Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan neveljem meg a macskáma...

Hogyan neveljem meg a macskámat, hogy ne fogjon kismadarat? Ha megbüntetem (picit ráütök, nem adok neki kaját egy darabig) tudni fogja, hogy azért kapta?

Figyelt kérdés

Egy kismadár kiesett a fészekből a házunk eresze alól, még nem nagyon tudott repülni és a macskám (akit előtte pár perce elettem meg!) elkapta és legyilkolta, elvitte.


Nagyon mérges vagyok rá, próbáltam megmenteni a madarat, de az a k. dög gyorsabb volt nálam! Ezért etetem, rohadjon meg?!


Ha visszajön és megpaskolom illetve nem adok neki kaját, tudni fogja, hogy ezt a kismadárért kapta?



2016. júl. 8. 14:49
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

A macskát csak tetten érve érdemes fenyíteni, vagy szembesítve a tettével (pl. a tetemhez odavinni). De ebben a konkrét esetben nem érdemes, mert semmi rosszat nem csinált. Az ember évezredek óta azért tartott macskát, hogy az megszabadítsa a kisebb testű betolakodóktól, ragadozóként volt értékes az ember számára.

A macskád semmi mást nem csinált, mint engedelmeskedett az ösztöneinek, azt tette, amire a természet és az emberi tenyésztés is sarkallja a macskákat. Ezért fegyelmezni olyan, mintha a nyávogást vagy a dorombolást büntetnéd egy macskában. Ha nem tudod elfogadni, hogy ragadozó, ne tarts macskát!

2016. júl. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
A macska ragadozó állat, ez pedig ösztön nálla. Kb olyanról akarod lenevelni, mintha téged azárt büntetnének, mert folyadékot veszel magadhoz. Nem fogod tudni lenevelni róla. Mindemelett a macska akkor is vadászik ha nem éhes. Az én macskám pl "sportvadász" minden héten fog valamit, leteszi a lábtörlőre, de semmit nem eszik meg, soha... engem is zavar, nagyon sajnálom szegény kis állatokat, de nem tudom bent tartani, mert már 6 éves, és mindig is kinti-benti cica volt, így ha bezárom, egy idő után az ajtó előtt sír...csengős nyakörvet nem tudok rá adni, 4x próbálkoztam, eddig minden alkalommal 1-2nap után nyakörv nélkül tért haza...ez van...szárazkaja folyton van előtte, így annyit eszik, amennyit akar, de ha meglát egy célpontot, akkor azt el is ejti. Ha ez nagyon zavar, ne tarts macskát. (Bár nálunk a kutya meg vakondgyilkos szal...)
2016. júl. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Nem nagy fájdalmat okozva akartam megütni, csak picit megpaskolni, hogy ne fájjon neki, de érezze, hogy haragszom rá, rosszat tett.


Tudom, hogy ösztön, ha vakondot, egeret, patkányt fog, rendben van. Csak a kismadarat sajnáltam, szíven ütött, mert megpróbáltam előtte megmenteni. :(

2016. júl. 8. 19:59
 14/15 anonim ***** válasza:

"Nem nagy fájdalmat okozva akartam megütni, csak picit megpaskolni, hogy ne fájjon neki, de érezze, hogy haragszom rá, rosszat tett. "


Sajnos ebből ő mit sem érteni. Ha annyit meg is ért, hogy haragszol rá, azt nem tudja, hogy miért. Maximum a bizalmát játszod el magad felé.

Szóval ne paskolgasd, mert semmi értelme.

2016. júl. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ahogy azt már a többi válaszoló is megírta, tök mindegy, hogy éhes-e a macska, vagy sem, a vadászat ösztöne ettől teljesen független. Azért vadászik, mert ragadozó, ilyen a természete, nem pedig azért, mert éhes. Azt nem tudod neki megtanítani, hogy egérre vadászhat, madárra meg nem. Nálunk sok fekete rigó van a környéken, és van két macskám, sajnos előszeretettel gyilkolásszák őket, és én is nagyon sajnálom a madarakat. Annyit tudok tenni, hogy ha "tetten érem", amikor épp próbálja becserkészni a rigót, egyszerűen csak fogom és elviszem onnan a macskát. Ez a vízipisztolyos ötlet viszont nem rossz, én is ki fogom próbálni.
2016. júl. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!