Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért utálja mindenki a...

Miért utálja mindenki a macskákat? Csalódtam az emberiségben!

Figyelt kérdés

Most vettem észre, hogy a környezetembe mindenki utálja a macskákat... Olyanok is akiknek "van" (az udvarukba jár és azért simogatni jó). Vagy 20 embert megkérdeztem és majdnem mind azzal jön, hogy a macskák nem hűségesek és nem lehet őket tanítani semmire. Szerintem egyik sem igaz.

És mindenki rögtön azzal jön, hogy a kutyák jobbak! Miért kell összehasónlítani?


Amúgy félre értés ne essék, imádom a kutyákat is...


Ti is ezeket gondoljátok a macskákról és nem kifejezetten szeretitek Őket?



2016. nov. 11. 08:15
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
79%

Na de azon az alapon, hogy melyik állat hová xarik, lehet utálni a sünöket, a feketerigókat, meg a cinkéket is. Nálam például amikor a kutya befejezte a vacsoráját, akkor jönnek a sünök, beleülnek a kutya táljába, megeszik a maradékot, aztán amikor jól laktak, akkor köszönetként bele is tojnak. És? Jót röhögök rajtuk, és kimosom a tálat.

Meg a kutyák sem mindenhol csak a saját területükön tojnak, egy belvárosi lakásból általában leviszik a kutyát sétálni, és bár egyre több gazda érzi fontosnak, hogy összeszedje maga után a kutyagumit, a legtöbb helyen még mindig kerülgetni kell a járdára pakolt csomagokat. Erről viszont legkevésbé az állat tehet.


A kérdésre válaszolva: nincs válasz. Vannak, akik utálják a macskákat, anélkül, hogy valaha is akár 5 percet együtt töltöttek volna velük. Sőt, sokan kifejezetten macskafóbiások. Erre nincs logikus magyarázat, ami annak tűnik, az csak racionalizálás. Mi a magyarázata annak, ha valaki fél a békáktól, a siklóktól, az egértől, vagy a póktól?

Az emberiségben meg ne csalódj, azért, mert 5-10-100 ember nem szereti a macskákat. A házimacska egy olyan faj, amit az ember hozott létre, mert valamiért szüksége volt rá.

2016. nov. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
81%

Én nem utálok semmilyen állatot, a kis rágcsálóktól elkezdve a nagy óriás elefántokig én minden állatot szeretek. Sőt szeritnem tök jó, hogy emberi lényként képes vagyok rá, hogy kívülről vizsgáljam őket, és túlmutatva az ő értelmi szintjükön megértsem az ő testbeszédüket és képes legyek kapcsolatot teremteni velük. Ezt nem nagyzolásképp írom, én tényleg irtó türelmes ember vagyok és jó megfigyelő, könnyen tudok kommunikálni az állatokkal.


Jelenleg egy cicám van, és szerintem ő is végtelenül aranyos kis szeretetgombóc, nagyon szeret velem lenni és játszani, ettől függetlenül megvan a maga jelzése, amikor egyedül akar lenni. Lakásban van, így senkinek nem tesz kárt a kertjében sem. Nem tudok rá rosszat mondani, mert jól viselkedik, de tuti, hogy ez nem így lenne, ha félre neveltem volna.


Szerintem szimplán sok ember csak nem érti őket, de az én környezetemben sok macskás van, ők nyilván velem értenek egyet.

2016. nov. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
25%
#8 vagyok én csak annyit mondtam hogy nem kedvelem őket erre a béka segge alá pontoztatok....logika...ja és van macskánk és kutyánk is. Nem hinném hogy beteg/hülye/nemnormális vagyok csak mert nem szeretem a macskákat... inkább az a hülye aki ezt állítja . Mondjuk én voltam a hülye hogy idekommenteltem...tudhattam volna hogy a többségetek nem normális macskás, hanem idióta őrült macskás. Azért jobbak a kutyák mett jobban részt tudnak venni az ember életében/proramjaiban (séta,kirándulás,sport...stb )
2016. nov. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, én mindig is macskás voltam, nagyon szeretem őket. Szerintem egyáltalán nem undorítóak, ha meglátok egy kóbor, legyengült állatot sokkal jobban megsajnálom, mint amennyire taszít, és nem csak a macskákkal vagyok így. Rengeteg örömet szerez nekünk, szóval nem, nem gondolom, hogy haszontalan lenne. Biztosan nem haszontalanabb mint egy tengerimalac, és nem hinném, hogy minden egyes kutyát azért tartanak, hogy őrizze a házat. A mienk még csak nem is a szomszéd kertjében végzi a dolgát, kinti cica, és az udvarban van neki alom, kiskora óta oda jár. Persze, kimegy az utcára, de ez nem az ő hibája. A kutya is ugyanúgy minden egyes alkalommal ugatva rohanna a postás felé, ha bírna. Biztos van, amelyik hűtlen, az enyém mindenhova követ és ha beengedjük a házba, állandóan a sarkamban van. Szerintem okosak is,és teljesen tisztába vannak a körülöttük történő dolgokkal, csak éppen nem arra használják az eszüket, amire mi tanítanánk őket. De nem jobbak a kutyáknál. A kutyáknak is rengeteg, talán több jó tulajdonsága van. De ez nem hiszem, hogy bármit jelent. Volt hörcsögünk, kutyánk és papagájunk is. Gyakorlatilag egyik sem volt annyira hasznos, mint egy kutya.És? Mindet ugyanúgy szerettük.
2016. nov. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 Gryphon ***** válasza:
20%
en sem utalom oket. de nem tartanek soha. csak akkor simi meg dorzsi mikor kell vmi. haszontakan allatnak tartom oket. egeret egy kutya is tud fogni. nem latok semmi olyat a jellemeben ami plusz lenne. vagy tobb mint egy kutya. es nem tanithatosagrol beszelek..mert a kutya okosabb. a kutya ragaszkodo es imad..meg a macskak x szazaleka csak. es az x nagyon keves...ben latom ertelmet wgy macseknak. persze jar hozzank is egy..kajat azert kap ha ugy adodik..ezert mondon h nem utalom.
2016. nov. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 Gryphon ***** válasza:
26%
nyugodtan le lehet pontozni..elnezest hogy mas a velemenyem es nem n.alom a macskak seg.et. nem kell es sosem fog kelleni. hadd legyen mar sajat velemenyem :) tarts macskat ha annyira tetszik..ennyi. valaszoltam a kerdesedre :)
2016. nov. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
78%
#25/26 Szerintem azért pontoztak le, mert előtted már többen is bebizonyították, hogy a macskákra lehet mondani, hogy piszkosak, betegséget terjesztenek, haszontalanok és csak érdekből vannak az ember mellett, de aki ismeri őket, és van is neki, az tudja, hogy ez nem igaz. Persze,hogy nem kell nyalnod a macskák s*eggét. A macskások sem istenítik a kutyákat. És szerintem a kérdező megnyugodhat, hogy te sem utálod őket, mert sajnos én is láttam már olyat, hogy halomra mérgezik őket egyszerű gonoszságból és unalomból, ami azért is szörnyű, mert senki nem láthatja előre, hogy kinek a mije fog elpusztulni tőle, arról nem is beszélve, hogy mennyire fáj az embernek,amikor elveszíti a kedvencét. Szóval semmi probléma sincs azzal, hogy nem szereted a macskákat, akár utálni is lehet bármilyen állatot, a gondok ott kezdődnek, amikor valaki bántja azt, amit a másik etet, nevel, orvoshoz hord és legfőképpen szeret.
2016. nov. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
59%

Inkább a kutyák hátrányait szenvedi mindenki, mert otthagyják az út közepén/mellett a "xarukat". Az pedig nem igaz, hogy a HÁZIkutya csak a saját gazdája kertjét csinálja össze, a miénkből kiásták a krumplikat, kiborították a kukát meg odakakiltak a teraszra!!

Sőt, úgy látom, hogy a kutyagazdikat egyáltalán nem érdeli a környezetük. Szívbaj nélkül leviszik kakiltatni a kutyákat az út szélére meg a bokorba a játszótér mellett...


Arról nem is beszélve, hogyha a kutya berág valamin, akkor széttépi még a saját gazdáját is. A barátnőmet is lila-kék foltosra harapdálta egy olyan kutya, akit már ismert. A macska nem csinál ilyesmit még akkor sem, ha belérúgnak. Úgy meg pláne nem, ha az áldozat a teraszon ücsörög és a felhőket nézi.


A cicáknak ráadásul még "haszna" is van (mármint azon kívül, hogy az ember barátai):


> kertben: levadásszák a kártevőket (amik hagy ne mondjam milyen betegségeket terjesztenek. Sőt nagypapám macskája megfogott valami görényt is, ami rendszeresen ellopkodta a galambtojásokat)


> lakásban: levadásszák a bogarakat (macskás házban nincs pók, lepke, poloska stb.)


> a szekrények mögül összeszedik a pókhálót (ez se hátrány).

2016. nov. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 BenceEmpire válasza:
0%
Villamosszék kapa kettévág macska fika herby egyébként nekem is van kinem állhatom őket előb tartanék kígyot mind azt a szart farkaskutya kitépi a belét is
2016. dec. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Magyarországra igaz, hogy sokan utálják a macskákat. Olvasván az itt hozzászólókat, nagyon sokan kifejezik, hogy a magyar szülők, és férfiak nem humánusan állnak a dologhoz. Rugdossák, kinozzák őket, pénzt nem hajlandók adni az állatorvosra, persze kocsi, cigi, drog az van! Jellemző magyar mentalitás.
2023. márc. 31. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!