Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szobamacskások! Hogyan nevelit...

Szobamacskások! Hogyan nevelitek rá a cicátokat, hogy ne menjen fel pl. kanapéra?

Figyelt kérdés
Van egy szobacicám, aki uralja a nappalit, hálószobába nem jöhet be. Két fotelem letakarva van, hogy ne legyen extrém szőrös (porszívózhatnám minden nap), így viszont lehetetlen a nappaliban leülni. Szeretnék kanapét venni, hogyha vendégeim vannak, ne csak a konyhában tudjunk ülni, de tudom, hogy a macska folyton azon aludna. Ha otthon vagyok nyilván rá tudok szólni, de ha dolgozom?
2016. szept. 15. 11:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a cica nem fogja elfogadni. Ott fog aluni, ahol ő akar. Megtanulja, hogy nem szabad, ha otthon vagy, de ahogy kiteszed a lábad, már ott is lesz. Csakazértis. Tegyél a kanapéra, kis rongyot, amire feküdhet, ha bolyhos és meleg, akkor oda fog. Ha vendég jön, csak lekapod róla.
2016. szept. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ez van, ha macskát tartasz. Takarítani kell utána. Úgy is fel fog menni.
2016. szept. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem sehogy, legfeljebb azt éred el, hogy nem megy fel, ha látod.

A macska ezzel jár, hogy a foteledben és kanapédon alszik, neked meg mindennapos program a porszívózás.

2016. szept. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
3%
Ezzel jár a lakásban kínzott macska.
2016. szept. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A cicát befogadtam, és mivel nem kertes házban élek, nem tudom kiengedni, mert forgalmas út mellett lakom, ahol elcsapnák. De biztos kevésbé lett volna kínzás ha otthagyom az út szélén a júliusi hőségben kiszáradni 5 hetesen...
2016. szept. 15. 13:39
 6/9 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudod megakadályozni hogy ne menjen fel a kanapéra tényleg csak egy leterített rongy a megoldás
2016. szept. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Sehogy sem neveltem rá, mivel feljöhet, ott alhat. Volt olyan dolog, amit nem engedtem meg neki, és következetesen (és kitartóan) a "nem" szót használtam nyugodt hangon, hogy ezt elérjem, de ezt eszembe se jutott megtiltani neki. Most őszintén: lakásban tartott állat, azon az x négyzetméteren mínusz a hálószoba y négyzetméter, mit akarsz még? És melyik lakásban tartott állat nem megy fel a kanapéra? Pláne egy macska amelyik függőleges irányba is tud mozogni, nem csak vízszintes felületen, mint a kutya?

Miért nem lehet leülni a nappaliban? Nem értem.

2016. szept. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Jól tetted, hogy befogadtad. Nagyon jól elvan lakásban. Nem vágyik ki, ha van alma, meg kaparója, meg pár játék. Viszont a kedvenc helyeden fog aludni, ha nem vagy otthon.És felmegy mindenhova, ahova nem kéne.De imádnivalóak.
2016. szept. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

6-os, ki mondta, hogy egy szobában él? Azt írtam, hogy a hálószobába nem mehet be... Ki mondta, hogy kicsi a lakás?

8-as képzeld el hogy van olyan ismerősöm akinek a cicája nem mehet fel a kanapéra, és nem is megy fel.

De látom nektek csak az jött le a sztoriból, hogy egy lukban tartott macskát tovább akarok terrorizálni azzal, hogy letiltom a kanapéról... Gratulálok.

2016. szept. 16. 09:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!