Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha azt irja a az allatorvos a...

Ha azt irja a az allatorvos a honlapjan, hogy macska vizsgalati dij 6000 Ft, es elviszem a 2 hetes cicat beragadt szemmel, akkor elkeri a vizsgalat dijat is?

Figyelt kérdés

Es ha 4 macskat viszek oda beragadt szemmel?

Vagy csak siman kamillazzam?

Kettonek kinyilt majd beragadt.

Kettonek ki sem nyilt ossze van ragadva.


2019. máj. 9. 08:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%

A kamillàzàs elavult módszer már. Mindenképpen vidd el dokihoz. Szerintem elkéri a vizsgálati díjat, de nem biztos, hogy külön - macskànként us el fogja.

Ivartalanítani olcsóbb lett volna.

Gyerekkoromban volt ilyen kiscicànk, akinek nem akart kinyílni időben a szeme. Fél szemère vak maradt egész életében. Nem tudom, hogy a mi hibánk volt e, én mai, felnőtt fejjel mindenképp elvinném.

2019. máj. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
68%

2# a kamilla kiszàrìthatja szemet, allergiát is okozhat.

Egy korszerű, konkrétan a problémára való szemcsepp jobb megoldás, hatékonyabb.

2019. máj. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
47%
Nem igaz, hogy a kamilla kiszárítja a szemet, én évek óta kamillázom láz esetén a saját szememet, és semmi baja.
2019. máj. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
34%
A kamilla teljesen jó megoldás, az orvos csak lehúzás.
2019. máj. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
69%

A beragadt szem jellemzöen a macskanátha jele ilyen kicsi cicáknál, szoval állatorvos nélkül megförmednek.

De a te döntésed.

2019. máj. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
40%
#5 Te se láttál még kismacskákat. Belekarmolnak egymás szemébe, ezért csipás lesz a szemük és beragad. A kamillázás megszűnteti és nyugtatja a szemüket.
2019. máj. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
82%

Ha mind a 4-nek be van ragadva a szeme, akkor sanszos, hogy macskanátha, ami nem fog magától gyógyulni, viszont kapnak antibiotikumot és szemcseppet, egy hét alatt rendbe jönnek.

Ha csak az egyiknek lenne beragadva, akkor én is megpróbálnám egy-két napig a kamillát, mert lehet, hogy tényleg csak valamelyik belepiszkált a szemébe, de így necces. Minél később viszed el őket, annál szarabb lesz a helyzet. De nyugi, nem fognak 1-2 nap alatt kipurcanni.


Az anyamacskát meg ivartalanítsd, ha már a kicsik elmúltak 7-8 hetesek, és nincs szükségük már a szopira!

2019. máj. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
43%
Ha macskanátha lenne, tüsszögnének, taknyosak lennének, nem ennének, plusz az anya is beteg lenne. 8-14 naposan nyílik a szemük, ilyenkor egy alvás is elég a csipásodáshoz, amitől nem tudja kinyitni a szemét. Karparnak az emlőknél, ami néha ezzel jár. Kismacskáknál sokszor előfordul a beragadt szem.
2019. máj. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
32%

Egészséges kismacskának nem ragad össze a szeme a csipától, a beteg 2hetes kismacska meg vagy kimúlik, vagy csökött marad.

De kamillázd csak nyugodtan, használni nem fog.

2019. máj. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
62%
Hidd el, hogy működik.
2019. máj. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!