Kezdőoldal » Állatok » Macskák » S. O. S Hogyan tudnam elvinni...

S. O. S Hogyan tudnam elvinni a cicam allatorvoshoz?

Figyelt kérdés
5 eves kandurom van, kinti cica, es ot ismerve egy trauma lenne neki ha belegyömöszölném a hordozóba, es orakig abba lenne (na jo, kb 2 orat osszesen, az uttal egyutt). Az orvost meg a vizsgalatot sem szivesen tűrné el, sosem volt eddig szukseg orvosra, nalam csupan egy eve van, de tudom h az elozo gazdija sosem vitte. Hazhoz nem tudom jo otlet lenne-e hivni a dokit, max ha beengedjuk elotte nehogy elkoboroljon, de azt nem szeretnem most mivel eppen fergesseg/ruhosseg miatt kene az orvos. Nem birnam nezni ahogyan szenved a hordozoba, orvosnal...o igazi szabad cica, nincs az ilyenekhez szokva. De muszaj elvinnem ugy erzem, esetleg valami tipp, h hogyan oldjam meg? Majd kiheveri? Vagy nyugtato/altato? Bocsi ha utobbi hulyeseg, de fogalmam sincs. Koszonom

2018. aug. 8. 14:29
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Persze mindenkepp tajekoztattam volna rola, koszi :)
2018. aug. 8. 14:53
 12/16 A kérdező kommentje:
Kedves utolso, igen, a megmaradt valaszok mind hasznosak, mert az azelottieket jelentettem okkal...
2018. aug. 8. 14:54
 13/16 anonim ***** válasza:
90%
Akár tetszik, akár nem, megfontolhattad volna, hogy jelentgetés helyett megpróbálod értelmezni őket. Rengeteg égetően fontos oltást kell évente vagy félévente, vagy háromhavonta ismételni, ahogy évente meg kell csináltatni a teljes átvizsgálást is, még akkor is, ha másra sajnálsz nagy összegeket kidobni.
2018. aug. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Oltások miatt legalább évente kéne dokihoz járni, illetve féregtelenítő miatt három havonta illene (bár azt otthon is be tudod adni jó esetben). Úgyhogy nagyon nem jó, hogy se az előző gazdi, se te nem viszed.


Ettől függetlenül: az ő érdekében van. Kicsit morcos lesz, de ki fogja heverni a stresszt. Ha nagyon kiborul, a doki tud neki adni nyugtatót, te ne drogozd be előre, ha nem muszáj.

2018. aug. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Kérdésre válaszolva: túléli, és kibírja. Szétaggódom magam a macskám miatt, a költözést mégis jobban viselte, mint én. Meg sorolhatnám. Azaz lehet, hogy jobban aggódsz, mint amekkora trauma lesz neki. Orvosnál a macskák általában beijednek, és nem cirkuszolnak. Utána max egy napig esetleg nem szól hozzád. Elvinni így tudod.


A nyugtatókhoz: állatorvosunktól tudom, hogy az állatok számára kapható szintetikus nyugtatókkal (tabletta) az a gond, hogy az állat nem tud mozogni, mert lenyugtatózták, az izmai ernyedtek, de a tudata éber, tehát észnél van, és százszor jobban fog rettegni, mert menekülni nem tud, az izmok ernyedtsége miatt. Ha mégis megugrik, akár össze is törheti magát, mert mozogni nem tud. Van, akinek beválik, van, akinek nem. Ezeket szilveszteri petárdázásra készülve kérdeztem és tudtam meg tőle. EGyszer próbáltunk egy gyógynövényes nyugtatót, nem használt. (petárdázás). azóta feliway párologtatónk van, az tökéletes. Annak van spray-je is, amivel be lehet fújni a hordozót (és az állatorvost :D) ez ilyen barátságszagot áraszt (a spray, nem az orvos).


Ha a macska beteg, nincs mese meg kell oldani, akkor is, ha küzdeni fog. ez ilyen sajnos.

2018. aug. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Megnyugtatlak, hogy egy macska sem viseli jól az állatorvost és a hordozót, de ez nem kívánságműsor. Ha vinni kell, az az ő

érdekében történik. A lényeg, hogy a hordozó biztonságos legyen, semmiképp ne tudjon kiszökni!

2018. aug. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!