Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kinti cica nem megy el?

A kinti cica nem megy el?

Figyelt kérdés

Kinti cicát szeretnék. Még fiatal. Ha hazahozom és elmegy, akkor visszajön? Vagy érdemes az első napokban hetekben zárt helyen tartani?

Azzal tisztában vagyok hogy az természetes ha kóborol és visszajön, de egy kicsi cica is vissza tud jönni ha elmegy?



2019. jún. 26. 00:07
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Ismerősöméktől ajándék a cica, szomszédos faluban élnek tényleg egy tanya szerűn. Az anyja is kinti macska és születésüktől fogva a kicsik is kintik. De világos, ha elhozom, akkor először legyen bent akkor is, ha utána kinti lesz.

Köszönöm a válaszokat!

2019. jún. 26. 11:15
 12/23 anonim ***** válasza:
39%

A mi cicáink is kintek.Az első fél évben a lakásban,de utána már kint élnek.Egyszer volt rossz tapasztalatunk kinti macskával,mikor úgy döntöttünk,kant hozunk(1.drága az ivartalanítás 2."kiprópáltuk"(még az előtt sosem volt kan macskánk)de megbántuk,mert nagyon vad volt(melletem aludt,de volt,hogy az északa közepén pofozta a kezem)de attol m3g szerettük.Miután kikerült,napokra elkóborolt,és szatyorba hozták vissza(elgázolták)

Ha kan,akkor ajánlom az ivartalanítást(hátha nem kóborol el)

Ha nőstény akkor tapasztalat alapján miután megszokta a helyet,fokozatosan ki van szoktatva,nem kóborol el(messzire,de visszajön).

2019. jún. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

A kandúr cica akkor nem kóborol el, ha fél éves kora előtt ivartalanítod. Sőt. Az a legjobb minden macskának, ha az oltási program végén ivartalanítod és csak azután szoktatod ki.

Nekünk ez bevált. 6db oltás a kintieknek, azután ivartalanítás(5 hónapos kor körül), azután ha meggyógyultak mehetnek. Ilyenkor ár elég nagyok, hogy vigyázzanak magukra és védettek is, jó eséllyel idegen macskák sem esnek nekik.

2019. jún. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
39%
Na jó, látom errefele az ivartalanítás se dívik. Nem is tudom, minek kell ilyen embereknek macska. Mondjuk ha nem zavar, hogy kiteszed minden veszélynek...
2019. jún. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp ivartalanítás tök, különben egy halom cicátok lesz, ha kandúr, akkor meg állandóan össze lesz verve.
2019. jún. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Bocsi #14 de rámutatnál kérlek hogy hol írtam olyat, hogy nem akarnám ivartalanítani a macskát?
2019. jún. 26. 16:55
 17/23 anonim ***** válasza:
0%

"Egyszer volt rossz tapasztalatunk kinti macskával,mikor úgy döntöttünk,kant hozunk(1.drága az ivartalanítás 2."kiprópáltuk"(még az előtt sosem volt kan macskánk)"

Válaszban olvastam. Gyalázat, hogy ilyen emberek, akik ennyire felelőtlenek, minek akarnak macskát.

2019. jún. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
41%

"Azzal tisztában vagyok hogy az természetes ha kóborol..."


NEM! Nem természetes! Óriási felelőtlenség és 20 éve életben lévő állatvédelmi törvény megszegése!!!


Nem baj, ha nem akarod beengedni a házba, de akkor legyen a kerítés macskabiztos, hogy valóban kinti macskád legyen, és ne félig kóbor palacsinta kutyakaja.

2019. jún. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Nekem világéletemben kutyám volt és úgy találtuk mellé a macsekot. És nem megy el. A kutya meg a cica ha kicsik akár barátok is lehetnek és nem fogják megölni egymást.

Az egyik macskámat meg kb 4éves koromban mikor nem voltunk otthon és még kölyök volt a szomszéd előtt ütötte el egy autó pedig nem volt forgalmas a falu. Am 2es voltam

2019. jún. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kettő kinti cicám van.

2 hónaposan kerültek hozzám, az első pár héten bezártam őket, az állatorvos javaslatára, aki azt mondta, hogy amíg a macska nem tud tájékozódni magától, addig ne engedjük ki.

Nekünk van egy hátsó ilyen kisebb nyárikonyha szerű részünk, ahol nyáron hűvős van, télen pedig ugyanúgy van fűtés, mint bent a házban, oda zártuk be őket. Kialakítottunk nekik egy kis macska lakot, vettem puha fekhelyet és kb. 2 nap alatt megszokták.

Annyi az egész, hogy sokat kell vele foglalkozni, játszani, próbálni közeledni hozzá, hogy a macska biztonságban érezze magát, kötődjön hozzátok.

Most 4 hónaposak, már azon a szinten vagyunk, hogy csak éjszakára zárjuk be, eljátszanak kiválóan az udvaron, a lényeh, hogy legyen egy biztonságos zug, ahová bármikor eltud rejtőzni, biztonságban tudja magát érezni, pihenni tud, esetleg menekülni a nagyobb macskák elől.

És még annyi, hogy amig eszik várjátok meg, vagy zárjátok el, vagy olyan helyen adjatok neki, ahol nem tudja elenni előle valami idegen szomszéd macska.

2019. jún. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!