Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A páromat nem szeretik a...

A páromat nem szeretik a cicáink. Mit tegyünk? Bőv. Lent

Figyelt kérdés
Szóval a helyzet az, hogy a párom valamiért nem szimpatikus a cicáknak, pedig nem új kapcsolat, együtt élünk és a cicák később kerültek ide. Ez leginkább abban nyilvánul meg, hogy mindent amin a párom illata van lepisilnek. Az összes cipőjét és papucsát, a takaróját, (de csak az övét) a táskáját, ruháit, egyszóval tényleg mindent amin az ő szaga van. Mit lehetne ez ellen tenni?

2018. jan. 22. 17:01
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
69%

Először is, a párod ne kiabáljon velük. A macskák utálják a hangos kiabálást, a stresszt. Szóljon rájuk halkan, de határozottan. Nem tudom, mennyire szereti őket belül. Nálunk is volt gond.

Ha a macskák egészségesek, de a leírásból úgy tűnik, hogy egészségesen pisilik össze mindenét (az össze-vissza pisilés amúgy húgyúti problémát jelentene), akkor én feliway párologtatót javaslom, konnektorba kell dugni. Az anyamacska pofatájéki feromonjainak (illathormon) szintetikus utánzata, macskabarát hangulatot teremt a lakásban.

Itt tudsz róla olvasni.

[link]

[link]

erről beszélünk, nem tudom, hogy ez-e most a legolcsóbb találat, úgy tudsz rákeresni googleban, hogy feliway párologtató. Kapható/rendelhető állatpatikákban, orvos is tud szerezni, webáruházakban, fressnapfben. Legolcsóbb a zoopluson volt, de ott mostanában nincs.

Mi használtuk már, csak ajánlani tudom, 100% elégedettség a cica részéről is.

Egyébként csak azt tudom mondani, hogy ezzel jelezni akarnak valamit. Azon kívül, hogy rájuk kiabál, és ő még csak "barátkozik" a macskákkal, te meg odavagy értük, valami még nem stimmel. Ha a macskák később jöttek, és előbb lakott ott a párod, akkor az a kérdésem, hogy melyikőtök akarta igazán a macskákat? A másik fél "beletörődött", nagyon rá kellett beszélni, vagy mennyire lájkolta az ötletet, hogy macskákat vesztek? Szerintem kettőtöknek ezt a részt fel kellene eleveníteni, leülni, megbeszélni, hogy is volt, és kiben milyen érzéseket keltenek a macskák. Dumáljatok kicsit. Mert ez a helyzet így hogyismondjam kellemetlen kissé. A párod a férfi ugye?

Veszekedni szoktatok? (nem muszáj kiírni a választ). Mert azt is utálják. És automatikusan annak a félnek fognak igazat adni a macskák, akivel szorosabb a kapcsolatuk, vagyis neked.

Aztán: van-e olyan hely, ahova te beengednéd őket, a párod meg nem, és a macskák is bemennének? Pl. ágy.

Van-e olyan dolog a nevelésükben, meg abban, amit megengedtek/tiltotok nekik, ami ti ketten nem egyformán csináltok, vagy nagyon eltér a véleményetek róla? (Amit az egyik megenged, azt a másik nem). Következetesnek kell lenni. Nálam bemehet az ágyba, pl. Ha meg már egyszer megengedtem neki, senkinek a kedvéért nem fogom onnan kitiltani (az ágy egy klasszikus példa). Ilyen dolgokra gondolok. Gondoljatok át mindent, ami szóba jöhet, egymás közt beszéljétek át, és figyeljétek a macskákat is, mire hogy reagálnak.

2018. jan. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
47%
A 11-nek. Nincs összefüggésben a rápisilés, hogy szereti vagy sem!
2018. jan. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
0%
Nincs a fenét.
2018. jan. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Próbáljátok ki, hogy befújjátok a párod holmiját Feliway sprayvel. Ebben olyan feromonok vannak, ami a macskák számára ismerős és biztonságos érzést okoz, és ha ezt érzik a párod holmiján, akkor már nem akarják majd ők is megjelölni. (A spraynek nincs semmilyen szaga.) A macskák valószínűleg fenyegetőnek érzik a párodat, és nem érzik magukat biztonságban a közelében. Azon is el kéne gondolkodni, nem csinál-e valami olyasmit, amivel megijeszti őket.
2018. jan. 23. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Ivartalanított nőstényektől ez fura.

Talán a parfümje vagy dezodorja illata olyan ami túl erős és a macskák megpróbálják kisajátítani azzal hogy elnyomják a szagot. De ez csak egy gyenge tipp.

Nekem is ivartalanított nőstény macskám van, és egy nagyon kutyás párom. Sok időbe telt mire megértettem vele hogy a macska nem szereti ha játékosan csapkodják az oldalát és vakargatják a hasát, nagy lendülettel mozdulnak felé, hangos és hirtelen zajokat stb.

A macska tart tőle a mai napig de már sokkal jobb a viszonyuk mióta macska módjára bánik vele.

Ha rosszat csinál én is hangosan rászólok, mégse pisil az almon kívülre soha. Szerintem a már megjelölt dolgokat is valahogy sterilizálni kéne hogy ne érezzék a szagukat rajta. Illetve azokra a területekre mondjuk narancshéjat tenni, azt utalják és elkerülik.

2018. jan. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Ketten élünk egy házban, a párom a férfi. Nálunk is ilyesmi a helyzet mint ahogy az utolsó írta, a párom inkább kutyás és sokszor a macskákat is kutyaként kezeli. Ez lehet a fő gond. Szoktunk kiabálni néha egymással sajnos,akkor valószínüleg ezt se szeretik (mondjuk érthető) Én szerettem volna mindkét cicát, mindkettő mentett, de nem volt olyan nehéz rábeszélni, maximum a 2.nál de nem volt vészes. Amikor az első lett akkor sokat volt féltékeny rá (férfiak..) de inkább viccnek vettem.
2018. jan. 23. 14:22
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Az én javaslatom: teljes szerepcsere.

Minden, amit eddig te csináltál a macskákkal, most csinálja ő. Etetés, simogatás, stb.

Így ő is jobban megérti majd a macskák nyelvét, és a cicák is elfogadják majd, jobban viszonyulnak hozzá, hisz tőle kapják az ételt.

Mert inden állat szívéhez a hasán keresztül vezet az út. :)

2018. jan. 24. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

*minden

Természetesen nem egy nap erejéig tartson a változás, hanem hetekig minimum. Vagy addig amíg helyre nem jön a viszonyuk.


Addig is, próbáljatok meg eltenni olyan dolgokat, amin pisiszagot éreznek a macskák, mert már csak azért is újra rá fognak pisilni akkor, ha megérzik.

2018. jan. 24. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
ez jo otlet, bar nem tudom o mit szolna hozza...:D es a cicakat en akkor nem is simogathatom addig?
2018. jan. 25. 22:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!