Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Azt szeretnem kerdezni nosteny...

Azt szeretnem kerdezni nosteny cicam 1'5eves paroztatni erdemes?

Figyelt kérdés
hogy van egy nosteny cicank masfel eves rajta van a parzas es szeretnenk hozza hozni egy fiu cicat szerintetek erdemes? Mert a cicaknak ha szuletne mar meg van a helyuk es gazdajuk es nem dobnank oket el mert szeretnenk meg is tartani (hazi macsek)
2016. aug. 21. 16:18
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:

Utolsó, félreérthető voltam? Macskát tartok, és azt írtam hogy ivartalanítva van. Kutyát nem akartam kínozni, mert eddig lakás volt, és oda nem való.

Most tervezek, de még nincs kész neki a kerítés, addig nem lesz kutya. Egyébként 25-tól 150 euróig mozog évente. Nálunk 84 euró, aki ezt nem tudja megfizetni, az tényleg ne tartson állatot, más kérdés hogy pofátlanságnak tartom pont a kutyásokat szivatni. Ilyen alapon lehetne bármely állatra.

De pl. a csöveseknek mindig van kutyájuk, nem tudom ők hogy oldják meg hogy nem veszik el tőlük.

2016. aug. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

Igazad van bocsi. Ide tévedtem a macskás témakörhöz és megfeletkeztem róla. Mi is gondolkodtunk hogy miért csak a kutyásoknak kell fizetni. Arra gondoltunk hogy mivel a macska simán kiszökhet elcsaphatja egy autó vagy bármi és te nem tudod mi van vele...így nem tudod hogy ki kell-e jelenteni vagy sem. Szóval pl a macskád fogja magát és elköltözik te meg mész bejelenteni hogy elpusztult...aztán egyszer csak a macska haza tér és te mit csinálsz?....


Igazából ami miatt kell hogy a kutya adó annyit jelent hogy fizetsz azért hogy a kutyád szennyezi a környezetet az ürülékével, viszont egy macska ürülékét ha akarod sem tudod felszedni. Valami ilyesmi. Igazából fogalmam sincs csak már én is gondolkodtam rajta.

2016. aug. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
100%

az ismerősök ne más faszával verjék a csalánt. ha kismacska kell nekik, akkor menjenek el a menhelyre.vagy csak nézzenek fel jófogásra, több száz kiscica várja a gazdáját( a felelőtlen emberek miatt).

sosem értettem én sem,hogy miért vannak annyira belebuzulva az emberek,hogy márpedig nekik ismerőstől kell kiscica. miért? nem mindegy honnan van?

ivartalaníts kérdező. mindig lesz aki szerint hülyeség és megszól miatta.az az ő bajuk. nálunk is furcsállták,hogy hát a kandúrt minek ivartalanítani, nem lesz vemhes??..ja , nem, de sok kellemetlenségtől megkíméljük őt is és magunkat is. + mi legalább tettünk érte,hogy ne legyen még több gazdátlan kölyök macska.

és kérdező,hiába lenne gazdájuk a kiscicáknak,attól még elvennéd a "lehetőséget" más kiscicáktól,hogy gazdát kapjanak

2016. aug. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat
2016. aug. 22. 09:35
 35/35 anonim ***** válasza:

#32


"Igazából ami miatt kell hogy a kutya adó annyit jelent hogy fizetsz azért hogy a kutyád szennyezi a környezetet az ürülékével, "


Igen, egy német kolegám is pont ezt mondta, hogy elvileg emiatt, de közben viszont neki kötelessége felszedni. Különben van ahol 50 euró a büntetés, városonként változó.

A piacgazdaságban ez olyan morbid lenne, mintha csinálnék egy céget, aki kertásással foglakozik, fizetnek nekem 200 eurót hektáronként, és feláhatja a delikvens magának.:D


Na mindegy, minde országban más dolgokkal szivatják az embert.:)

2016. aug. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!