Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 2 hónapos kiscicát hogyan...

2 hónapos kiscicát hogyan lehet megszelídíteni?

Figyelt kérdés

Van két kiscica, az egyik nagyon félénk, alig lehet hozzáérni.

Ez nagy gond, mivel most már gazdihoz kéne őket adnom.

A nagyobbikkal semmi gond nincs, meg lehet simogatni, dögönyözni, a kisebbet nem.

Hogyan lehetne szelídebbé tenni, mire jön a gazdi?


2016. jún. 22. 08:13
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:

mondjuk ha már szaporítod őket,akkor legalább kis koruktól fogva simogattad volna,szokattad volna őket.

de hogyha így alakult, még mindig lehet rajta javítani. kajával csald oda magadhoz. lássa,hogy tőled kapja a kaját stb..először szokja meg a jelenléted,merjen enni a közeledben. után fokozatosan miközben eszik kezdd el simogatni. lehet először elfut,de a kaja miatt vissza fog menni. és fokozatosan simogasd .hogyha kaja közben engedi,akkor próbáld máskor is simogatni. előbb utóbb rájön,hogy ez neki jó, nem kell félni .

2016. jún. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 A kérdező kommentje:

NEM SZAPORÍTOM ŐKET!

Kisvárosban lakok és itt nem lehet megakadályozni a macskaszaporulatokat!

Azon kezdjük, hogy nem is az enyémek, befogadtuk őket, úgy hogy örülnék, ha nem kérne számon senki, amikor pont segíteni akarok rajtuk!

Tudod itt össze-vissza járkálnak a macskák, nem tudom őket bezárni mint te egy paneldzsungelbe. Ott jó hogy nem tud elmászkálni egyik macska sem.


Na de örülnék, ha nem ezen lennének fennakadva egyesek...

Az ételes trükk nem válik be, van rajtuk kívül 5 nagy cica, akik akkor esznek amikor akarnak, mindig előttük van a kaja, mert mindegyik más-más időpontokban jár haza.

(És örülnék ha ebbe se kötne bele senki.)


Szoktam a kicsikkel foglalkozni, játszok a nagyobbal és a kisebb messzebbről figyeli, vagy éppen az anyját simogatom és arra is fel szokta kapni a fejét.

Néha akkor szoktam megsimogatni, ha nem figyel és elég közel tudok hozzá kerülni.

Más nem nagyon válik be sajnos.

2016. jún. 22. 09:08
 3/45 A kérdező kommentje:

Ja még valami.

Mielőtt még valaki abba belekötne, hogy most biztos hazudok.


Elírtam, az anyacicát fogadtuk be, nem a kicsiket.

Van még egy nagycicánk amit szintén, mivel egyszer csak az udvarunkba kezdett járni, és nem volt szívünk elzavarni.

Elég nyúlánk és rendkívül okos, aranybarnább szőre van mint a többi cirmosnak, félig fajtatiszta lehet.

Őt már nem akarom gazdihoz adni, nagyon jól érzi magát nálunk lassan 2 éve.

Viszont várnám a javaslatokat, hogy ő milyen fajtájú lehet.

Ha kell tudok róla linkelni képet is. (csak úgy érdekelne)

2016. jún. 22. 09:15
 4/45 anonim válasza:

Én szeretném látni at az aranybarnás cicát:) Csak érdekel milyen.

Mamámnál vannak cicák, nála is ki van rakva a cicák kajája mert máshogy nem mennek oda...Megértem, mamámnál az egyik cica nagyon szeret odamenni de a másik csak járkál vagy csak kajáért megy.Este 19 órát fele elmennek az alvó helyükre ami a teraszon van és nappal szeretnek bejárni a nyári konyhába (vagy téli? Nem Tudom) ami a terasz elött van.Amikor Meg pihenni szeretnének nap közben akkor mennek a teraszra a kis ágyukba.Szóval ha nincs olyan pihenő helye ahova st

2016. jún. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim válasza:
Bocsánat félre nyomtam.Szóval ha nincs olyan helyed ahova szoktattad őket ahova mennek pihenni akkor szerintem hagyd..de van remèny
2016. jún. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
100%

"NEM SZAPORÍTOM ŐKET!

Kisvárosban lakok és itt nem lehet megakadályozni a macskaszaporulatokat!" - hogyne lehetne. Ivartalanítás a titka. Én is kisvárosban lakom, és itt is sok sajnos a kóbor macska. Az enyém viszont soha nem fialt, mert ivartalanítva van.


Egyébként a kiscicákat kézhez kell szoktatni kicsi kortól, mindennap kézbe venni, amikor még picik (születésük után el lehet kezdeni), és akkor nem lesznek vadak.

Most már mindegy, majd a leendő gazdi megszelídíti.

2016. jún. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 A kérdező kommentje:

[link]



Ő lenne az, Rókamóka.

Nagyon ravasz, sunyi, na meg pofátlan és haszonleső, de szeretem. :)

2016. jún. 22. 10:55
 8/45 anonim válasza:
Aranyos cicád van:)
2016. jún. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki befogad egy cicát, onnantól felelős érte. Ha nem ivartalanítja, onnantól szaporítónak számít. Ha kandúrja van és nem ivartalanítja, akkor is szaporítónak számít, mert a kandúr elmászkál és kétes sorsú almokat hagy maga után.

Szóval nem attól jó fej valaki, hogy etet egy cicát, hanem attól, ha rászánja az időt, energiát, pénzt és ivartalanítja.

Ha már vemhes volt az anyacica befogadáskor, azzal persze nem lehet sokat kezdeni, de most, hogy már nem szoptat, vidd el ivartalanítani a másikkal együtt. Különben szaporító leszel.

2016. jún. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
A képen látható cica európai rövidszőrű, másnéven házimacska. De abból egy kivételesen szép példány.
2016. jún. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!