Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért utálja mindenki a...

Miért utálja mindenki a macskákat? Csalódtam az emberiségben!

Figyelt kérdés

Most vettem észre, hogy a környezetembe mindenki utálja a macskákat... Olyanok is akiknek "van" (az udvarukba jár és azért simogatni jó). Vagy 20 embert megkérdeztem és majdnem mind azzal jön, hogy a macskák nem hűségesek és nem lehet őket tanítani semmire. Szerintem egyik sem igaz.

És mindenki rögtön azzal jön, hogy a kutyák jobbak! Miért kell összehasónlítani?


Amúgy félre értés ne essék, imádom a kutyákat is...


Ti is ezeket gondoljátok a macskákról és nem kifejezetten szeretitek Őket?



2016. nov. 11. 08:15
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
83%

Még szerencse, hogy nem vagyunk egyformák. Az emberek három csoportra oszthatóak: Vannak a tipikus kutyások, vannak a tipikus macskások, és vannak a kutyás-macskások, mint én.

Általában a kutyás-macskások inkább kutyásnak vallják magukat, viszont a megrögzött macskások soha nem tartanak kutyát. Viszont itt nem az állatokban van a hiba, hanem az emberek viselkedésében, természetében. A hiba ott is van, hogy sokszor a macskások ellenségben vannak a kutyásokkal. Az ember igényeit, mentalitását tükrözi, hogy jobban kedveli az olyan állatot, aki nincs mindig a seggében, és önállónak tartja. A másik meg azt szereti, ha az állata mindig a sarkában van. Azt hiszem én ebben kicsit különc vagyok, mert a ritkábbik csoportba tartozik az az ember, aki egyenlően tolerálja mindkét fajt.

Mint már írtam, inkább kutyásnak vallom magam, de nagyon jól elvagyok a cicával is mióta bejár a lakásba, most hogy hidegebb lett az idő. Nincs rossz macska, nem undorítóak, csak rossz gazdi van. A macskák nagyon is igényesek a fekhelyükre, és az alomra. Egyáltalán nem szarnak és fekszenek mindenhova, ha az biztosítva van, csak akkor teszik, ha nincs hova.

Ez miatt pedig nem kell csalódnod az emberiségben. Nekem most az a gondom, hogy a férjem külföldön dolgozik, és vele akarnék lenni, de többek között az is szempont, hogy nem tudom mit csináljak az állatokkal. Erre sokan azt mondák már, hogy injekció vagy menhely. Szerinted én mit érzek ilyenkor, mikor ezt javasolják?

2016. nov. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
78%

Én nagyon szeretem a macskákat. Igenis lehet őket is trükkökre tanítani, unokatestvérem macskája hallgat az ül, fekszik, pitizz parancsokra, bár valóban nehezebb mint a kutyákat. Az sem igaz, hogy nem lennének hűségesek. Itt egy példa: [link] meg szerintem nem én vagyok az egyetlen aki ha hazajön nyaralásról a macskája nyávogva rohan oda hozzá, dorombol, dörgölőzik és utána jó ideig el se mozdul mellőle.

De ezeket csak az tudja akinek már volt macskája.

Egyébként én azt vettem észre a környezezemben, hogy akinek kutyája van, de macskája nincs az utálja a macskákat, a macskások viszolt többnyire szeretik a kutyákat is.

Aki utálja a macskákat az szerintem azért utálja mert az önállóságuk és függetlenebbségük miatt nem irányítgathaja úgy őket ahogy egy kutyát lehet.

2016. nov. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
64%
Ezt én se értem őszintén. Én szeretem a macskákat. Azt is szeretem, ha barátkoznak a kutyákkal :)
2016. nov. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
2%

En nem utalom a macskakat altalaban, hanem bizonyos tulajdonsagaikat utalom, azaz egyszeruen nem akarom hogy a masok macskaja az en kertembe xarjon.


Ez a baj a macskakkal: a gazdi csak az elonyoket elvezi, a hatranyokat meg masok. En egy nagyvarosban lakom, de itt is siman kiengedik a macskakat, azok meg maszkalnak ossze-vissza es ocsacsinalnak ahova eppen a kedvuk tartja.


Azonkivul a macskak gyakorlatilag kegyetlen, verengzo ragadozok, amik mindent megolnek ami mozog, es el tudjak kapni. Nem sok ilyen allat van a Foldon ami kedvtelesbol gyilkol.

2016. nov. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
75%
Én imádom a cicákat és az is igaz hogy borzasztó hűségesek tudnak lenni persze attól is függ hogyan tartottuk őket ha csak egérfogó nak használjuk őket akkor ez nyilván nem igaz de ha olyan kapcsolatot alakítunk ki velük akkor igenis hűségesek a szomszédba két éve meghalt egy idős néni imádta a cicáját gyönyörű szép nyakörvvel jól megtermetten fényes bundával büszkén jàrkàlt a cicus. Aztán sajnos meghalt a gazdája lesoványodott kopott csúnya bundája lett a nyakörvet is elvesztette de nem volt hajlandó elhagyni a gazdája ajtaját én dobáltam be neki kaját mikor már tényleg vészesen sovány volt körülbelül másfél évig várta nem mozdult és csak ez idő elteltével kezdett el más helyett gazdát etetőt keresni.
2016. nov. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
11 voltam. Azért a kutyák sem olyan hülyék ám, csak így lettek háziasítva. Azért jól néznénk ki, ha a 30-50 kg-os kutyák csak úgy szabadon mászkálnának és önállósítanák magukat.
2016. nov. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

Nyilván túloztam azzal, hogy csalódtam az emberiségben, de egy magunknál egyszerübb (de nem rosszabb) lényt utálni szerintem nem normális dolog! Ráadásul a legtöbb sztereotípia nem is igaz. Nekem 3 macskám van (lakásban, majd szeretnék kutyákat is ha elköltöztem), mind 3 teljesen más egyéniség, a menhelyről jött még ülni is tud és kb. úgy viselkedik mint 1 kutya.

Szerintem a kutya valóban feltétel nélkűl szereti és szolgálja a gazdáját, még akkor is ha az nem érdemli meg. A cicák szeretetét ezzel szemben ki kell érdemelni...


Valaki amúgy azt írta, hogy a macska kegyetlen gyilkoló gép. Ez nem igaz, a kegyetlenség emberi fogalom. Az állatvilágban nincs (céltalan) kegyetlenség, max. mi nem értjük a célját.

Az emberek (mindjájunk) viszont kifejezetten kegyetlen lények. Nézd meg az earthlings c. dokumentum filmet.

2016. nov. 11. 12:23
 18/30 anonim ***** válasza:
77%

Az miért baj, ha nem hűségesek s nem lehet őket tanítani? Ez egyes emberi családtagokra is igaz lehet. Kártékony? Nem tudom, az ember sokkal kártékonyabb, bár én eddig nem vettem észre kártékonyságot a macskákban. Mit nevezünk egyáltalán hűségnek? A "mienk" kiszámítható és itt lóg folyton, ez bejön.

Én macskás vagyok, a kutya szolgalelkűsége (tyudom, hogy nem mind olyan) és igényei nem kompatibilisek velem, a macska önzősége, önállósága, sőt önellátósága sokkal inkább :) Nem kell rabságban tartanom, nem is az enyém, hanem önmagáé, barátok vagyunk és kölcsönösen élvezzük egymás társaságát (jó, neki étel és meleg is jön, ami lehet, hogy fontosabb számára, de engem ez nem zavar, én adok neki valamit, ő ad nekem valamit és mindenki boldog). Jól lehet sértegetni is, mert elég bután tud viselkedni s furán is, elvégre macska :D Persze ő nem érti, s mi sem negatívan értjük, csak olyan kis lüke néha :)


Amúgy a patkányok a kedvenceim, bár olyanom még nem volt sajnos. Hogy legyen már egy 3. csoport is. Nem kell összehasonlítani őket, mind más, sőt, 2 kutya is ég és föld, a macskák személyisége is durván eltér...

2016. nov. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
81%

#14: Biztos van vérengző macska, de ez nem jellemző. Az ember vérengző, a hiúz vérengző, a kutya lehet vérengző, de pont a macska? A mienk vadászik és megeszi, általában pocok, néha egér, nagyon elvétve macska a préda. Mi ezzel a baj?

A macska elkaparja az ürülékét, valahova pedig csinálnia kell a kinti macskának is. Trágyáz. Jó, ha nagyon lüke, akkor a veteményt kaparja ki, de az állatok már csak ilyenek.

A kutya nem kaparja el az eredményt, viszont kitépi a macska plédjét annak házából, mostanában mindig ezt csinálják, kellene már kerítés. A rókákat szeretem, azok is bejönnek, de nem csinálnak semmi rosszat. Ettől még nem utálom a kutyákat, csak nem látom, hogy miért a macskák a rosszak s a kutyák a jók. Rengeteg embert zavar a kutyaürülék, azok is ürítenek, persze míg a kutyával az ember sétál, a macskával általában senki. De mi van a szobacicákkal, azok jók, a kinti-bentiek rosszak? Nem értem én ezt.

Persze így is, úgy is az ember a legrosszabb, akármelyik szempontból. Egy cicakaki kevésbé zavar, mint a dohányfüst, ordító lakodalmas zene vagy rosszul beállított autóriasztó...

2016. nov. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
2%

"A macska elkaparja az ürülékét"


Vagy nem, eppen milyen talajra csinal. A fuben ugyan nem kaparja el. Vagy belexarik a kisgyerekek kerti homokozojaba.


"valahova pedig csinálnia kell a kinti macskának is."


Rendben, csinalja a gazda kertjebe, ne az enyembe.


" Trágyáz."


Es betegsegeket terjeszt.


"A kutya nem kaparja el az eredményt"


A kutya a sajat gazdaja kertjebe xarik, nem az enyembe. Nagy kulonbseg!

2016. nov. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!