Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska ihat anyatejet?

Macska ihat anyatejet?

Figyelt kérdés
2018. júl. 17. 06:21
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%

Állatkereskedésben, állatorvosnál nálunk lehet kapni cica cumisüveget, én is ezzel neveltem fel kiscicákat.Anyatejet még sosem adtam, de gyerektápszert igen, de az is csak átmenetileg jó neki.Utána vegyél állatkereskedésben cicatejpótló port. De én mindig laktózmentes langyos tejjel neveltem fel a kiscicákat, mert én is találtam már.

A lehető leghamarabb pépes kiscica alutasakost, jó fajtát vegyél, és azt kell vele próbálgatni, elétenni. Hamar elkezdi nyalogatni, már akár 2-3 hetesen is.Napi 5-6 alkalommal kell etetni, inkább úgy mondom hogy 3 óránként.Minden alkalommal kell adni neki utána tejet is, a folyadék miatt főleg.Hamar meg fogja tanulni hogy egyen pépes ételt, meg a tejet is inni fogja tálból, de lényeg hogy napi 6-szor egyen, később ha már nagyobb lesz kevesebbszer, de meleg hely kell neki, mert fázik.

Éjjelre is melegre be kell vinni, mert az éjszaka neki kint hűvös.

2018. júl. 17. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:

Utolértem az állatorvost - nyitásra viszem is hozzá a macsekot -, azt mondta, az anyatej nem jó neki, mert túl magas a laktóz tartalma, úgyhogy ha felkelne a cica, akkor a tápszert keverjem be :)


A feleségem viszont hol ott sír mellette, hogy olyan pici és ő nem akarja, hogy elpusztuljon hol velem morog, hogy miért nem megyek már vele a dokihoz... a kislányom meg a másik szobában duzzog amiért nem engedtem, hogy felvegye az állatot.


Most úgy érzem, hogy a kutyám meg én (és az alvó macs) vagyunk az egyetlen józan élőlények itthon.

2018. júl. 17. 07:27
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
Na az szuper, hogy sikerült elérned. Akkor sok sikert.
2018. júl. 17. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
85%
Sok cicát neveltek már fel tápszerről, ha nincs anyutól örökölt súlyos betegsége vagy egyéb komoly gondja, akkor nagy esélye van az életre. :) Csak az, hogy picike, nem predesztinálja, hogy el is pusztul. :)
2018. júl. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:

Rendben, ő az első ilyen pici cica, akit látok...


Köszönöm a segítséget, voltunk a dokinál. Megvizsgálta, picit több, mint egy hetes.

Az anyja nemrég pusztulhatott el, mert "jól táplált" kismacska.

A szeme kicsit csúnya, írt fel rá gyógyszert, meg oldatot, amivel óvatosan törölgessük, kaptunk plusz fecskendőt, meg cicatápszert és etetési útmutatót :)


Ha nincs gebasz, akkor jövő hét pénteken "kontroll", és megbeszéljük a továbbiakat.


A feleségem már a miénknek tekinti, úgyhogy asszem, "macskás pasas" lettem...

2018. júl. 17. 09:12
 16/30 anonim ***** válasza:
Hát, ez esetben gratulálunk, és sok sikert az újabb "apaszerephez" :D
2018. júl. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
Olyan jó érzés ilyet olvasni! Annyi rossz gazdit látni, hogy az ember hajlamos elfelejteni, hogy ilyenek is vannak. Sok sikert a pici cicához! Remélem egészséges, hálás, hosszú életű cica lesz belőle.
2018. júl. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
Ahw ez olyan aranyos történet :D Remélem, minden rendben lesz a babacicával :)
2018. júl. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
De jó, remélem minden rendben lesz. Keress rá a googlen, hogy "árva cicák nevelése", találsz egy csomó hasznos írást. Sok mindent kell még tudni a fejlődési szakaszaiban, mindent az orvos sem tud elmondani.
2018. júl. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
Olyan jó ember vagy!!!! 😍❤️
2018. júl. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!