Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Üdv! Örököltünk egy ingatlant...

NixPit kérdése:

Üdv! Örököltünk egy ingatlant egy távoli rokontól a bp17. kerben, ésa házzal jött kb.20 macska is. A macskákat a néni halála óta nem eteti senki így szenvednek, ha jól tudom ennyi állatot nem is lehet tartani. Ötletek?

Figyelt kérdés
Tatabányán élek nem tudok napi szinten felutazni etetni őket, kb 1 hónapostól felnőtt állatokig minden.Milyen lehetőségekkel tudok számolni? A 17. kerületi rendőrségen a kérdésre a tiszt nem hivatalos válasza az volt hogy el kell őket ásni, erre vagy hasonló módszerekre nem vagyok sem kiváncsi sem hajlandó így más alternatívák után néznék. Nagyon köszönöm előre is

2017. jún. 7. 14:08
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
75%

A helyzet az, hogy jogilag és erkölcsileg is a te macskáid... ugyanis az örökség egyben jár, vagy nem jár, a javak és a terhek együtt, nem lehet lemondani az örökség egy részéről, csak ha a többiről is lemondasz. Nem árt, ha tudod, hogy ezt az állatvédők is így kezelik, ha esetleg segítséget kérsz, tehát legeslegelősorban tőled fogják elvárni, hogy megoldd a helyzetet, ők maximum segítenek. Ha nagyon szigorúan vesszük, akkor mivel a te macskáid, akár magadhoz is vehetnéd őket, vagy meg kellene tudnod oldani az élelmezésüket (pl. megkérsz egy szomszédot, de természetesen a te költségedre).

Azért írom ezt, mert a helyi állatvédőket, akiknek ideiglenes befogadójuk vagyok, szinte hetente állítják ilyen helyzetek elé: az örökösnek a ház kell, de az állatok nem, szabadulna tőlük.

Pedig hivatalosan minden együtt jár: tartozást is lehet örökölni, persze le is lehet mondani róla, de csakis EGYBEN.

Szóval én ilyen esetben megkeresném a helyi állatvédőket, kérném a segítségüket az etetésben, a macskák elhelyezésében, de vállalnám a költségeket (pl. sok menhely csak oltva fogad be macskát).

2017. jún. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
0%
Maris jelentelek titeket allatkinzasert
2017. jún. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
38%
Én az írásábol azt vettem le, hogy kóbór macskákról van szó. Akkor pedig se chipjük, se tulajdonosuk, jogilag semmi köze hozzájuk
2017. jún. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
58%
Én meg jelentelek köz ellen elkövetett fertőző hülyeség miatt, idióta.
2017. jún. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!