Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Azt szeretnem kerdezni nosteny...

Azt szeretnem kerdezni nosteny cicam 1'5eves paroztatni erdemes?

Figyelt kérdés
hogy van egy nosteny cicank masfel eves rajta van a parzas es szeretnenk hozza hozni egy fiu cicat szerintetek erdemes? Mert a cicaknak ha szuletne mar meg van a helyuk es gazdajuk es nem dobnank oket el mert szeretnenk meg is tartani (hazi macsek)
2016. aug. 21. 16:18
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
5%

"csak ismételni tudom magam, amíg nem vagy jártas a témában (nem látsz túl Budaörsön),"


De kicst tovább látok mint te azt hiszem. Ha meg Budapesti panelproli vagy az roszabb mint a vidéki, mert akkor neked pest határán már lefelé hajlik a Föld és a semmibe lehet ugrani.

Korábban írtam hogy németeknél lakom (tudod az az fura ország aminek több tartományi fővárosa is van, és mégsem hiszik azt hogy csak ezek meg a csóró vidék van), és láttam az itteni helyzetet, és ismerek pár magyar menhelyet is. (Nem gyepmesterit)

Budaörs is németekhez visz sok kutyát, mert itt nincs.

De a te okostojás fajtád csak a jajjgatásig jut el, hogy jujujujj mekkora gáz van. Az hogy valamit tegyetek is érte mint mondjuk a Budaörsiek, arra már nem futja, csak megy az ajvékolás hogy "ivartalaníts", meg hogy "szaporító". Kicsit unalmasak vagytok.

A kisfiamozással nem sértesz meg, tudod egy bizonyos kor után nem menő idősebbnek lenni. Majd ha elkezdesz dolgozni rájössz te is hogy jobb lenne pár évvel fiatalabbnak.:)

2016. aug. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
16%
Menhellyel mi is megszívtuk. Soha többé nem kell állat onnan. Unokatesóm is kapott onnan "család barát" kutyát, de egy harapós, morgós dög volt. Azóta lett normális kutyájuk. Nekünk is volt onnan kutyánk, de többe került az orvos, mintha fajtatisztán megvettük volna.
2016. aug. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
100%

Az olyan embereket is ivartalanítani kéne, mint te, kedves 60%-os.

Elvileg az ember egy értelmes lény, aki képes az ösztöneit és vágyait kontroll alá helyezni. Az embernél alapjáraton teljesen más a szexualitás, mint adott estben egy macskánál.

Míg az ember örömét leli a szexben, ne mondd nekem, hogy a macska igen. A kandúr sem, de a nősténynek külön fájdalom. Én nagyon ivartalanítás párti vagyok. Kutyát, macskát egyaránt. Már ne is haragudj, de nagyon buta a felfogásod. Pont nem érdekel, hogy Kukutyinfalván laksz vagy Németországban. Én például Hollandiát ismerem, ott éltem sok évet, azzal tudok példálózni. Az ottani helyzet eszméletlen jó az állattartás területén. És miért? Mert az emberek felelősek. Ha befogadnak egy állatot, azért mindent megtesznek. Nem engedi őket, hogy járják a világot és szaporodjanak agyba főbe. Ezért nincs is annyi menhelyi állat, utcán kóborlót meg 10 éve alatt egyszer sem láttam. Na bumm. Itt Magyarországon a mentalitás teljesen más. Az olyan befásult emberek, mint te, akik hű de ellenzik az ivartalanítást, tehetnek erről. Igenis hirdessük, hogy ha befogadsz egy állatot, akkor gondoskodj róla, hogy ne hozzon felesleges szaporulatot. A menhelyre ha bekerül egy kutya vagy macska, egyből megy a műtőbe. Vajon miért? Biztos mert az nagyon rossz dolog.

Nem nagy dolog, ha lefial a macskád egy almot, de akár bele is halhat. Tudod, vannak betegségek, amik nemi úton terjednek. Na ilyet egy macska is lazán összeszedhet. És ha valaki olyan nagyon akar még egy macskát, ne fialtassa a már meglévőt, hanem battyogjon el a menhelyre, macskamentő szervezethez, vagy akár csak sétáljon az utcán és találni fog egy cicát, akit ugyan úgy szerethet, mint bármilyen fajtatisztát.

Akinek meg az egyszeri ivartalanítás sokba kerül és nem engedheti meg, az inkább ne is tartson semmilyen állatot.

Válaszoló: ivartalanítsd. Ha szeretnétek még cicát, akkor inkább fogadj örökbe egyet.

(Mellékesen, a menhelyi állatok nem a menhelytől válnak agresszívvá, hanem az odakerülésük előtti időszaktól, amit egy szerető gazdi simán ki tud "kezelni")

Mondom én ezt úgy, hogy van egy kutyám és öt macskám. Mindegyik menhelyes.

2016. aug. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
22%

Ha annyira nagy állatvédők vagytok, chipeztessetek be párat amit havonta a zsebpénzetek megenged, és irány az internet, hirdetés felad német oldalkon, és hivatalosan ótlevéllel ki lehet hozni.

Komolyan még segítenék is ha lenne ilyen kezdeményezés, de nincs. Ami meg van, azoknak meg már meg van a saját kapcsolatuk.

2016. aug. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
0%

"Az olyan befásult emberek, mint te, akik hű de ellenzik az ivartalanítást, tehetnek erről. "


Aha, mégis én vagyok németországban és kb. itt mindenki így van vele hogy mindenkinek a magánügye, és itt mégis jól működnek a dolgok, otthon meg annyira "tökéletesek" vagytok, ott valahogy ez mégsem nem megy. Akkor hogy is van ez?

Nem titok, én is ivartalanítottam, de saját akaratból, nem mert Hans meg Jürgen azt szajkózza hogy ivartalaníts.

És mégis valahogy itt kordában tudják az emberek tartani, és hogy ha van egy-egy aki akar szaporulatot, azzal nem bunkózunk, és mégsem szaporodnak robbanásszerűen. Ezt mivel magyarázod? Annyi a külömbség hogy itt a házicica 50-80 euróba kerül, és adnak is érte annyit. Ha nem lenne szaporulat szerinted, ezek hogy születnek?


Az meg már nem az én problémán, hogy a magyar génekben 1 biten tárolták a felelőséget, és vannak a leszrom típusó emberek, meg vannak akik mindent kiherélnének ami mozog.


Tudom, nem ez a helyzet, de szerinted ha az össze macskát ivartalanítanák, mi történne? Erre válaszolj.

2016. aug. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:

"Az olyan embereket is ivartalanítani kéne, mint te, kedves 60%-os."


Hát tudod, ha tudnám hogy az emberiség 2/3-a kellene ahhoz hogy az unokáinknak még maradjon valami, és ez sorsolásos alapon menne, elfogadnám azt amit sorsolnak.

Abban meg nincs igazad, hogy az ember értelmes és szabályozni tudja. Amíg a gazdag európában fogynak, mert az emberek vagy egoisták a gyerekhez, vagy melegek, vagy kutyát tolnak a babakocsiban (tipikus német dolog), addig a primitív népek meg exponenciálisan népesednek.

Ezt nevezed te értelmes dolognak. De most már eléggé szétoffoltuk a kérdést...

2016. aug. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%

"De kicst tovább látok mint te azt hiszem. Ha meg Budapesti panelproli vagy az roszabb mint a vidéki, mert akkor neked pest határán már lefelé hajlik a Föld és a semmibe lehet ugrani. "


Nyilván, aki Budapesten lakik, az csak panelben lakhat... :D Mesélj még. :D Nem csak sötét, de rosszindulatú is vagy. :) Szánalmas vagy, hogy így lenézel másokat.


Miért derogál neked utánaolvasni, mi a baj a macskák túlszaporodásával? Fájna megtudni az igazságot?

2016. aug. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
0%

"Nem csak sötét, de rosszindulatú is vagy. :) Szánalmas vagy, hogy így lenézel másokat. "


Amilyen az adjisten olyan a fogadjisten. Mert a te ócska 4b-zésed nem akarna lenéző lenni ugye...

Nem másokat, nézek le csak aki úgy szól ne várjon mást, mint amit kiérdemel. Aki meg velem csupa "jóindulat", azzal miért ne lehetnék rosszindulatú? Nincs megfelelési kényszerem, igen tuskó vagyok azzal aki kiérdemli. És lehet annak nevezni, nem sértődök meg rajta, nem lesz kevesebb sem a pénzem, sem a megbescsülésem abban a körben, akinek a véleménye nekem számít.:)


Személyeskedni meg azok személyeskednek, akiknek nincs elég odafönt értelmes vitához. Azt hiszem 1 magyar meg egy félig kész német diplomával, 2 idegen nyelv ismerettel nem fogom felvenni a sötét jelzőt. Ez a személyeskedés kb azokra jellemző akik a szakmunkást is 2-essel végezték, de valahol a doktor szintjén érzik magukat. Ja nem, még feljebb....

De nem baj, megértem a frusztrációt, ha hó végén már számolgatni kell. Gondolj arra hogy messz országban van egy sötét, akinek nem, de azért megérti a gondjaid.:)

Részemről téma lezárva, mert erre a személyeskedő szintre nem ereszkedem le, nincs rutinom benne. Azért hogy örömöt okozzak neked, még ráguglizok a témára, nehogy összetörjön mimóza lelked. Te meg elgondolkdhatnál, hogy mit tehetnél a menhelyi állatokért, a netes nyálverésen és pocskondiázáson kívül.

2016. aug. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat
2016. aug. 21. 23:13
 30/35 anonim ***** válasza:
60% te amúgy kutyát tartasz németországon? Mert nem úgy tűnik... A macska még ingyenes de a kutyára ott a kutya adó....nem olcsó mulatság. Az még oké hogy a kutyád megellik de ha nem sikerül eladni vagy elajándékozni a kölyköket akkor aztán fizethetsz több ezer eurot(a megmaradt kölykök számától függ)...
2016. aug. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!