettél a két nagy kombináltért + a veszettségért, akkor borzalmasan le lettél húzva. Ennyi.


Kicsinél azt hiszem nem szokás, de nagynál a kombi + leuko + veszettség is megáll 10 ezerben vagy alatta. Ahol BÁRMILYEN oltásért 14 ezret kérnek el, oda nem kell járni. Én ezt úgy mondom, hogy költöttem már százezres nagyságrendben sugárkezelésre, és úgy általában olyan helyekre járok a macskáimmal, aminél jobbat még egy ember se kívánhatna magának.

2016. jún. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 A kérdező kommentje:

Az állatorvos mondta, hogy zárjam ki a hálóból, amíg a férgeket ki nem irtjuk.Nem mondta volna az orvos, ha ez akkora állatkínzás lenne, azért túlzásokba ne essetek már. 70 négyzetméteres a lakásom, abból 10 a háló, a maradék 60 az övé, a kanapé, minden, ahová menni akar, és él is ezzel a lehetőséggel. Nem a "folyosóra" van kizárva, mint ahogy írta egy okos. Kicsit félreértettétek, nem azt írtam, hogy beb..sztam egy fürdőszoba méretű lyukba, aztán be van zárva egész nap, és rá sem néz senki.

Tanácsot szerettem volna kérni, hogy hogyan szokhatja meg jobban, hogy mellette vagyok, de nem mindig lehet rajtam. Lehet az ölemben, a hasamon, de az arcomra nem ülhet rá, mert nem kapok levegőt egyrészt, másrészt a kakis fenekét, amit még nem tud magának tisztítani, ne tegye a számra. El lettem mondva mindennek, állatkínzónak, mert egy árva cicát befogadtam...ezek a felfogások, válaszok nem engem minősítenek. Lakáskulcsot adtam 2 ismerősnek, hogy napközben nézzen rá, amíg én dolgozok. Simán elvan egyedül, eszik magától, játszik, alszik, az első naptól használja az almot. Ha itthon vagyok vele, akkor is elvan, csak akkor pl. nem eszik, ha nem állok mellette. Feljöhet a kanapéra, hétvégén délután együtt szundítunk rajta. Törölgetem a fenekét, ápolom, játszok vele, mi ebben az a marha nagy állatkínzás??

Egyáltalán nem idegesít a nyávogása, csak az ember alvás nélkül nem működik. Nem 10-12 órákat szoktam aludni, hanem 6-7-et, de amióta ő van, csak 1-3-at. Nem probléma, csak előbb-utóbb kimerülök, mert a munkahelyen már ezalatt az egy hét alatt is észrevehető volt. Azért a kisgyerekek mellett bőven lehet aludni, hiszen a gyerek is alszik rengeteget, és az anyuka nem dolgozik másnap. Én a két gyerek mellett is kevésbé voltam fáradt, mint most.

Most akkor szerintetek, akik ekkora okosságokat írtak nekem, akkor csak annak legyen macskája, kutyája, aki munkanélküli vagy nyugdíjas, mert az mindig otthon van?? Jézusom, miféle emberek vannak itt...

Volt egyszer egy tanárom, aki azt mondta, hogy vannak a nagy állatvédők, na és közülük vannak a legtöbben, akik alkalmatlanok az emberi kapcsolatokra. Már értem. Tutira venném, hogy azok, akik ilyen örömmel beszóltak nekem, valójában saját maguknak egy nyomorult életük van, normális emberi kapcsolatok hiányában.

2016. jún. 12. 09:20
 23/42 anonim ***** válasza:
9%

Ezeket a válaszokat ne vedd nagyon magadra. Tök mindegy mit fogsz kérdezni,úgy is lesz mindig valaki, aki kötekedni fog. Ha egy kérdésre 1 oldalnál több válasz jön abban szinte 100% ,hogy van valami okoskodás.

Ez a 'normális' :)

2016. jún. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
23%

Nem tudom, miért voltak ilyen gonoszak a válaszolók, hihetetlen mennyi rosszindulatú ember van, aki csak azt élvezi, hogy beleköthet a másikba és sokuknak az értő olvasás se erőssége.

Szerintem ne ajándékozd el a cicát, azért csüng így rajtad, mert szeret téged, valóban az anyjának tekint és nagy trauma lenne számára, ha elveszítene. Az elárvult cicák egyébként felnőtt korukban is sokkal ragaszkodóbbak, nem fogod megbánni, ha megtartod.

Néhány hét alatt fel fogja venni a ritmusodat. Ha nem kelsz mindig fel hozzá, megszokja, hogy éjjel alvás van. Ha nem javulna a helyzet, szerezz be neki cicatársaságot, ketten ellesznek és alhatsz. Ilyen pici korban még nagyon könnyen összeszoknak.


Egyébként a negyvenezres oltással nem túlzott a kérdező. Kombinált oltás + ismétlő oltás 10000, veszettség 5000, leukózis teszteléssel 18000, utána abból is ismétlő oltás 6000, nekem ezek voltak a költségeim a cicámra.

2016. jún. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
68%

Ez így mind nagyon jól hangzik, de azon nem tudunk segíteni, hogy a macska úgy viselkedik, ahogy természetes. Ez van, nyávogni fog éjszaka egyedül, mert mi a jó eget csinálna mást? Tök mindegy milyen luxus szobába zárod egyedül, nyávogni fog egy jó ideig, mert még nagyon kicsi. Ezt vagy el tudod fogadni és kibekkeled ezt az időszakot, legalább addig, ameddig beengeded a szobába, vagy nem. Tök mindegy hogy magyarázod, tök mindegy, a macska nyávogni fog egy ideig és ez természetes, nem tudsz vele mit csinálni, se te, se más.


Amúgy engem még mindig lenyűgöz az ilyen, mikor valaki, akinek nincs gyereke, de máséra már vigyázott ilyenekkel jön, hogy amellett ki tudod aludni magad meg stb. Hát majd meglátod. Én nem mondom, hogy ne legyen gyereked, mert az baromság azért a válaszolók részéről, de inkább úgy vágjál bele, hogy azt gondolod, hogy rohadt nehéz és nem alvásokkal teli időszak lesz, max. pozitívan csalódsz, mint így nagyképűen, hogy te majd kialszod magad és kezeled a helyzetet, mert gyerekből is van hasfájós pl. ami ha nincs kézben olyan mint a tűzoltó autószirénája akár hónapokig, szóval ezt előre nem tudhatod, hogy te mennyire fogod magad kipihenni. Bár ennek a macskához nem sok köze van, max. annyi, hogy ha már most sincs nyomorulthoz türelmed, akkor a gyerek mellett még ennyi sem lesz, mert bár addigra nem fog azért visítani éjjel, mert kicsi és anyátlan, magányos, de lesz más, ami miatt extra türelem kell hozzá, és ha a gyerekhez már azt is felhasználtad kétszer, akkor nem jó világ jön a macskára.

2016. jún. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
84%
Tényleg nem való neked macska. Eleve nem is azért fogadtad be, hogy rajta segíts, hanem önzősègből, hogy elterelje a gondolataidat. Egyèbkènt meg ha majd az orvos azt tanácsolja akkor kirakod az utcára? Keress neki inkább másik gazdát, te meg ne fogadj örökbe semmit.
2016. jún. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
88%

Kicsit ironikus, hogy babát szeretnél, de egy kiscica túl nagy felelősség.

Elkövetted a legnagyobb nevelési hibát, amit első állatosok elkövetnek. Kimentél hozzá éjszaka, amikor követelőzött. Ez önmagában nem lenne probléma, ha téged nem zavarna a helyzet, vagy szívesen beengednéd a hálódba. De mivel neked nem kívánatos ez a viselkedés forma, ezért rossz döntés volt, mert jelentősen meghosszabbítottad ezt az időszakot. Megtanulta, hogy ha nyávog, akkor babusgatva lesz, ezért újra és újra ezt foglya tenni. Ilyenkor nem szabad kimenni hozzá, bármennyire is sajnálod. Ha más nem, rakj be egy füldugót, és így pár nap alatt megérti, hogy a nyávogás nem célravezető.

Ilyen fiatal kiscicának szüksége van az "anyja" állandó közelségére, a legtöbb macska pedig felnőttként is folyamatosan a gazdája ölében lenne. Ilyen a macska természete, ezen nem tudsz változtatni.

Állatot pedig soha nem szabad hirtelen ötlettől vezérelve befogadni, előtte jó pár szakirodalmat illene végig nyálazni, hogy tudd, mire számíthatsz, és mérlegelni tudd, hogy képes vagy e ellátni a feladatodat.

Persze mindenki követ el hibákat. Neked kell tudnod, hogy képes vagy e alkalmazkodni, és kellemetlenségeket vállalni érte. Ha nem, mindkettőtöknek jobb lesz, ha keresel számára egy felelősségteljes gazdit, lehetőleg tapasztalt állattartót.

2016. jún. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:

Én is macskagazdi vagyok, de nem ítélem el a kérdezőt. Sok gond van a kiscicával és az se biztos, hogy felnőtt korában csendes, nyugodt macska lesz (pl a miénk rengeteget nyávog, főleg éjszaka és egy örökmozgó). Szerintem rossz időben fogadtál be egy háziállatot. Egy stresszes időszakban nem a kismacska fog lenyugtatni. Sőt! Minél gondterheltebb vagy, annál jobban fog zavarni az a pici állat. Arról nem beszélve, ha egyszer baba lesz, és a gyerek miatt sem tudsz majd aludni, akkor tényleg nagyon megterhelő lesz a macska.

Annak aki azt mondta, hogy olcsó a macska oltása: bennünket is behúzott a doki a csőbe. 70 ezer forintot otthagytunk nála, mire váltottunk orvost. Egy féreghajtásért simán elkért 10 ezret.


Szóval, ha úgy érzed, hogy nem tudsz róla megfelelően gondoskodni, akkor keress neki egy rendes gazdit, akinek több türelme és ideje van egy kismacskához. Nem attól leszel rossz ember, hogy nem megy a macskanevelés, akkor lennél az, ha kidobnád az utcára.

2016. jún. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
100%

Egy 5 hetes macska keresi az anyját és a testvérkéit, még nem önálló, és természetellenes elvenni őt az anyja mellől. 4-6 hét alatt a probléma megoldódik, mert a cica megnő. Most még melletted akarna aludni, mert te helyettesited az anyját. A nyávogással az anyját keresi. meg az anyatejet. Szegény kismacsek természetellenes helyzetbe került, teljesen normálisan viselkedik, mert ha a kismacska nyávog, azt a macskamama 50 méter távolságról is meghallja és fut hozzája.

A későbbiekben a cica át fogja venni a napirendedet. Akkor fekszik, amikor te, akkor kel, amikor te, tudja, hogy mikor kap kaját, és nem is fog örökké nyávogni. Legyél türelmes néhány hétig.

2016. jún. 13. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
11%

Kedves Kérdező!

Szerintem pedig te jó, és felelősségteljes gazdija vagy a cicának.

Egyszerűen zárd be egy helyiségbe a cicát ahol van alom ,enni és innivaló.Legyen ott egy kis kuckója plüs játékkal,meg olyan játékkal amivel nem tud kárt tenni magában.

Mármint akkor zárd be ha dolgod van,és nem hagy békén,és még éjszakára is.Megfogja szokni hogy az a ő helye.Egy idő után magától is odamegy majd.

Éjszakára vegyél füldugót magadnak.


Lehet hogy ez most gonosznak tűnik de most kell elkezdeni nevelni a cicát,és szerintem te rendesen foglalkozol vele.

2016. jún. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!