Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicafürdetési praktikák?

Cicafürdetési praktikák?

Figyelt kérdés

Van már egy cicánk, de őt egyszer sem fürdettük, nem volt rá szükség, úgyhogy nincs tapasztalatom.


Lesz viszont nemsokàra egy új cicánk, mentett. Ő korábban volt kifutós kinti cica menhelyen, emiatt ráfér a fürdetés sajna, mert mióta bekerült idigazdihoz, nem fürdött, és na, azért làtszik rajta, meg a bundájának sincs olyan jó cicaszaga, vagy hogy mondjam (macskások biztos értik :D).


Szóval fürdetni kell. Vettem cicasampont, meg felkészültem arra, hogy elázik a fürdő. :D


De még azt sem tudom, mikor álljunk neki? Rögtön, ahogy beköltözik? Akkor kapásból rossz élmennyel köti majd össze az új otthont. Ha sokat vàrunk, akkor meg értelmét veszti a dolog, hogy koszosan belakja a lakást... meg így nem örülnék pl annak, ha ágyra ugrik meg ilyenek. Meg ugye a mi cicánkkal is találkozik.

Szóval mi lenne a jó időpont?


Meg hogy álljak neki? Nyilván nem csapom be a zuhany alá, mint ahogy mondjuk egy kutyával tenném. Ha meg vizet engedek a kádba, és abba állítom bele, attól szerintem bepánikol, legyen bármilyen sekély...

Bármilyen tanács jól jön! :)


2019. márc. 5. 21:26
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

"Amikor láttam, hogy nem akar megölni, akkor megmutattam neki a zuhanyrózsát"


Szakadok. :D Gyerekek, rosszat fogok álmodni az éjjel. :DDD

2019. márc. 7. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Az én macskáim már attól frászt kapnak, ha rájuk csöppen pár csepp víz :) Na őket biztos, hogy soha az életben nem próbálnám meg megfürdetni, kivéve, ha vészhelyzet van. Egyszer történt velünk ilyen még nagyon régen - az akkori cicánk beleesett a közeli, olajjal szennyezett patakba. Őt muszáj volt megfürdetnünk, mert elkezdte lenyalogatni magáról :( Túléltük, talán ő is érezte, hogy jót akarunk neki.

Kivétel az egyik cicánk, akit nagyon érdekli a víz és a fürdőkád, egyszer bele is ugrott, amikor engedtük le a vizet és már csak pár centi volt benne. Mi vettük ki, csak a lábai meg a farka lettek vizesek. Nem voltunk felkészülve cicafürdetésre :D

Szerintem várd meg, amíg kicsit megszokik nálatok, és figyeld meg, hogy melyik kategóriába tartozik: a fürdőszobát, vizet messze elkerülő fajta, vagy a víz iránt érdeklődő fajta. Előbbi esetben készülj fel a legrosszabbakra... :)

2019. márc. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
69%
Amúgy ez nem vicces, kevés ijesztőbb élőlény van egy idegbeteg macskánál. :D
2019. márc. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
Hát...elől karmol és harap,hátul rúg és mar és közben olyan hangokat ad ki mintha az alien kelne ki belőle..nem csodálkozom hogy vannak olyan videók ahol a medvét is elkergeti.
2019. márc. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Enyhén víziszonyos macs:


[link]


[link]


[link]

2019. márc. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
66%

Íme a cseresznyés nyertes cicatulajok:


"Azt is kevesen tudják, hogy vannak olyan macskafajták, amelyek kifejezetten kedvelik a vizet, sőt úszni is szeretnek. Az abesszin macska pl. kiváló úszó, amely tulajdonsága valószínűleg onnan ered, hogy régen az emberek a kereskedelmi hajókon gyakran vittek macskákat magukkal egyrészt azért, hogy megfogják a hajókon mindig meglévő egereket, másrészt szerencsehozónak és korai vihar előrejelzőnek is tartották őket. A törökmacska (török van) fajta eredetileg az azonos nevű tó környékéről származik és az ottani klímához adaptálódva vastag tömött a bundája van telente. Nyáron levedli és rengeteget úszik, hogy elegendő halat foghasson a túléléshez. A maine coonokat is nagyon érdekli általában a víz, és mivel szeretik utánozni a gazdájukat, akár még a fürdőkádba is beugranak utána. Annyira kedvelik a vizet, hogy képesek az itatótáljuk környékén is hatalmas pancsolásokat rendezni, aminek persze a gazdi „issza meg a levét”.


A brit rövidszőrű természetes kíváncsiságát lehet felhasználni a vízhez szoktatáshoz, mivel szintén szeret pancsolni és imádja a vízen úszó tárgyakat, játékokat figyelni.


A szfinx macskát fiatal korától rendszeresen kell fürdetni, mivel bőrfelszíne szőrtelen, ezért már kölyökkorban hozzá kell szoktatni a vízhez, amit többnyire szívesen is fogad őkelme."


[link]


Nekem személy szerint a brit rövid szőrűről van ezek közül tapasztalatom és alátámasztom. A kádba esélyesen utánad fog ugrani, ha a közelben tartózkodik.

2019. márc. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Én semmi különös praktikát nem alkalmaztam. 2 cicám volt és zuhanyzókabin. Letusoltam őket először, utána samponozás, utána meg leöblítettem. Majd törölközés, hajszárító. Nyilván utálták az egészet de hál istennek nem lázadtak erőszakosan ellene. :)
2019. márc. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

2-essel teljesen egyetértek. 20-as tetszik. 8-as, mint az esti mese :). Itt a gyiken írták, hogy ne a kádban fürösszük, mert akkor fölé magasodunk es az ijesztő neki. Lehet benne valami. Magasabban legyen, mint a mosdókagyló, és az kisebb is (kisgyerek is van, aki először fél a nagy kádban). Ja, persze először én nem igy csináltam, mert mindenféle hülyeséget olvastam (könyvben ráadásul). Hidd el, nem a törölköző a lényeg. A mosdókagylot érdemes kipróbálni.

Amúgy en se azonnal fürdettem meg, viszont mikor megfurdettem, muszáj volt. Utána fél évig nem jött be a fürdőszobába, én meg úgy néztem ki, mint akinek kipukkadt a vénája vérvételen.

Ja, és tényleg ne az legyen az első, hogy megfürdeted, mikor hazahozod.

2019. márc. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!