Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiscica egyik szeme könnyezik,...

Kiscica egyik szeme könnyezik, gyakran csukva tartja. Mi baja lehet és mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés

A helyzetet bonyolítja, hogy nem vagyunk még teljesen bizalmi viszonyban, nem nagyon tudom megfogni.

Én írtam a múltkor a vad kiscica megszelídítéséről a kérdést. Követem a tanácsokat és van is javulás. Viszont most hirtelen megjelent ez a szemprobléma. Állatorvoshoz egyelőre nem tudom vinni, mert túlságosan félős, szerintem sokkot kapna. Kb. 6 hetes cicáról van szó.



2017. aug. 30. 22:39
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Mindenképp vidd el orvoshoz, én nem vittem el időben, aztán egy hónapba telt mire meggyógyult a szeme, folyamatos szemcseppezés mellett.
2017. aug. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

#9 természetesen legszívesebben orvoshoz vinném és a számtalan korábbi kommentből meg is értettem, hogy ez a teendő. De neked fogalmad sincs, hogy mennyire félős ez a macska. Arról sincs fogalmad, hogy tudom-e a lakásban tartani, amíg gyógyul vagy sem. Arról se, hogy milyen messze van az állatorvos. És ez most csak néhány dolog, amit számításba kell venni. Szóval kérlek hagyd ezt a kioktató hangnemet. Én csak segíteni szeretnék egy állatnak, ami amúgy nem is az enyém, tehát nem a felelősségem elviekben.


Ettől függetlenül köszi, hogy írtál, és mindenki másnak is!

2017. aug. 31. 17:03
 13/20 anonim ***** válasza:

Akkor ne vidd, a te döntésed.

Nekünk is volt extra félös macskánk, konkrétan hárman fogtuk le hogy dobozba tegyük, de muszáj volt, vagy meghal.

2017. szept. 1. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

(Első vagyok) Ha messze van csak állatorvos akkor hívd házhoz. De ne várd meg míg szegény macska megvakul! :(

Egyik rokonom macskája a padláson szült, ahova nem lehetett felmenni és tiszta por volt. A kiscicáknak meg tele ment a szemük porral. Egy élte túl, a többit el kellett altatni: :'(


Ne várd meg míg ilyen lesz...


[link]

2017. szept. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Elvittem nagy nehezen, kapott vitamint, kenőcsöt, oltást, egy rakás cuccot, de elvileg nincs vele semmi nagyobb baj. Hamarosan jól lesz a szeme is. Most az előszobámban van, egyelőre bezárva, mert az orvos óta nem tart a barátjának.
2017. szept. 1. 19:21
 16/20 anonim ***** válasza:
Szia, hogy van azóta a macska, javult az állapota?
2017. szept. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Hello! Igen, rengeteget javult, a szeme szerintem már meggyógyult. Még kicsit vékony, meg hasmenése van (mert férges is volt szegény...), de amúgy jól van. Összevissza szaladgál amikor csak teheti, van már játéka is, amit állandóan bekotor a kanapé alá, és ha épp álmos, akkor nagyon bújós is. Sajnos még mindig félős, ezért nehéz elkapni, de napról napra jobb. :)
2017. szept. 8. 23:34
 18/20 anonim ***** válasza:

Ennek örülök. :)

Már van játéka és bújós? Ezt értsem úgy, hogy örökbe fogadjátok? :D

2017. szept. 10. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Igen, nálam marad. :)
2017. szept. 10. 14:01
 20/20 anonim ***** válasza:
Ennek örülök, legyetek boldogok együtt! :D <3
2017. szept. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!