Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicafürdetési praktikák?

Cicafürdetési praktikák?

Figyelt kérdés

Van már egy cicánk, de őt egyszer sem fürdettük, nem volt rá szükség, úgyhogy nincs tapasztalatom.


Lesz viszont nemsokàra egy új cicánk, mentett. Ő korábban volt kifutós kinti cica menhelyen, emiatt ráfér a fürdetés sajna, mert mióta bekerült idigazdihoz, nem fürdött, és na, azért làtszik rajta, meg a bundájának sincs olyan jó cicaszaga, vagy hogy mondjam (macskások biztos értik :D).


Szóval fürdetni kell. Vettem cicasampont, meg felkészültem arra, hogy elázik a fürdő. :D


De még azt sem tudom, mikor álljunk neki? Rögtön, ahogy beköltözik? Akkor kapásból rossz élmennyel köti majd össze az új otthont. Ha sokat vàrunk, akkor meg értelmét veszti a dolog, hogy koszosan belakja a lakást... meg így nem örülnék pl annak, ha ágyra ugrik meg ilyenek. Meg ugye a mi cicánkkal is találkozik.

Szóval mi lenne a jó időpont?


Meg hogy álljak neki? Nyilván nem csapom be a zuhany alá, mint ahogy mondjuk egy kutyával tenném. Ha meg vizet engedek a kádba, és abba állítom bele, attól szerintem bepánikol, legyen bármilyen sekély...

Bármilyen tanács jól jön! :)


2019. márc. 5. 21:26
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem tudnának fizetni se hogy beüljek egy félős macskával a kádba. Szeretem a lábaimat egy darabban,nem felszeletelve. Inkább sütőkesztyűben próbáld beletömködni a csapba. Kevésbé kell hozzá lemászni mint a kádhoz,nem áll be a derekad,a macsek meg jó esetben nem akar mindenáron kijutni és esik pánikba amikor visszacsúszik mint pl. a kádban.
2019. márc. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
"beletömködni a csapba" :D
2019. márc. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
8-as rossz helyre írt. Ez a kérdés nem az emberek kasztrációjáról szól.
2019. márc. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

A 8-as szerintem a kisbaba kádba szoktatását írta. Arra tökéletes módszer..elképzeltem ezt macskával.


1:Ülj bele valahogy a kádba a macskával együtt. Tegyük fel sikerül komolyabb végtagvesztés nélkül. A macska a karmait használva tépőzárként belehorgonyoz a lábadba. Csak a férjurad szerszámaival lehetne leválasztani.


2:Hajolj hozzá közel és beszélj hozzá. Aú. Amint lehajolsz a macska megpördül,a két első lábával finoman átfogja az arcod,belecsimpaszkodik a hajadba és a hátsó lábaival elrúgja magát a megtépázott lábadról,hogy a szabadság felé dobbantson. Te pedig ott maradsz egyedül,megalázva és véresen a kádban. A macska a következő két hetet a kanapé alatt tölti és bosszút forral.

2019. márc. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
8-as hülyére röhögtem magam. Ezt légyszi próbáld már ki és tedd fel a jutyubra. 😂😂😂😂😂
2019. márc. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
Kérj az állatorvostól egy enyhe nyugtatót, hogy kicsit kábuljon el, és meg van oldva a dolog.
2019. márc. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

Azt mondjuk kihagytam a sztoriból, hogy egy cirka 7 kilós kismedvéről van szó, minimum kétszer akkora, mint a mostani cicánk, de inkább nagyobb, így a "csapba tömködés" nem igazán opció ^^"


Köszönöm a tippeket, kaptam pár jó ötletet. :) A kádba azért nem ülök bele vele :D

Még azt nem tudom, hogy mikor érdemes, rögtön, ha becuccolt, és akkor minden stressz egyben letudva, vagy ha már megszokta a környezetet... nem akarom azért teljesen lesokkolni lelkileg nyilván.

2019. márc. 6. 08:16
 18/28 anonim ***** válasza:
#8 Ez nem cicafürdetési praktika, ez embernyúzási praktika orvvadász cicáknak.
2019. márc. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

:D nálam 2 ideiglenes volt, mindkettő nagyon büdi. A lányt amikor beraktam a kádba, akkor azonnal kirepült ordítva (átugrott a fejem felett) és a fürdő ajtaján csüngött morogva a törölközőn. :D úgyhogy arról lemondtam.


A kandúr viszont dorombolt közben és mindent hagyott.


Én úgy csináltam, hogy beraktam az üres kádba. Megengedtem egy kicsit a vizet, közben simogattam es beszéltem hozzá, hogy rám figyeljen. A kezemet vizeztem be először és úgy simogattam a macsekot. Amikor láttam, hogy nem akar megölni, akkor megmutattam neki a zuhanyrózsát meg hogy folyik belőle a víz és elkezdtem azzal lelocsolni. Semmi baj nem volt. Simán végig állta, dorombolva.


Első körben szerezz be valami solymászkesztyűt, bukósisakot és védőruhát! :D

2019. márc. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Végy egy ingát, lengesd meg kicsinyt, és figyeld, leng-e jobbra-balra a macskaszem? Ekkor lép be a képbe a cicahipnózis. "Cica vagyok, imádok fürdeni. Cica vagyok, imádok fürdeni... Lazának érzem magam, lazábbnak, mint valaha. Most pedig belépek a kádba és önként letusolok, lenge "mijaú, jajdejó" fonémák kíséretében. Élvezem a pancsit. Túláradó szeretetem a víz iránt határtalan. Észre se vetem, és a cicasampon máris urrá lett rajta, kvázi cicasampon függővé váltam. Már nem is tudom elképzelni az életem cicasampon nélkül, ez akár egy reklámba is beillhetnóóóók. Ezután macskatérdre ereszkedem, könyörögni a gazdinak egy kiadós zuhanyért, hogy utána epekedve rimánkodhassak a samponfétisem után, de a sampont engedem lazán leperegni rólam, akár a stresszt. Lazának érzem magam, elszámolok 1-től 10-ig, kinyitom a macskaszemem, frissnek és kipihentnek érzem magam, cicasampontól frissnek. Vegyen ön is cicasampont!"


(Hehehe, most jóóól meghipnotizáltuk az olvasó, és majd jóóól cicasampont fog vásárolni magának. Mi macskák benne vagyunk a samponbizniszbe, nem jöttetek ár eddig, mi? :P Mijaú. :P Átvertünk titeket, emberek. :P )

2019. márc. 7. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!