Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elfolyt a magzatvíz meg...

Elfolyt a magzatvíz meg vérzett kicsit de mégsem szült?

Figyelt kérdés

Macska..

Ilyenkor mi van? vagy ez igy normális?Ez tegnap hajnalban volt.


2010. ápr. 13. 15:23
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
95%

Merre laktok?

Hátha találnánk olyan állatvédő szervezetet,akik segítenének a gond megoldásában és később az ivartalanításban.

2010. ápr. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
78%

Nem az ivartalanítás volt a kérdés, hanem még a szülésnél tartunk!

Sőt, ott tartunk, hogy életben maradjon, az akit ivartalanítani kell, ha persze a gazdája akarja. Az is 10-15 ezer ft.

2010. ápr. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
100%

Jaj mit írjak????

Én szülésznő vagyok(persze emberi) tényleg hívj fel egy állatorvost,a tanács nem hiszem,hogy pénzbe kerülne.

Hát amit még javasolnék:próbáld megtapogatni a hasát a cicának.Érezned kell,hogy mozognak-e a kiscicák.Nézd meg jó,mennyire van leereszkedve a hasa a feneke felé.Nem tudom mennyire vérzik még a macska az is lényeges!Ha ránézel a macskára látod,nyugodtan viselkedik vagy zavart,nyugtalan.Nyávog,csendes?Helyet keres vagy nyugisan sétálgat?Első ellése amúgy?Mert a macskák teljesen tapasztalatlanok első ellésnél,nem tudják mit kéne csinálni ösztönből.

Eszik,iszik?Van étvágya?Vagy csak gubbaszt?

Ez mind fontos!

Ha ott lennék,levezetném a szülést ingyen,de így látatlanban nem sokat tudok segíteni.

Esetleg ha engedi,meleg vizes törülköző a hasára,kis masszírozás.

Még egy praktika:tonik és kávé keverékét megitatni vele.Embereknél beválik,és beindul a szülés.

Tudod nem mindegy mennyire folyt el a magzatvíz.Ha csak szivárog az nem baj,ugyan úgy mint embernél 5 óránként cserélődik a víz a macska szervezetében nem lesz baja a kiscicáknak.De ha teljesen elfolyt,akkor nagy a fertőzés veszély,és bizony a piciknek nem jó!

Nem tudom hogy segíthetnék,szüleidet kéne jobb belátásra bírni,nehogy holnapra még az anyamacska is elpusztuljon:((

2010. ápr. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:

Olvasd el,mit írtam:ELŐBB a mostani gond megoldása,és UTÁNA az ivartalanítás.

A legtöbb állatvédő szervezetnek megvan a maga állatorvosa,klinikája,ahol olcsóbban dolgoznak nekik a dokik a megszokott árnál.

Szoktak az állatvédő szervezetek ilyen esetekben segíteni.

2010. ápr. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
43%
"Normális körülmények között az ellésnek három szakasza van. Az első szakaszban kitágul a méhszáj, a másodikban egymás után a világra jönnek a kölykök, a harmadikban minden egyes kölyök után kilökődik a méhlepénye is. Az első szakasz 12 óráig, esetleg még tovább is eltarthat. A kölykök 15-30 percenként követik egymást, de ez nem aranyszabály. A legtöbb ellés 2-6 óra alatt befejeződik, de az is előfordulhat, hogy az anyaállat már mosdatni és szoptatni kezdi a kölykeit, majd 12-24 óra múltán újabb kölyköt vagy kölyköket hoz a világra. Bajra csak akkor kell gondolni, ha a macska láthatóan erőlködik, nyom és szenved, de a kölyök csak nem akar a világra jönni. Az, hogy erőlködik azt jelzi, hogy a kölyök már a szülőcsatornában van, de nem tud ott továbbhaladni. Ilyenkor állatorvosi segítségre van szükség, de minél előbb, annál jobb. Állatorvosi beavatkozást igényel továbbá ha: 1.) sötétzöld folyást észlelünk az első kölyök megszületése előtt. Ez azt jelzi, hogy a méhlepény már levált, tehát a kölyök nem jut oxigénhez, így hamarosan elpusztul, hacsak nem történik beavatkozás. Az első kölyök megszületés után már normális a zöldes, véres folyás. 2.) a burok kiszakad, de a kölyök 30 percen belül nem jön a világra. A burok kiszakadásakor sárgás folyás észlelhető. 3.) az ellés félbemarad, noha látható, illetve kitapintható, hogy nem minden kölyök született még meg. A macska ideges, izgatott, gyengül és a kimerültség jeleit mutatja."
2010. ápr. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem az állatvédő szervezetig is gond elmenni, mivel a benzin is pénzbe kerül.

Koffeint ne adj a macskának! Embernek jó csak!

Másrészt FONTOS, hogy állatorvos mondta nem én találtam ki, hogy adjál neki KÁLCIUM PEZSGŐTABLETTÁT. Állatoknak először ezzel próbálkoznak. Az első alom általában nehezen születik meg, a kutyám lényegében 3-5 napig vajúdott. Az állatorvos hagyta, de folyamatosan figyeltük, hogy élnek -e még benne a kiskutyák.

2010. ápr. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
50%

Kedves utolsó!

Nagyon szuper,hogy bemásoltad a fél állat-szülészeti tankönyvet de ez nem segít a kérdezőn:(((

2010. ápr. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
Szerintem az utolsónak igaza van, hogy bemásolta, mert hasznos. De a macska szerintem csak vajúdik, és még szenvedhet akár 2-3 napig is. Talán tényleg meg tud szülni magától.
2010. ápr. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:

kedves 16:04-es


csak azért másoltam be, hogy figyelje az állat reakcióit. nem biztos, hogy az összes magzatvíz elfolyt és az sem, hogy már meg kellett volna indulnia a szülésnek.

2010. ápr. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 A kérdező kommentje:
érezni nem éreztem ,viszont láttam hogy egy kis részen igy ki-ki emelkedik néha...gondolom ez jó jel és élnek!!!a macsek már nem vérzik tegnap este éjfél körül vérzett..de csak pöttyökben.a vízből kicsit több volt..nem tuom mennyinek kéne lennie de nem volt sok!nagyon csendes és eszik rendesen,kicsit zavart folyamatosan változtatja a helyét és fekszik..most hogy megtapogattam neki a pocakják kicsit ideges lett és csapkodott a farkával!és igen ez a z első ellése
2010. ápr. 13. 16:08
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!