Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 2 hónapos kiscicát hogyan...

2 hónapos kiscicát hogyan lehet megszelídíteni?

Figyelt kérdés

Van két kiscica, az egyik nagyon félénk, alig lehet hozzáérni.

Ez nagy gond, mivel most már gazdihoz kéne őket adnom.

A nagyobbikkal semmi gond nincs, meg lehet simogatni, dögönyözni, a kisebbet nem.

Hogyan lehetne szelídebbé tenni, mire jön a gazdi?


2016. jún. 22. 08:13
1 2 3 4 5
 11/45 A kérdező kommentje:

Persze, biztos is nekiállok 5 macskát ivartalanítani.

Meg majd az egész utca macskáját én fogom, ha már neki kezdtem.

Meg majd az egész városét, nem?

Eddig minden évben elvitték a kismacskákat tőlünk.

Az anyamacskát meg egy fiatalabb nőstény cicát ivartalanítani fogom, de nem mind az ötöt.

Nem tudom az egész világ sorsát a nyakamba venni.

Annyit teszek amennyi tőlem telik.

Most inkább dobtam volna ki a kandúrt is, hogy nehogy később kismacskákat csináljon.

Akkor megint én lennék a fő gonosz.

Inkább először a saját házad táján söprögessél jó?

Itt mindenki annyira okos és hibátlan, látom!

2016. jún. 22. 12:23
 12/45 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell az egész város gondját a nyakadba venni. Elég lenne, ha mindenki a saját cicáit tartaná rendben (oltás, féregtelenítés, ivartalanítás) és akkor nem lenne semmi probléma.

Én a saját házam táján már söprögettem, köszi. Két cicám van, mindkettő oltva és ivartalanítva, plusz ivartalanítottam egy, a házhoz szegődött kóbor cicát is.

2016. jún. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
100%

"Persze, biztos is nekiállok 5 macskát ivartalanítani. "

nem muszáj,de akkor jönni fog évente 2 alom macskánként kb 4-5 cicával.. az óriási szám.

igazad van,elhiszem hogy nem akarsz ennyit költeni rájuk, már az is jó,hogy befogadtad őket és tudnak mit enni.

de ettől függetlenül gondold át amit írtam. annyit fogadj be szerintem,amennyit el tudsz megfelelően látni. ez alatt értem az ivartalanítást is.

egyébként én sem panelban lakok,nem tudtam honnan vetted.falusi vagyok. 1# voltam. és én is pont látom,hogy rengeteg kismacska van..itt falun kb senki nem ivartalanítja , emiatt sok gazdátlan cica lesz,akik jövőre szaporodnak,újabb gazdátlan cicákat létrehozva..szóval eléggé mókuskerék a dolog. ezért mondom,hogy akiket befogadtál azokat célszerű ivartalanítani, mert nem fogod győzni kismacskákkal. de egyébként szép dolog,hogy befogadtad őket.

a vad kiscica is idővel jobb lesz,csak hozzá kell szoknia az emberhez

2016. jún. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
100%
De hogy van neked öt macskád? Mind befogadtad? Vagy mégis szaporító vagy? "Persze, majd biztos nekiállok az 5 macskát ivartalanítani." - nos, akkor kellett volna, amikor még nem voltak öten. És ha jövőre nem sikerül túladni a kiscicákon, mert a vadócokat nem vállalja be senki, akkor mondhatod, hogy "Persze, 12 macskát majd biztos nekiállok ivartalanítani."
2016. jún. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 A kérdező kommentje:

14-es, ne legyél kretén!

Egy befogadott macskám van, a többi mint alomból van, de azért mert KELLETTEK!


Tudod idővel elpusztulnak az öreg macskák és előfordulnak a kertvárosban rágcsálók is, nem tudom láttál-e már olyat, ha nem akkor ajánlom, hogy csapj fel egy biológia könyvet.


Amúgy meg nem az volt a téma címe, hogy hogyan legyél okos, hanem hogy hogyan lehet megszelídíteni egy kismacskát.


Úgy érzem ezt be is lehetne fejezni, mert nem vagyok vevő arra, hogy belebonyolódjak egy olyan témakörbe, amiről napestig lehetne vitázni.


És hidd el szeretem az állatokat, még attól függetlenül is hogy nem költök rájuk burzsuj X összegeket.

Ha tehetném előbb mentenék meg egy kisállatot mint egy embert, mert az ember tud magán segíteni, az állat meg nem.

A lényeg, hogy ne aggódj a macskáimért!

2016. jún. 22. 13:03
 16/45 anonim ***** válasza:
100%

Úristen! Nem tudom, miért gondolod, hogy aki ivartalanít és oltat, az csak városi kretén lehet, aki nem látott még rágcsálót. KELLETTEK? Ez most komoly? 5 macska kellett? Egérinvázió van, vagy mi? De oké, ha valóban kellettek, tehát te vállaltad őket, akkor viszont gondoskodj is róluk!!! Ezek élőlények, nem használati tárgyak, amik majd megdöglenek és lesz másik!

Ha kevesebb macskád lenne és normálisan tartanád őket, akkor talán nem lenne vad a kicsi, mert jutott volna rá elég figyelmed!

2016. jún. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
100%
Ha neked az burzsujság, hogy ivartalanítod a macskákat (aminek egy alap gondoskodásnak kellene lennie), akkor javaslom, hogy nemhogy macskát, de semmilyen állatot ne tarts.
2016. jún. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
100%
kérdező de magas lóról beszélsz, leszólod azokat akik normálisan gondoskodnak az állatukról (amibe az ivartalanítás is beletartozik)és nem a kóbor állatok számát növelik, mint te.. és még te tartod magad állatbarátnak. hát nem tudom mire ilyen nagy az arcod te csak használod az állataidat nem szereted őket.(úgyis meghalnak az egér meg sok)... ez neked állatszeretet???
2016. jún. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
100%

egy macska 15 évig él. egy ivartalanítás kb 10 ezer forint. nem gondolom,hogy annyira burzsuj dolog lenne egyszer kiadni rá a pénzt.. és ha tényleg annyira állatbarát vagy és macskákat akarsz menteni,akkor kezdd azzal,hogy nem csinálsz felesleges szaporulatot. minek? rengeteg kóbor ,gazdátlan macska van. ha nem szaporítanának az emberek felelőtlenül,akkor idővel jóval kevesebb lenne a számuk, pont annyi,ahány gazda van. mert most jelenleg még az a tendencia,hogy sokkal több gazdátlan macska van, mint ahány ember akar kismacskát..túlkínálat van.. szóval azzal tesz az ember a legjobbat,hogyha ő nem hoz létre több felesleges almot..

[link]

ez a plakát szerintem rendesen bemutatja,hogy miért fontos ez..

persze nagy szám, nem fognak a valóságban ennyien lenni, mert a nagy részük hamar elpusztul, pont amiatt,mert nincs gazdája,elcsavarog,elütik,belehal a korai fialásba..és még sorolhatnám.

az állatbarátság itt is megmutatkozik.

2016. jún. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó ez a plakát! És reális, mert nem azzal kalkulál, hogy minden kiscica életben marad, csak 2,8-as túlélési aránnyal.
2016. jún. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!