Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csalódtam a kutyámban. (? )

Csalódtam a kutyámban. (? )

Figyelt kérdés
A kutyám ma megtámadott egy nénit. Nem harapta meg meg semmi, de elég vehemensen ugatta meg morgott rá . Pedig barátságos volt a közeledése a néninek és kezdetben a kutyámnak is. Apa azt mondta, biztos volt valami olyan szaga a néninek ami ilyen ellenséges viselkedést váltott ki a kutyámból, de akkor is. Most akkor bárkit bármikor megtámadhat ennyi erővel, mert nem olyan volt a szaga amilyen neki tetszik. Arra gondoltam talán a herélés jó megoldás lenne...Vagy én nem is tudom. Szerintetek? Mi lehet erre a megoldás? Vagy tegyek úgy mintha meg se történt volna? Még csak le se szidtam annyira megrémültem, de megfogadtam ha legközelebb ilyet mer csinálni akkor az lesz élete legrosszabb döntése.

2012. júl. 9. 21:30
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
9%
Mert akkor mit csinálsz? Lelövöd? Inkább adjál rá szájkosarat, amikor sétáltok.
2012. júl. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
szájkosár :) ha zavarja ha nem.
2012. júl. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Jó lenne ivartalanítani, nem csak ez miatt hanem különben is, de ettől kicsit nyugodtabb kutya lenne elvileg. Viszont a falkavezérséggel lehetnek gondok. Hallgatnia kéne rád/rátok ha szóltok neki, hogy álljon le + nem is kéne ok nélkül támadnia.
2012. júl. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Az írásodból ítélve én úgy vélem, hogy a kutyád meg a kart téged védeni a nénitől. A falkavezérséggel minden rendben van nálatok? Tudod megfelelőn kontrollálni a kutyát?

Amúgy az ivartalanítás ilyen esetben nem igazán segít. A kutya rögzült viselkedés nem fog változtatni. De amúgy érdemes volna ivartalanítani. És mikor a kutyád ezt a nem kívánt viselkedést produkálta akkor ezt tudatnod kellett volna vele, hogy nem elfogadható amit csinált.

És semmi esetre se bánts a kutyát! Ezt már csak abból következtetem ki, hogy ezt írtad:

"de megfogadtam ha legközelebb ilyet mer csinálni akkor az lesz élete legrosszabb döntése"

De remélem csak tévedek...

2012. júl. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:

Az én kutyám is csinált ilyet csak ő az öreg bácsikkal...

egyáltalán nem csalódtam benne ...

lehet a néninek volt vmi olyan szaga vagy tett egy olyan modzulatott amit Te épp nem figyeltél, láttál..

kutyusomat egy öreg bácsi dobta ki és gondolom az emlék megmaradt..

2012. júl. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Csak túlzásból írtam. Néhány kis fülesről lenne szó. A falkavezérséggel abszolút nincs gond. Teljes jogú falkavezér vagyok ebben biztos vagyok. Leállt amikor rászóltam, de egyebet nem tudtam tenni. Nem volt megfogva a kutyám. Nyakörv nélkül sétáltatom. Láb mellett jön mindig és csak akkor hagyom szaladni amikor tudom, hogy nincs körülöttünk veszély. Olyan barátságosan közelített a nénihez is. Csak amikor közelebbről megismerkedtek kezdett agresszívan viselkedni... :/
2012. júl. 9. 21:44
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem a kutya a hibás, hanem te. Az ivartalanítás lehiggasztja valamennyire a kutyát, de nem megoldás a problémára. Ha te volnál a falkavezér, a kutya nem csinálta volna ezt, tudtad volna kontrollálni, vagy azonnal korrigálni. Sőt, ha teljes értékű falkavezér volnál, a kutya nem is csinált volna ilyet, mert nem kellene szorongania azon, hogyan védje meg a gazdáját.

Tanulmányozd ezt a videósorozatot:

http://www.youtube.com/watch?v=sf2tw4gWCnY

és ezt a cikket:

[link]

2012. júl. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Szájkosár az nem megoldás. A kutya viselkedése attól nem oldódik meg, de ha valami veszélyes helyzetbe kerül akkor legalább esélye legyen megvédeni magát. Abszolút nem adok, rá amúgy meg a fejét húzná a földön....
2012. júl. 9. 21:45
 9/28 A kérdező kommentje:

Tudod mi a baj utolsó? Ahhoz, hogy véleményt állíts arról mennyire vagyok én falkavezér azzal csak egy baj van.

1:Semmit se tudsz a kapcsolatunkról. Mert: Ha rohan egy kutya felé vagy egy macska után , gond nélkül lefordítom róla egy füttyel is akár. Bestoppol és visszajön hozzám. És próbáljon meg néhány ember megfogni a saját kutyáját amikor már közelebb van a másik kutyához mint hozzá és a kutya mégis befékez és visszamegy hozzá.

Most meg se próbáltam leállítani, hiszen nem tudtam mi lesz. Azt gondoltam oda megy, megszaglássza aztán arrébb megy. De most valami történt és leállt amikor rászóltam.Egy állat amúgy is kiszámíthatatlan hiszen az ösztönei vezérlik. DE köszi a videót és a cikket, mert valószínűleg hasznos lesz.

2012. júl. 9. 21:59
 10/28 anonim ***** válasza:
Egyébként meg, mi van, ha megérzett valamit a nénin? Nem szagot, ilyesmit. Hanem az jutott eszembe, a kutyák pl megérzik a rossz szándékú embereket. Olyankor meg nem baj, ha mordul, végülis nem támadta meg, csak ugatta. Akkor meg nem történt semmi. Enyém is szokott ugatni, de csak olyan fura fazonú, kinézetű embereket, ritkán. De én olyankor nem is szólok rá! Pl oda akar jönni egy kétes alak, akkor én örülök, ha nem csóvál neki, hanem ugat...
2012. júl. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!