Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskánk kivégezte a szomszé...

A macskánk kivégezte a szomszéd csirkéjét. Mit lehetne tenni, hogy ne csináljon több ilyet?

Figyelt kérdés
2 cicánk volt eddig, semmi probléma nem volt velük. Néha fogtak egy egeret ennyi. A szomszédunknak csirkéi vannak, pici kis japán tyúkok. Eddig békésen éltek, de nem rég óta van még egy cicánk. Kislány, eddig bent volt nálunk, majd mikor nagyobb lett, őt is kiengedtük. Pár napja megölte a szomszéd egyik csirkéjét. Most nem merjük kiengedni, nehogy megint előforduljon. De hogy lehetne tenni valamit, hogy a macska ne csináljon ilyet? Nem szeretnénk, ha rászokna vagy valami.

2018. jan. 11. 13:42
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
57%

Először is kártalanítsátok a szomszédot.

Másfelől szerintem be kell zárni vagy el kell távolítani az ilyen macskát, mert félő hogy újra megteszi.

Az alapösztönről nem lehet leszoktatni.

2018. jan. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
20%

Hát szerintem meg a szomszédnak kellene rendesen bezárni a csirkéket, komolyan. Amúgy ügyes a cicus. Én nem fizetnék a szomszédnak.

Erről az jut eszmebe, mikor a macskánk már a második cinegét hozta, mi baj lehet. Hát a hülye szomszéd a földre rakott ki madáretetőt. Aztán fel volt háborodva, hogy zárjuk be a macskát.

De egyik meg szajkókat hozott, alog cipelte. A csirkékhez hozzá se nyúlt. Nyest kölyköket hozott, az egy 3-4 hónapos cica méret volt.

A macska ilyen, nem kötheted láncra.

2018. jan. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
92%
Eltávolítani? Hát én nem válnék meg egy ilyen dolog miatt a macskámtól... Arra viszont törvény van hogy tartsd a saját telkeden belül az állataidat és ez a macskát a is vonatkozik. Macskabiztos kerítést kell csináltatni vagy bent tartani a házban.
2018. jan. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
7%

Nincs törvény, hogy saját területeden kell tartani acskát, ez hótziher. De nem hiszem, hogy a te településeden hoztak egy ilyen rendeletet. Kizárt.

Kutyára vonatkoznak szabályok, macskára nem.

2018. jan. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
88%

1. Nem szép, de én nem szólnék a szomszédnak, hogy az én macskám volt, különben ezután minden héten beállít majd azzal, hogy megint megölt egyet:S

2. Vagy macskabiztos kerítést építesz vagy szobacica lesz belőle. Lenevelni nem tudod, alapvető ösztön, főleg, ha már megtapasztalta, hogy milyen:(

2018. jan. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Aranyos a szomszédunk és már szóltunk neki, és azt mondta nem baj, de mi azért kifizettük. Meg mondta, hogy sajnos más macskák is ölték már meg a tyúkjait. Valószínűleg benti macska lesz így. Csak a többivel sose volt ilyen gond, pedig kandúrok, nem tudom miért pont ez a pici kislány lett ilyen...
2018. jan. 11. 14:08
 7/26 anonim ***** válasza:
38%

2-es vagyok

Nekem már több, mint 20 macskám volt. Egy módon lehet leszokni a vadászatról, ha gurul vagy már annyira öreg. Bár a vadászat szeretete mellett, kövéren is fog.

És igenis a szomszédnak kell bezárni, nemcsak a macskád, más is megfoghatja...

2018. jan. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
86%

4-es, akkor ez szerinted mi?


5. § (1) Az állattartó gondoskodni köteles az állat megfelelő és biztonságos elhelyezéséről, szakszerű gondozásáról, szökésének megakadályozásáról.

2018. jan. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
31%

8# Ez bizony a tyúkokra is igaz. Jobban el kell zárni.


Kérdező: a nőstények jobb és vadabb vadászok, mint a kandúrok! Csak gondolj bele, hogy nekik el kell látni hússal egy alomnyi kismacskát is, mármint természetben élve. Nincs ezen mit csodálkozni, hogy pont a lány ilyen. :)

Rajtuk az ivartalanítás se segít ilyen szempontból. A békesség kedvéért legyen inkább szobacica.

2018. jan. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
19%

2-es vagyok, utolsó ez igaz!

A mi anyamacskánk úgy került hozzánk, hogy egerészésből tartotta el magát (nem volt sovány), utána befogadtuk, a 4 kölykének napi 5-6 egeret hozott, szintjüknek megfelelően, nagyobbak lettek madarat is kaptak (mindegyiknek egy-rgy szajkó, egy délelőtt). Hiába kaptak kaját, lett később ivartalanítva. Eltartotta volna mind a 4 kölykét, és magát, jól. Kiváló vadász.

A tyúkokat kell bezárni főleg, ahogy írtad más állatok is rajartak. A cicanak meg adhatsz kicsivel több kaját. A macskának nem számít a terület határ (1,5 méteres kerítésen is felmászik). Meg ahogy azt se tudják melyik állat a védett, vagy éppen a szomszédé.

2018. jan. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!