Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A ti véleménytekre is kiváncsi...

A ti véleménytekre is kiváncsi vagyok. Szerintetek jót mondott?

Figyelt kérdés
Van egy 5 éves ivartalanított kandúr cicám. Fél évesen lett kasztrálva, oltott rendszeresen féreghajtott, egyébként egészséges jókedvű cica. Csak az zavar hogy kicsit sovány. Mindig is ilyen volt. Prémium szárazat kap, mellé, tasakos vegyesen,pémiumtól kezdve, a chosidáig(lidl-es olcso) nem megy a hasa töllük. A lényeg hogy szeretném ha egy kicsit feljebb hízna, nem túlsúlyosra csak épp hogy. Felhívtam előbb egy állatorvosi rendelőt ugyan ezzel a kérdéssel, azt javasolták hogy vegyek prémium kölyök tápot. Ez jó ötlet szerintetek is? Nem ismerem ezt a rendelőt, csak ez volt most épp ügyeletes. Jó lessz azzal etetni?

2017. jan. 21. 15:08
1 2
 11/15 Maxitabi ***** válasza:

A macska ragadozó!! (Nem kutya..:) ) Nekik jó minőségű proteinre van szükségük. Abból nyeri az energiát és az izmok felépítését.Pont az a probléma, ha kevés van belőle! Szóval fontos a nagyon jó minőségű és sok protein - leginkább magas hústartalomból, mivel a minőségi fehérje = hús/állati fehérje.A növényi fehérjéből nem tud annyi minőségűt hasznosítani. Pl taurin is húsban, belsőségekben van!Nem az állati fehérje a túl sok (abból nem lehet túladagolni), hanem a növényi, mivel az az emésztést és a vesét gyengíti..(hosszú távon)Ezért egészségtelenek az ún fehérjekivonatok is- jó minőségű kajában hús van, nem kell bele semmi ilyesmi!A fehérje emészthetőségét befolyásolja -az esetleges megmelegítés/főzés,cukor, túl sok növényi tartalom,a magas nyershamu v nyersrost-tartalom (csökkenti).

Vagyis nincs szükségük szénhidrátra sem!!!- gabona, keményítő stb- a száraztápokat az tartja össze...

Na szóval: nekem egy anorexiás mc kandúrom van, de már 7 éves, a doki szerint inkább legyen sovány, mint kövér.. Jó étvággyal eszik (ha nem finnyáskodik) és ezért nem bánom.. És egyszer-egyszer elmegy a kölyök-táp, de nem adnám- ok, hízlal,de a tartalma sokkal koncentráltabb.

2017. jan. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Persze, hogy szükségük van elegendő fehérjetartalomra, de nem olyan magasra mint ami a kölyöktápokban van.


Kérdező! Én Purina One-nal és Perfect Fit-tel etetem a cicáim, most viszont vettem nekik Happy Cat Supreme Atlantik-Lachs tápot is. De tulajdonképpen sok márka van, ami még jó lehet a cicádnak, de nagyon fontos, hogy ezeket nézd meg rajta mielőtt megveszed:


-az összetevők között az első helyen szerepeljen a hús

(ha gabonával vagy kukoricával kezdődik, akkor az már felejtős)

-az analitikai összetevők között a fehérje tartalom ne legyen magasabb mint 37 %

(a cicák számára egészséges fehérjetartalom, ami hosszú távon még nem terheli a veséket, valahol 32 és 37 % között van)

-az analitikai összetevők között az olaj/zsírtartalom értéke lehetőleg 16-20 % körül legyen, hogy a cicád jó formában lehessen

(ennél magasabb zsírtartalmú tápokat nem hiszem, hogy találsz, alacsonyabb az van bőven, de azoktól meg sovány marad a cicád)


Kb. ezek a legfontosabbak, meg persze hogy szeresse a cica is. Majd kitapasztalod, hogy melyik milyen hatással van rá.

A Happy Cat Supreme tápok közül szerintem mind jó, bár az én cicáim annyira nincsenek oda érte. A Purina One-t viszont imádják, és az is hasonló árkategória, bár a Fressnapfban lehet, hogy nem árulják. Ez talán a Tescoban vagy webáruházakban a legolcsóbb.

2017. jan. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Egyébként a legfelső válaszolónak írom, hogy a kutya is ragadozó!
2017. jan. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszi szépen,sokat segítettél!!!!purina one-t kipróbáljuk!
2017. jan. 22. 16:22
 15/15 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm, sok hasznos információt kaptam.
2017. jan. 22. 18:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!