Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tennétek ha át menne...

Mit tennétek ha át menne hozzátok egy rokon a kislányával és az úgy megverné a macskátokat hogy az kimenekülne a házbol az udvarra?

Figyelt kérdés
velem ez tortent a hetvegen, rokonok atjottek es hoztak a 6 eves kislanyt is, az meg csak ugy minden ok nelkul megverte a macskam, mondtam az anyjanak ezt hogy kepzeli erre azt mondta ő meg kicsi meg ez csak egy macska semmi baja nem lett ugyse, es elkezdett masrol beszelni en meg mar nem akartam veszekedni hisz tenyleg csak egy kisgyerek de akkor is a gyerekeknek mindent lehet manapsag?? ti mit csinaltatok volna??

2017. máj. 2. 15:36
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:

Velünk is hasonló történt. Rokonok gyerekei (6 és 11 éves fiúk) szoktak nálunk lenni néha pár napot, ha a szülőknek program van. 2 macskánk és 1 kutyánk van bent a lakásban. Mindet ettől a családtól hoztuk el. (A gyerekek kapták Őket, csak megunták a szülőknek meg már csak nyűg volt.) A gond ott kezdődik, hogy otthon nem igazán érdekli a szülőket, hogy mit csinálnak az állatokkal (vagy úgy általában) és a kisebbik fiú nem akarja felfogni, hogy ezek már nem az Ő állatai. Nemrég nálunk voltak 3 napig az idősebbel nem volt semmi gond, de a kisebb nagyon durva. A macskák emlékeznek rájuk, 3 napig nem jöttek be a házba még enni se, amég itt voltak. A kutya játszana velük, de egyszerűen nem tud bánni vele a kisebb. Mihelyst nem néztem oda hallottam a nyüszítést, kaparást. Első pár alkalommal azt hittem, hogy véletlenül eldurvult a játék, rálépett a lábára vagy ilyesmi, de sajnos rá kellett jönnöm, hogy szándékosan csinálja. Ilyenkor mindig rászóltam, hogy ne csinálja, mert fáj neki, megsérülhet, meg is haraphatja, ha elege lesz, de csak annyit értem el vele, hogy akkor csinálta, mikor nem láttam vagy csak ezt hitte, hogy nem látom. Egyszer még szépen simogatta aztán izomból belecsípett. Nem hagyta aludni se, de olyan váratlanul csinálta ezeket, hogy nem is láttam, hogy készül valamire. Megvárta még elalszik a kutya és akkor hirtelen elkezdte rázni a fejét és üvöltött a fülébe...persze, hogy odakap szerencsétlen állat erre még pofon is vágja, mert "meg akarta harapni". Volt mikor összeszorította a kutya száját és rázni kezdte a fejét, mert "felrázza az agyát és akkor viccesen fog járni". Többször megpróbált belerúgni, volt hogy arra jöttem vissza a mosdóból, hogy ül rajta és fojtogatja...(Max 10 kg-s kutyáról van szó.) Mivel szép szóval, magyarázattal és határozott kéréssel sem értem el semmit kizártam a kutyát a szobából és el lett tőle tiltva. Persze jött a hiszti, hogy ez az Ő kutyija és ne vegyem el, de úgy gondolom így is türelmesebb voltam, mint kellett volna. Amúgy más élőlényekkel is ilyen, utcán sétáltunk és minden virágot, bogarat, csigát ordítva taposott el, mikor rákérdeztem, hogy miért csak annyit mondott, hogy "utálja őket". A 3 nap alatt próbáltam lekötni a figyelmét mindenféle játékkal, játszótérrel, rajzolással, de semmi nem érdekelte, csak gépezni akart. Mikor otthon elmondtuk az anyjának, hogy mi volt és megkérdezte a gyereket, hogy miért rosszalkodott azt mondta, hogy..."Azért, mert nem hagytuk minecraftozni". Tehát ezért gyötörte állandóan a kutyát, hátha beülhet a gép elé, hogy nyugi legyen tőle, mint otthon.... Emellett szerintem vissza is van maradva, a labirintust (vezesd el a nyuszit a tojáshoz) úgy oldotta meg, hogy kisatírozta, "megölte" a nyulat, majd össze vissza firkálta a labirintus részt. Ha szóltam neki, hogy ott fal van letudta annyival, hogy "áttörte". Nem tud evőeszközt használni, kakaót csinálni, fogat mosni, beszédhibái vannak és a mondandója nagy részében azt ismételgeti vagy arra kérdez vissza, amit másoktól hall... Mikor ezeket elmondtuk az anyjának még mi lettünk leszólva, hogy ne várjunk el tőle ilyen hülyeségeket, mert még kicsi hozzá 6 és fél évesen. Mivel otthon semmilyen elvárás nincs feléjük, (fogmosás, mosakodás, rendrakás, kb. semmi nem kötelező maguktól meg nem csinálják) így nálunk tiszta büntetésnek élik meg, ha pl. össze kell maguk után pakolni. Úgy próbálják megúszni, hogy bedugdossák a szennyest meg a cuccaikat az ágy mögé, szekrény mellé, pokróc alá..Én meg egy hét után is találok használt zoknit valahol. Ezt úgy oldottuk meg, hogy amit nem pakolnak a táskájukba azt kidobjuk. Nem vették komolyan, játszották az alkalmi süketet, így párommal szépen bedobáltunk mindent egy szemeteszsákba, ami kint maradt és kidobtuk a szemük előtt. Persze utána hazavittük és a szülőknek odaadtuk erre megkaptuk, hogy zsarnokok vagyunk.

Az oviban is rendszeresen panaszkodnak rá, hogy agresszív, veri a többi gyereket, kezelhetetlen, de az anyuka erre is csak annyit mond, hogy inkább "életrevaló".

Maga a kisfiú is mesélte nekem, hogy pl. bele szokta nyomni az egyik társa fejét a mosdóba, mert "idegesíti, hogy sír, és aki sír azt szabad bántani", szóval elég komoly bajok vannak a felfogásával, amit a szülők is észrevehetnének, ha beszélgetnének vele ahelyett, hogy benyomják a gép elé, hogy ne csináljon kupit.

Elnézést a kisregényért, de eléggé bosszantó, hogy 20 évesen nekünk kell más gyerekét alap dolgokra nevelni aztán még mi vagyunk leszólva, mert nem engedjük szétrombolni a házat, mert "kicsi". Amúgy erről a "kicsi hozzá, nem érti" dologról annyit, hogy érdekes nálunk meg tudta csinálni, amire megkértük tehát képes rá szóval nem is értem...

Próbálj beszélni a szülővel, hogy ez így nem állapot, hátha elgondolkozik rajta. Mi is próbáltuk, de szerintem nem sokra mentünk vele. Megmondtuk a gyerekeknek, hogy akkor jöhetnek, ha jól viselkednek, még egy ilyen eset lesz és a következő busszal mennek is haza. Azóta már voltak itt amúgy és nem volt ilyen probléma, szóval ha a szülő nem érti meg, próbálj a gyerekre hatni. Nekünk ez jobban bevált.

2017. máj. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
31. (utolsó) vagyok. Még annyit, hogy mi is elvittük állatorvoshoz a kutyát a gyerekekkel együtt. Igaz Őket nem vittük be, de megmondtuk Nekik, hogy ha valami baja lett a "játéktól" akkor most úgyis kideríti az állatorvos. Nem lett tőle ideges, nem is értette, miért problémázunk ezen...mintha fel sem fogná, hogy ez nem jó. Szerencsére nem lett semmi, de pl. az egyik körme fekete a kutyának és a gyerek megpróbálta kitépni, mert "nem illik a többihez"... A legszomorúbb, hogy le se esik neki, hogy a kutya fél tőle, Ő azt állítja, hogy Őt szereti a legjobban és Ő a gazdája... Mikor még náluk volt a kutya is majdnem megölte szegényt és mikor leszidtuk, csak megrántotta a vállát, hogy van másik. Nem is értem.
2017. máj. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
úristen 31-es, ezt a gyereket kezeltetni kéne. Komolyan a gyomrom összerándult ahogy olvastam. Ez a gyerek már most egy pszichopata, mi lesz vele később, atya isten... Komolyan csak hüledezek... És tényleg egy szülő nem látja, hogy milyen gyereket nevel? Nem is értem...
2017. máj. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:

31. vagyok. Az oviból már elküldték megvizsgáltatni, hogy iskolaérett e, mert az anyukával nem tudták megértetni. El is vitték, megállapították, hogy sajnos nem alkalmas iskolába erre az anyuka kiosztotta a szakembert, hogy márpedig az Ő gyereke megy iskolába (be is lett íratva), mert semmi baj nincs vele és az oviban fejlődik vissza ilyenné, mert az óvónők nem tudnak nevelni. (Szerinte ez az Ő dolguk, mert Ők vannak vele egész nap.) Mi is mondtuk neki, hogy valami fejlesztő vagy előkészítő jó lenne vagy pszichológus, de szerinte teljesen normális a viselkedése. (Társasozni se lehet vele, mert a játék felénél random felborítja a táblát, szétdobál mindent ilyen robbanás hangokat imitálva, hogy "felrobbant".) Többen is jelezték már neki, hogy kezdjen vele valamit, de szerinte nem kell. Ez azért fura, mert Ő is ki van tőlük készülve, nekünk is mindig mondja, hogy ne legyen gyerekünk, mert csak a panasz van rá meg már alig várja, hogy elteljen 10 év és ne legyenek itt. Azt hiszi azért ilyen rosszak, mert fiúk. (A tesójának lányai vannak és Ők normálisak, de nem a nemük miatt, mint ahogy kérdező kérdéséből is látszik.)

Szerintem az ilyen rokon gyerekek esetében annyit lehet tenni, hogy az otthonunkban felállított szabályokat betartatjuk vele (meg másokkal is). Nekem elég, ha nálunk tud viselkedni, a több nem az Én problémám.

2017. máj. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, hogy a rokonodnál jut ez eszembe, de régen, amikor olvasgattam sorozatgyilkosokról, meg pszichopatákról, mindig az anyára lehetett visszavezetni a dolgot, hogy ő szúrta el nagyon... Pat helyzet, ha a szülő nem látja, hogy milyen a gyereke. A pedagógus meg hiába látja, ma már mindig őket okolják mindenért. Óvoda előtt van három év, a gyereknél ott kell lefektetni az alapokat. Az oviban szociális fejlődik a gyerek, ott tanulja meg a másokkal való együtt élést, stb. Nem ott fogják kezelni azt, hogy tör-zúz rombol bánt mindent és mindekit.
2017. máj. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
Pont ez jutott eszembe, tipikus pszichopata palánta a gyerek. Az ilyen jobb ha nem éri meg a felnőttkort.
2017. máj. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
31. vagyok. Igen, Én is olvastam a témában ezért is szóltunk a szülőknek, hogy jó lenne odafigyelni, de mindig csak ilyeneket kapunk, hogy "majd megtudod, ha lesz gyereked". Pedig szerintem még menthető lenne, mert pl. nálunk (most már) megcsinálja, amit rábízunk (pl. törölje fel, amit kiöntött), mert tudja, hogy itt nem ér el semmit a hisztivel meg a "cuki grimasszal", ha pedig rosszalkodik akkor meg ülhet a büntiszéken és nézheti a falat. Itt is a szülők a hibások, mert egy kisgyerek mégis hogy tanulna meg viselkedni, ha nincsenek se szabályok, se büntetések? Nekem pl. hihetetlen, hogy nem kötelező fogat mosni..azt se tudta, hogy van otthon fogkeféje, csak hogy oviba van. Vagy, hogy beviszi az ebédet a szobába és a TV előtt a földön, kézzel eszi meg... Meg miután elhoztuk tőlük a cicákat pár nap múlva hoztak egy újat, mert sírt érte a gyerek. Ugyan ez van, ha szándékosan széttöri a játékait. Az meg, hogy falba veri más gyerek fejét meg véresre rugdossa a társait és még meg is dicsérik érte... Egyszerűen nincs következménye a tetteinek, mindent elnéznek neki, mert kicsi aranyos és milyen cukin kikente már a falat ketchuppal. Ezzel csak az a gond, hogy egyszer majd megnő és nem lesz "kicsi, aranyos", mikor bajt csinál, de akkor már nem lehet majd nevelni. A bátyjánál már látszik, hogy más a szülők hozzáállása, mert Ő már 11 éves. Őt már leszidják, ha pl. kihabzik a kóla meg rendetlen, mert nála már nem "cuki". Vagy hogy iskolába Ő is kezelhetetlen, de nem tudnak vele mit kezdeni, mert eddig "cuki" volt meg "életrevaló" most meg hirtelen kezelni kéne a helyzetet, de már nem tudják. (Meg nem is igazán erőltetik meg magukat, hogy őszinte legyek.) Azt meg nem tudom elhinni, hogy nem a szülő hibája, ha egy gyerek így viselkedik...az egy dolog, hogy oviba eltanul pár csúnya szót, de ez már nem az a kategória.
2017. máj. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 A kérdező kommentje:
nem mindenki alkalmas szulonek sajnos, ezek a szulok fel se fogjak mi lesz ha az a ket gyerek felnol, lehet megolik majd oket.
2017. máj. 6. 18:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!