Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tehetnék? Ötlet valakinek?

Mit tehetnék? Ötlet valakinek?

Figyelt kérdés

Van (volt) egy macsekom, ivartalanított fiú cica. Nem járt el sehova, csak a szomszédhoz ill. a 2. szomszédig. Ez utóbbiban most egy nő lakik ideiglenesen, aki, amikor a macskám átment hozzá, etette és beengedte a házba. Eddig mindig visszahozta. De most a macska nem jött haza, és ő sem hozta haza. Lehet, hogy alaptalan a gyanúm, de úgy érzem, a nő magánál tartja, bezárta a házába, ezért nem jön haza.

Persze ezt bizonyítani nem tudom.

Valakinek lenne ötlete, mit tehetnék? Hogy lehetne megtudni, nála van-e a macsek?



2018. nov. 29. 16:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg tőle. Egyéb lehetőséged nem nagyon van. Ha chipes a cica, akkor esetleg érdemes az állatorvoshoz elmenned és beíratni az adatbázisba, hogy eltűnt (bár macskák esetében nem nagyon szoktak chipet olvasni, ha valami miatt el kell vinni az állatorvoshoz)

Ha meglesz a cica, mindenképpen érdemes vagy bent tartani, vagy macskabiztossá tenni a kerítést, hogy ne tudjon a telken kívül mászkálni.

Nekem benti (néha kicsit udvaron levegőzős) macskám van. Nagyon nem szeretem, ha idegen macskák jönnek a telkemre, mert bele szoktak tojni a veteményesbe :P Az egy dolog, hogy én maximum mérges vagyok, de nem bántom az állatot, de van, aki mérgezi a macskákat, amik a telkére bemennek, mert gyűlöli őket. Így a kijárós cicák veszélyben vannak.

Reméljük, hogy a te cicád meglesz és nincs semmi baja.

2018. nov. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Neki már mondtad, hogy aggódsz a macskáért? Megkérdezted, nincs-e nála?
2018. nov. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Biztos átkopognék és "ártatlanul" elmesélném hogy nincs meg a macska és nagyon aggódsz érte, nem látta valamikor? Ha meg nála van jó eséllyel eléd rohan ha meghallja a hangod.


Tipp: ha netalántán előkerül a cica akkor érdemes lenne teljesen szobacicává tenni, ugyanis a szomszéd ha bent tartja a házában és gondoskodik róla gyakorlatilag biztonságosabb életet tud neki biztosítani, mint te...

2018. nov. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem alaptalan a gyanúd. Ha eddig is ő etette, nála érezte jól magát a macska, gondolom úgy volt vele, hogy nem erőlködik a finom célzásokkal feléd. Nyilván azért hozta úgy vissza a macskát eddig is, hogy elmesélte, mennyire jól elvan nála, hogy hátha észbekapsz, hogy részedről gazdaként nem az a normális viselkedés, hogy kóborolni hagyod.


Ettől függetlenül, nyilván baromira nem tette jól, hogy önkényesen gazdinak nevezte ki magát. (Ha ez történt.) Ha van oltási könyv, chip a macskában, fordulhatsz dokihoz, bejegyzik elveszettként.

Érdemes kiplakátolni a környéken, illetve én becsöngetnék a szomszédhoz, hogy nem látta-e, mert nem jött haza, a reakciója sokat elárul.

Ha kiderül, hogy nála van, és te tudod bizonyítani, hogy a tied, akkor akár jogi következményeket is emlegethetsz, ha nem akarja visszaadni. Ha még oltási könyve sincs, akkor viszont mondhatja, hogy kóbor macska akit befogadott.

2018. nov. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is mindenkepp kerdezz ra,hogy mit tud a cicarol.En nem hinnem,hogy o nyulta le a cicat,de az azert fura,hogy korabban ugy vitte vissza,mikor eleg lett volna,hogy csak kiengedi.Kerdezd meg a tobbi szomszedot is,hogy mit tudnak es probald hivni a cicat.Esetleg az utcan is a no haza kozelebe.Attol,hogy szeret neha atmenni,nem biztos,hogy ott is akarna elni.Ha tenyleg ott van es hallja a hangod lehet elkezd tiltakozni es a no kenytelen lesz kiengedni.Az en cicam is imadott a szomszednal,de,ha hallotta,hogy hazertem jelezte,hogy mennie kell.
2018. nov. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!