Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tennétek ha át menne...

Mit tennétek ha át menne hozzátok egy rokon a kislányával és az úgy megverné a macskátokat hogy az kimenekülne a házbol az udvarra?

Figyelt kérdés
velem ez tortent a hetvegen, rokonok atjottek es hoztak a 6 eves kislanyt is, az meg csak ugy minden ok nelkul megverte a macskam, mondtam az anyjanak ezt hogy kepzeli erre azt mondta ő meg kicsi meg ez csak egy macska semmi baja nem lett ugyse, es elkezdett masrol beszelni en meg mar nem akartam veszekedni hisz tenyleg csak egy kisgyerek de akkor is a gyerekeknek mindent lehet manapsag?? ti mit csinaltatok volna??

2017. máj. 2. 15:36
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen debil szülőt kellene jól elverni, amiért képtelen megtanítani a gyerekének, hogyan kell viselkedni emberként! Persze, a barom anyja se tud... Így mit várhatnak el a gyerekétől?
2017. máj. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem csak egy kisgyerek. Iskolás már valószínűleg. Kb. 3-4 éves kora között kell megtanítani egy gyereket arra, hogy hogyan bánunk az állatokkal. Ha itt elsiklik a nevelés, akkor később is így fog viselkedni. Az állatkínzóknak nem volt ilyen nevelése, láthatjuk nap, mint nap, miket művelnek... Meg mondanám neki, hogy addig nem jöhetnek át, amíg a gyerek bocsánatot nem kér. Utána pedig kapna a gyerek egy oktatást arról, hogy hogy bánunk az állatokkal. Ha ebbe nem megy bele, akkor ne jöjjön. Nem vagy köteles egy neveletlen kölyöknek kiszolgáltatni a macskádat. Mi lesz a következő, nem figyeltek oda és megfojtja?
2017. máj. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
100%

Ezt mondanám:

"Na ide figyelj! Amíg a kölyköd úgy viselkedik mint egy pszichopata, addig ti ide nem jöttök vissza! Most pedig szépen elmentek! Ja, és még valami! Holnap visszük a macskát állatorvoshoz, amit te fogsz fizetni, ha akarod, ha nem. És ha valami komolyabb baja lesz, azt garantáltan megkeserülöd! Világos?"

2017. máj. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 A kérdező kommentje:
ertem, hat nem tudom megiscsak a rokonaim, de a macskam is imadom, allatorvos az nem tulzas?? elvigyem?? es koszi mindent.
2017. máj. 2. 17:12
 15/38 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy látod baja esett nem túlzás. Vidd el, majd add a számlát a kedves rokonnak, hogy ezt kell megtérítenie, amiért a neveletlen kölyke megverte a macskád.
2017. máj. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
100%

"hat nem tudom megiscsak a rokonaim"


Nem a rokonságtól ér valamit az ember, hanem a viselkedésétől. A hajadra kenheted, hogy rokon, ha egy rakás xar az illető. A macskám aki ártatlan és csak szeretetet ad nekem biztosan előrébb állna, de te tudod.

2017. máj. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
100%
De miért nem akadályoztad meg? Én elrángattam volna a gyereket onnan... én először szóltam volna, hogy qrva gyorsan álljon le, ha nem teszi durr egy pofon, hamár az anyjától nem kap. Félelmetes, hogy mennyi mindent megengednek mostanában a kölköknek...
2017. máj. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem itt nagyon nem a gyerek a hibás, hanem a szülei. Egy gyerek nem lesz agresszív és neveletlen, hacsak nincs valami nagy gáz az értékrendjében, amit egyértelműen a szüleitől tanul meg. A gyereket nem pofonnal hanem (leginkább) példamutatással kell nevelni, ha otthon azt látja, hogy a szülők verekednek vagy őt agyalják, természetesen ő is agresszív lesz. Pláne mások előtt, mert akkor a szülei nem merik verni csak szépen a zárt ajtók mögött.

De nem a kérdező dolga megnevelni a rokona kislányát. Én biztosan nem engedném őket többé a házamba, ha nem hajlandóak tiszteletben tartani alepvető szabályokat és teljesen kompromisszumképtelenek. Ha semmiképp nem tudnám megakadályozni a további látogatásaikat, az esetből tanulva legközelebb bezárnám a cicát egy biztonságos szobába kulccsal, hogy a gyerek ne mehessen be hozzá.

2017. máj. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
100%
Nyílván nem a gyerek azért a hibás mert a szülei képtelenek voltak megnevelni. De könyörgom egy 6 éves már kijárta az óvodát. Ott is elmondják nem egyszer, hogy nem bántunk állatokat stb. Ennyi idősen már illene tudnia viselkedni a gyereknek.
2017. máj. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
100%

"ertem, hat nem tudom megiscsak a rokonaim"

Ezt most neked kell eldöntened: Mi a fontosabb? A macskád akit te etetsz, te gondozol, te nevelsz, már kiscica kora óta, vagy az agyhalott rokonod és a pszichopata lánya?

"allatorvos az nem tulzas?? elvigyem??"

A biztonság kedvéért vidd el, ki tudja pontosan mit tett vele az a kis pszicho.

2017. máj. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!