Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szinte teljesen vad cicából 1...

Szinte teljesen vad cicából 1 év alatt szobacica? Más is látott már ilyet?

Figyelt kérdés
Egy éve fogadtam be egy kóbor macskát, senkinek nem állt meg, elszaladt, csak etetni lehetett. Csapdával befogtuk, behoztuk lakásba, de kb fél évet dekkolt a kisszobában, ebből az első 2 hónapot egy sarokban, de több hetes, hónapos tudatos szelídítést követően (napi több óra foglalkozás, barátkozás, tanítgatás) már az ölbeüléssel próbálkozik :) Teljesen szelíd, imádja az embereket, dörgölőzik, velem alszik stb. Már csak az idegenekkel bizalmatlan, de ez szerintem ez olyan cicákkal is így van, akik mindig is teljesen szelídek voltak. Szóval teljesen funkcionál a cica, mint kiskedvenc. Nem hallottam hasonló sztorikat, ha valaki látott már ilyet, leírná ide? :) Kutyáknál is van ilyen? Már hogy felnőttként szocializálják emberekhez? Kiscicáknál úgy tudom, van ilyen határ, ha 2 hónapos korig nem szelídül meg, utána már nagyon nehezen szokja meg az embert, és elvadul.
2017. okt. 26. 23:54
 1/2 anonim ***** válasza:

"Kiscicáknál úgy tudom, van ilyen határ, ha 2 hónapos korig nem szelídül meg, utána már nagyon nehezen szokja meg az embert, és elvadul."


Az ilyeneket pont a buta emberek terjesztik, akik semmit sem értenek az állatokhoz. Te most szembesültél a valósággal. Van ilyen macska (kutya, ember, bármi) és amolyan. Például egy csomó ember sem tanulja meg egész életében hogyan élhet más emberrel normálisan, másoknak meg megy.

2017. okt. 27. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem nem attol lesz bujos vagy szelid egy cica,hogy mar kiskoratol simogatjak meg foglalkoznak vele.Egy kobor cica is lehet bujos szeretheti a simit,talan eleg neki csak egyszer megmutatni ahhoz hogy utana olbecica legyen.Par eve kertes hazba koltoztunk es kamrankba aludt egy oreg es beteg cica.A szomszedok mondtak,hogy nincs gazdaja,de nagyon utba van,mar kiloni is megprobaltak.Elvileg el is talaltak.Ugy kezdtuk,hogy elmenekult elolem.A vegen meg mar a foldon hentergett es dorombolt amikor simiztem.Munkaba menet is szoktam etetni cicakat.Ok ket telepules kozott vannak egy tonal.Szoval nem nagyon foglalkoznak veluk.Volt egy fekete cicus,sajnos eltunt,de egy nagyon bujos kedves cica volt.Az a nem lehet lepni tole,mert tekereg a labad korul tipus.Nem tudom,hogy o ott szuletett-e,de,ha nem,akkor sem foglalkoztak vele rendszeresen,de megis egy szelid cica volt.
2017. okt. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!