Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hány hónapos kora után lehet...

Hány hónapos kora után lehet biztonsággal kiengedni egyedül a kiscicát a házból?

Figyelt kérdés
A kandúrkám 2 hónapos. Szoktam kivinni minden nap a kertbe, de csak amikor oda tudok rá figyelni, mert féltem hogy esetleg elcsatangol, és nem talál vissza, vagy bemászik a kutyához.
2010. jún. 13. 16:44
 1/8 anonim ***** válasza:

hát a macska ha nem megy el otthonról, akkor nem szokja meg a környéket, nem tudja mi merre van, ezt akkor fedezi fel, ha elcsatangol, de visszamegy, mert a macskáknál mindig van 1 Útvonal, amerre elmegy arra jön vissza, nehogy eltévedjen,

szerintem ha már eszik magától tehát Életképes az anyja nélkül, akkor szépen lassan szoktasd meg vele a házat az udvart, így ha el is megy , akkor ha tud visszamegy:) én nekem is így jött vissza 4 hónap után a macsekom, sokszor körbevittem a macskát a környéken, (ciki vagy nem ciki, de Pórázon, nagyon is jól fogadta) és megtanulta hova kell visszajönnie:)

2010. jún. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

igen a póráz nekem is a fejemben volt, hogy veszek egyet.

Igazából amiatt félek kevésbbél hogy nem talál vissza, merta környéken sok a kutya, és még kicsi, nem hiszem, hogy meg tudná védeni magát.

2010. jún. 13. 16:54
 3/8 anonim ***** válasza:
nagymacskákat is ölt már meg kutya, Ez sajnos így van, dehát bízzunk a macskában, hátha lessz eléggé ügyes, hogy nem megy be minden házkörnyékére ahol van kutya
2010. jún. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
megvédeni ? ne, hogy azt hidd, hogy leáll velük harcolni, felfut egy fára és megvárja még elmennek.
2010. jún. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Honnan van a cica? Ha olyan helyről, ahol az anyjukkal kertben voltak, akkor megtanult mindent, amit a kinti léttel kapcsolatban tudnia kell. Nekem szoktak lenni kismacskáim, és látom, ahogyan az anyacica tanítgatja őket a különféle veszélyekre, hogyan kerüljék ki az autókat, kutyákat, hogyan kell popsival lefelé letolatni a fáról stb.. Ezért én fontosnak tartom, hogy az ember olyan körülmények közül hozzon cicát, amilyeneket ő nyújt majd neki. Sokkal életképesebb egy cica a kertben, ha nem voltak hetedíziglen szobamacskák a felmenői. Nekünk kinti-benti macskáink vannak, és szinte soha nem volt dolgunk a kicsik nevelgetésével, még azt is megtanítja nekik az anyjuk, hogy ki kell menni a házból elvégezni a dolgukat.
2010. jún. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
1 hónapos korában került hozzánk, és olyan családban volt ahol születésüktől egy szobán voltak a mamacicával, szóval nem sok dologra tanította amit a "vadonban" használhatna. Viszont úgy látom elég ügyes, megmutattam a kutyámnak, és úgy fújt rá, tudta hogy a kutya 1 olyan dolog amivel ő nem akar barátkozni:)
2010. jún. 13. 21:11
 7/8 anonim válasza:

Nekem is van egy kb.6-7hetes kiscicám,ketten voltak, csak sajnos az egyik átkúszott a szomszédba a kerítésen keresztül (pont kifért a rácslyukon),ahol elkapta a -kistestű (!)"szoba"kutya.

Szegénykének elharapta a gerincét,egyből meghalt.

Most a megmaradt kiscirmire nagyon szeretnénk vigyázni, de bezárni se akarom( a pincében van napközben).

A kerítést náddal körbe akarjuk rakni, bár ha nagyobb lesz a cicus, még átkapaszkodhat.

Tapasztalt cicatartók véleményére lennék kiváncsi, hogy a cicahámos póráz vajon megoldás-e, amíg nincs megcsinálva a kerítés, illetve amíg még ilyen picike.És milyet vegyek, amiből nem bújik ki, vagy fojtja meg magát?

Tudom,hogy egyesek szerint a cica fogyóeszköz, de nekem megszakad a szívem, ha még egy picurkát el kell temetnem a kert végébe.Egyébként meg nem is értem miért utálják annyian a macskákat, mikor sokkal tisztábbak és önállóbbak mint a kutyák, és hízelgősek-ez a kicsike is, bújós és dorombolós lett nagyon,mióta a kispajtása elpusztult.

2010. jún. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A póráz az jó ötlet, ajánlom én is, egyáltalán nem ciki, inkább csak nem megszokott dolog. Nálunk a macsek a garázsban lakik, amikor itthon vagyunk akkor a szobába, és minden nap kivisszük pórázon sétálni fél-1 órát. Sajnos olyan a környék, hogy nem merjük elengedni. Aki meg azt mondja a macskára, hogy "fogyóeszköz", az tehet egy szívességet...
2010. jún. 15. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!