Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha azt irja a az allatorvos a...

Ha azt irja a az allatorvos a honlapjan, hogy macska vizsgalati dij 6000 Ft, es elviszem a 2 hetes cicat beragadt szemmel, akkor elkeri a vizsgalat dijat is?

Figyelt kérdés

Es ha 4 macskat viszek oda beragadt szemmel?

Vagy csak siman kamillazzam?

Kettonek kinyilt majd beragadt.

Kettonek ki sem nyilt ossze van ragadva.


2019. máj. 9. 08:35
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
83%
8-as: eleinte még nem tüsszögnek, tipikus a szemcsipásodás. Szerintem az, hogy mind a négynek csipás a szeme, azért aggodalomra adhat okot. Én biztos elvinném őket.
2019. máj. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
3%

#11. Szerintem csak akkor kell orvos, ha a többi tünetet is produkálja, ugyanis ezek együtt járnak. Tudtommal az első jel a sok tüsszenés, orrfolyás és a köhögés, mert sajnos átéltem ezt a cicámmal és nála igy kezdődött. Egyébként a tapasztalatlan, főként fiatal anyáknál is szoktak csipás kölykök lenni. Persze attól még meg lehet nézetni őket, ha a kérdező úgy látja.

"A cica szeme csipás, beragadt, nehezen kap levegőt, szörtyög, prüszköl és taknyos. Súlyos esetben a felső légúti elváltozások átterjedhetnek a tüdőre is és tüdőgyulladást okozhatnak."

2019. máj. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Nincs macskám, a konkrét dologhoz nem tudok hozzászólni (szemcsepp vs kamilla), viszont ez eredeti kérdésre (remélem) tudom a jó választ: szerintem a 6000 vizitdíj, főleg ha a kismacskáknak ugyanaz a baja. Más helyzet lenne, ha mind a 4-en külön-külön végre kellene hajtani valami kisebb-nagyobb dolgot (pl. ivartalanítás, vérvétel). De én olyan pénzéhes állatorovosban nem bíznék, aki ilyen helyzetben 24 ezret elkérne csak ránézésért....
2019. máj. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Majdnem Mindnek kinyilt a szeme es szepek nem csipasok.

Az egyiknek viszont az egyik szeme kinyilt a masik egyaltalan nem nyilt ki.

A vizitdij szerintem eleg gaz...

Oltaskor is elkerik? Oltjak plusz vizitdij?

2019. máj. 10. 09:00
 15/17 anonim ***** válasza:

Mamáméknál voltak régen kiscicák.

Az ő szemük is csipás volt és beragadt. Nem vitték őket orvoshoz. Az egyikük megvakult mindkét szemére, olyan súlyos állapotba került, hogy szinte kifolytak a szemgolyói.

Egyik macska sem maradt végül életben.

2019. máj. 11. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Ha oltásra, chipelésre, műtétre viszed a cicát, nem kérik el a vizitdíjat, csak a "gyógypillantás"ért
2019. jún. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy a kiscicák beragadt szeme már többé-kevésbé megoldódott, de az oltások és ivartalanítás miatt szerintem tudakold meg mi a helyzet.


1. felhívod telefonon a rendelő számát és megkérdezed, vagy bemész a rendelőbe a cicák nélkül és megkérdezed, hogy mennyibe kerülne a vizsgálat 4 kiscicának.


2. ha macskánként elkérne 6ezret +a gyógyszerek árát (amit én nagyon furcsállnék), akkor vidd más orvoshoz a macskákat, aki olcsóbban dolgozik.


3. anyamacskát ivartalaníttasd, amint lehet. a kicsik kapják meg az oltásokat. (+féregtelenítés sem ártana)

2019. dec. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!