Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Macskák

A kérdés

Hogyan neveljem meg a macskámat, hogy ne fogjon kismadarat? Ha megbüntetem (picit ráütök, nem adok neki kaját egy darabig) tudni fogja, hogy azért kapta?

Egy kismadár kiesett a fészekből a házunk eresze alól, még nem nagyon tudott repülni és a macskám (akit előtte pár perce elettem meg!) elkapta és legyilkolta, elvitte.

Nagyon mérges vagyok rá, próbáltam megmenteni a madarat, de az a k. dög gyorsabb volt nálam! Ezért etetem, rohadjon meg?!

Ha visszajön és megpaskolom illetve nem adok neki kaját, tudni fogja, hogy ezt a kismadárért kapta?

Keress kérdéseket hasonló témákban: macska, madár, vadászás, gyilkolás, cica, állat, nevelés, büntetés

2016. júl. 8. 14:49  Privát üzenet  

A válaszok
1 2

A macska ragadozó. A kismadarat is megragadja.

Ugye kamukérdés? Bár annak se szimpatikus! Ha nem, akkor keress másik gazdát a macskádnak.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/15Időpont 2016. júl. 8. 14:53 Privát üzenet

Dehogy fogja tudni. Ugye csak viccelsz?!

Ez ösztön.

Maximum úgy lehet rá hatni, hogy amikor látod vadászni, vízipisztollyal lefröcskölöd. Ha ez sokszor történik meg, akkor egy idő után összeköti a vadászatot a kellemetlen élménnyel.

De most, pláne utólag már semmit nem tudsz tenni. Macskát eleve nem ütünk meg, mert csak félős lesz, és fogalma sem lesz, miért bántod.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 89%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/15Időpont 2016. júl. 8. 14:53 Privát üzenet
Fogalma se lesz, hogy mi a bajod vele. De ne is próbáld "megnevelni", mivel az ösztön benne van, ha fejre állsz akkor is vadászni fog rá. Legyen neked eszed, hogy elkülöníted őket, ha a madár neked ennyire fontos (én is sajnálom). Vagy ne tarts macskát. Ez van.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/15Időpont 2016. júl. 8. 14:54 Privát üzenet
Nem fogja tudni, amúgy ez a dolga, a macskák vadásznak, ragadozók, nem szabad az ösztönei miatt bántani.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/15Időpont 2016. júl. 8. 15:04 Privát üzenet
azért árulják azokat a nyakörveket, amin csengettyű van, mert így nem tudja elkapni a madarakat, mert zajt csap, és azok elrepülnek.

A válasz 50%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/15Időpont 2016. júl. 8. 15:05 Privát üzenet
Ahogy előttem is írták, ez ösztön. Nem tudod "kinevelni" belőle. A legszelídebb, leglustább szobacicában is benne van. A cica olyan, mint egy tigris, csak kisebb. Az én cicáim is vadásznak, mindenre, ami mozog. Madár, egér, gyík, cickány, bogár - minden jöhet, ami mozog /időnként a lakásba is behozzák, mielőtt megeszik, na annak nem örülök/! De nem is bánom, vidéki viszonylatban nem is árt, ha a szomszédból nem sok egér jön át :)! A madarakat sajnálom, de nem lehet ellene tenni, ez a természetes kiválasztódás! A jó macska jó vadász!

# 6/15Időpont 2016. júl. 8. 15:10 Privát üzenet

1. a macska ragadozó, alap, hogy megfogja a madarat, egeret, stb. Ha nem éhes, akkor is, mert a vérében van.

2. kajamegvonással NEM büntetünk (senkit), egyébként ha nem kap tőled, kunyerál mástól, vagy még több zsákmányt ejt

3. minek neked macska, ha ennyire nem vagy tisztában a viselkedésével?!

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/15Időpont 2016. júl. 8. 15:13 Privát üzenet
Mondjuk ne engedd ki a lakásból, akkor nem fog madarakra vadászni.

A válasz 44%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/15Időpont 2016. júl. 8. 15:25 Privát üzenet
Ez már milyen beteg kérdés?

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 48%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/15Időpont 2016. júl. 8. 15:28 Privát üzenet
Ha büntetni akarod, nem adsz neki kaját, megszökik, keres magának másik házat. A macskák meglehetősen önállóak, ha nem tetszik neki a gazda, simán lecserél!

# 10/15Időpont 2016. júl. 8. 16:30 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
A kutyám megölt egy kismadarat, furán reagáltam le?
Találtam egy kismadarat az udvaron. Mit csináljak?
Kismadarat találtam! Mit lehet ilyenkor tenni?
Találtunk egy kismadarat még nem tud repülni mit lehetne tenni?
Hogyanlehet egy kismadarat szilárd ételre szoktatni?
Totál megrázott hogy a cicám elkapott egy kismadarat és ette! Nagyon sajnáltam szegényt! Ti láttatok már ilyet a cicátoknál? Ilyen vérengzőek?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Macskák rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!