Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kinti cica nem megy el?

A kinti cica nem megy el?

Figyelt kérdés

Kinti cicát szeretnék. Még fiatal. Ha hazahozom és elmegy, akkor visszajön? Vagy érdemes az első napokban hetekben zárt helyen tartani?

Azzal tisztában vagyok hogy az természetes ha kóborol és visszajön, de egy kicsi cica is vissza tud jönni ha elmegy?



2019. jún. 26. 00:07
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Nekünk is van az udvaron több használaton kívüli épület, garázs és nyárikonyha is, amíg kicsi természetes hogy vele vagyok annyit, amennyit csak tudok.


Ezt a kerítés macskabiztossá tételét nem igazán értem. Egy az, hogy a bátyámnak még a kutyája is kimászott a magas kerítésen, kettő meg az, hogy elöl és egyik oldalt olyan kerítés van, amin valószínűleg nem tudna kimenni, de a szomszéd kerítését mégis hogy tehetném macskabiztossá? Húzassak fel saját kerítést? Nem hiszem hogy törvény szabályozná, hogy ha kinti macskád van, akkor erődöt kell építened a házad köré.

2019. jún. 26. 23:44
 22/23 anonim ***** válasza:

Sajnos a kinti tartásnak ez a hátránya. Egy kutya vagy bármi elkaphatja a macskát, elszökhet.

Nekünk sincs macskabiztos kerítésünk, meg itt a környéken egyetlen embernek sem, még sem látok naponta döglött macskákat elütve az utcán...stb.

Az én macskáim elég intelligensek, ha már hallják egy nagy kocsi vagy motor hangját, azonnal szaladnak befelé az udvarra vagy a helyükre.

2019. jún. 26. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Jó, hogy felhozod a törvényt, ugyanis abban is benne van, hogy az állatodat köteles vagy a saját telkeden belül tartani. Mint a kutyát, tehenet, lovat... Csak valamiért sokak szerint a macskákra nem vonatkozik. Peidg rájuk is ugyanúgy...
2019. jún. 27. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!