Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Terrorizál a szomszéd macskája?

Terrorizál a szomszéd macskája?

Figyelt kérdés

A szomszédomnak van egy óriási szürke kandúrja, aki állandóan átjár a kertünkbe. A 4 éves lányom fél tőle, mikor homokozik a macska odamegy hozzá, fúj rá, egyszer megkarmolta a kezét, egyszer pedig a szeme alatt. Nem játszik vele, vagy provokálja, a macska szabályosan rátámad, ha egy percre nem figyelünk. Ezen kívül kitúrja, letördeli a virágokat, szétkaparja a párnákat, mindent levizel, kaparja a kerti bútorokat, szétrágja az öntözőcsövet, tönkretette a fóliát a növényeknek, minehova odapiszkít. Próbáltunk kávézacott, citrusféléket, sprayt, mindent. Legalább 5-ször megkértük a szomszédot, hogy zárja el.

Kezd nagyon elegem lenni belőle, annak ellenére, hogy szeretem a macskákat és az állatokat nagyon betelt a pohár. Legszívesebben befognám és elaltattatnám az állatorvossal. Ehhez van jogom, vagy mit tehetek? Nem akarom, hogy ennyire megkeserítse az élletünket.



2017. jún. 5. 16:56
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Pedig az ivartalanítás lenne a megoldás. Nálunk a helyi állatvédők anyagilag is támogatják (sőt, akár teljesen át is vállalják) a gazdátlan, vagy felelőtlenül tartott állatok ivartalanítását. Én is vittem már szomszéd macskát (nőstényt) ivartalaníttatni, mert folyton teleszülte a környéket, és az állatvédők mindent fizettek, csak annyit kértek, hogy műtét után tartsam bent pár napig. Kandúrnál még ennyi se kell.

Amúgy tényleg vannak übergenya kandúrok, anyáméknál is volt egy ilyen, a környék réme volt. Anyámék macskáit folyton terrorizálta, egyszer az egyiket konkrétan lepisilte... de verte, harapdálta is őket, pedig azok nem támadtak rá (ivartalanított macskák).

2017. jún. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!