Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Befogadtunk egy kiscicát, mit...

Befogadtunk egy kiscicát, mit tegyek h tudjam semmi baja nincs?

Figyelt kérdés

Lathatoan jol van, de megszeretnenk tartani. Fel eves sincs. Most már jò bőrben van, de nagyon csipas a szeme es a fule kicsit sebes. Meg felek nehogy vmi bacit kapjunk. Tole.

Kamillaval borogathatom a szemèt? :) koszonom előre is.

23N



2016. szept. 15. 21:58
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:

Először is ne borogasd a szemét kamillával,nem tesz jót, ha nagyon csipás,inkább langyosra hűlt kiforralt vízzel törölgesd.

Mindeképpen vidd állatorvoshoz, a tünetek alapján a cicád macskanáthás, ez házilag nem gyógyítható.

A féregtelenítés is nagyon fontos, és 6 hónaposan ivartalaníttatni kellene.

2016. szept. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
100%
Véletlenül elküldtem. Szóval a sebes fület élősködők, atkák is okozhatják, ezt szintén állatorvos tudja kezelni.
2016. szept. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 A kérdező kommentje:

A fule gyògyul gyorsan szoval azzal nem hiszem, h gond lesz. De az allatorvos ugyis megnezi , ha mar itt lesz.

:) egyebkent ha mar itt vagyunk. Egy olyan hordozo a macskaknak.. mennyibe kerul?:) ha netan en vinnem es nem jonne ki az orvos maskor?

Kamillas borogatas:2 vizslamnal bevalt. Macskaknak mert nem jo?:((

2016. szept. 15. 22:18
 14/46 anonim ***** válasza:
71%

Azt azért ugye figyeled, hogy milyen bolhaellenes dolgokat kevergetsz össze? Sosem szabad többet egyszerre használni, csak akkor, ha az állatorvos azt nem mondja.

Én még a felnőtt macskáimat sem szeretem kezelni velük, csak ha muszáj, mert ha túllövöd, lazán megmérgezed.

Egy ilyen kicsi cicát könnyen el lehet tenni így láb alól.

2016. szept. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 A kérdező kommentje:

Csomagban lehet megvenni, allatorvos ajanlotta, amikor felhivtam.

A kutyaimra is hasonlot hasznalok, csak mas a márka!

2016. szept. 15. 22:24
 16/46 A kérdező kommentje:

Opsz! Elobb elkuldte.

Na szoval olyan buta nem vagyok , kovetem az orvos es a hasznalati utasitas tanacsait.de tudom jo indulatbol irtad. Koszi!

2016. szept. 15. 22:26
 17/46 anonim ***** válasza:
100%

Okés, úgy rendben van :)

Már ha csak többesszámban olvasom ezeket a cseppeket, frászt kapok, mert több helyen tapasztaltam, hogy "felelős" gazdik hasraütésszerűen össze-vissza mindent az állatra kennek, a lehető legolcsóbb alternatívákat, de azt tömegével.

Aztán hogy utána egy héttel tényleg a szomszéd mérgezte-e meg Cirmikét, vagy csak akkor ért le az a sok méreg, azt már csak a Jóisten tudja.

2016. szept. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 A kérdező kommentje:

A dobozon is az áll "cseppek"es doki is igy mondta, gondolom a csepp siman furán hangzana. Amugy azt ajanlotta h vizezzem be a kezem masszirozam at a cicat majd ketto cseppet egy deci vizbe tegyek es mártsam bele a kezem, majd egyszer simogassam ât ovatosan a szőrèt, hagyjam rajta majd mossam le. Es ki is potyogtak a bolhak. Akkor kell hasznalni ha latom h bolhas vagy nagyon vakaròdzik. A macskakhoz nem ertek, csak a kutyakhoz.de ereztem valahogy, hogy a macseszoknak se mindegy minden.:) koszi h irtal. Kedves Toled. Vigyazok ra igerem.

Es a pelda amit irtal.. sajna ismeros!!

2016. szept. 15. 22:31
 19/46 anonim ***** válasza:
100%

Örülök, hogy figyelsz, gondos gazdinak tűnsz :)

Én bevallom, csak az Advocatet ismerem, mert nekünk az vált be, így ilyen fajta cseppekkel, csomagokkal nem vagyok tisztában :)

A szívemen viselem az ilyesmit, mert sajnos egy fél alom kölyök közvetetten az én hibámból pusztult el.

Jó vidékről hoztuk az egyik cicánkat, vagy körömnyi bolhák futkoztak benne, gondolhatod, egy kb. 7-8 hetes macskán...

Letelefonáltunk az anyamacska gazdájának, hogy nem ártana felkeresnie az állatorvost, és bolhátlanítani a cicákat.

Bolhátlanított ő serényen, csak a dokit hagyta ki a buliból. Persze szid mindenki mást, hogy ők mérgezték meg a cicákat, de biztos vagyok benne, hogy olyat tett rájuk, amit nem kellett volna.

Kettő élte túl az akciót, ebből az egyik a nyakán maradt. Sokkal kisebb, mint a miénk, és elég furcsa testalkata van, szóval azért ő is megérezte szegény a dolgot :(

Talán jobban jártak volna a csöppek, ha befogom a szájam :(

2016. szept. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:

Egyébként a csipás szem relatív, mi is voltunk ellenőrzésen a cicuval a dokinál, és makk egészségesnek nyilvánította - nyilván a bolhákon kívül :)

Neki fehér bundája van, így a szeme és az orra körül koromfekete volt, csipás, fikás, amit el lehet képzelni.

Az állatorvos szerint kíváncsi természetű, és sok port szívott be.

Néha letakarítgattuk neki, de semmi gondot nem okozott, azóta egészséges, hatalmas, 3 éves ivartalanított kandúr lett :)

2016. szept. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!