Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért támad rám folyton a cicám?

Miért támad rám folyton a cicám?

Figyelt kérdés
Egy hete ivartalaníttattam és azóta folyton nekemugrik,harap mar. Ha az áyban fekszem és csak a fejem lóg ki a takaró alól, akár még annak is nekiugrik. De néha fekszik nyugodtan simogatom dorombol és egyik pillanatról a másikra mint aki megőrült, nekiugrik a kezmnek megharap és elszalad. Ma reggel már egy kis darabot szinte kiharapott belőlem. Hogy szoktassam le erről? Bántani nem akarom.
2010. máj. 21. 10:41
1 2
 11/16 anonim válasza:
Monnyuk én ezért nem tartok macskát. Makacsabb vagyok mint ők. Megutálnánk egymást.
2010. máj. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Szetesett a hormonhaztartasa. Majd helyreall. Addig meg, bar bantani nem akarod, vizipisztoly!
2010. máj. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Attól is függ mennyi idős korában lett ivartalanítva,az én két kandúrom fél évesen lett "dúr",még mielőtt teljesen "megtámadták" volna őket a hormonok,nagyon nyugodt,játékos és bújós cica lett belőlük,most 3 évesek.Ha már ivarérett korban van ivartalanítva,egy kicsit több idő kell,míg kiürül a szervezete,de ahogy valaki mondta előttem,sokszor inkább macskafüggő a dolog,hogy milyen a mentalitása.Azt javaslom adj neki még pár hetet a változásra,ha mégis a vadócabb fajtából van,sok türelemmel esetleg finomíthatsz rajta(erőszakkal és esetleg testi fenyítéssel ne próbálkozz,mert attól csak makacsabb és vadabb lesz)Egy ötletem van:Ha van valami jutalomfalat,amit nagyon szeret 2-3 simogatás után mindig adj neki egy szemet és talán leesik neki,hogy a simogatáshoz valami jó társul,fokozatosan növeld a simogatást 1-1 szem előtt,és beszélj hozzá nyugodt hangon közben,egy próbát megér,de tényleg sok türelem kell hozzá.Sok sikert és jó cicázást!

U.I.: Ne aggódj,és ne foglalkozz azokkal,akik neked ugranak az ivartalanítás miatt,ők le vannak maradva egy kicsit.Ez nem vonatkozik azokra akik leütötték a "magas labdát"

2010. máj. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Harapj vissza. Komolyan, a miénk is azóta békénhagy minket..
2010. máj. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Háháhá:D Ilyet még nem is hallottam,hogy macskának visszaharapni:XDMegfogod a lábát és beleharapsz vagy mi?? Gondolom meglepődik a macsek,hogy most mi a fene történt?Befőtt rakja el a nagymamát?!Gondolhatja magában:))
2010. máj. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Jó bocs a felháborodásomért csak már nagyon ideges voltam. Amúgy 1 évesen lett ivartalanítva. Remélem megszelidül mert ez már nem állapot amit néha csinál. Ma reggel legalább le tudtam fárasztani de úgy hogy kidőlt és szó szerint lihegett. Utána egy fokkal jobb volt. Ezek szerint kreatívkodnom kell és vmi játékot gyártani.
2010. máj. 26. 10:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!