Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Visszajön-e a cicám?

Lelek123 kérdése:

Visszajön-e a cicám?

Figyelt kérdés

Még Áprilisban vettem észre, hogy nagy a hasa a cicámnak és mivel fiú cicáról van szó, így tudtam, hogy valami probléma lehet, valamint a vizelete is csöpögött, így elvittem orvoshoz és 2-3 alkalom után arra a következtetésre jutott az orvos, hogy nem tud pisilni a cicám, vélhetőleg egy nagyobb ütést kapott vagy elütötte egy autó vagy megrúgták és az idegrendszere károsodott, ezért nem tudja a szervezete kiereszteni a vizeletet, viszont ha nem ereszti ki akkor kireped a hólyag és elfertőződnek a szervei ami a halálához vezethet, így katétert kapott és bezárva tartottuk egy hétig, mivel kinti cica, így a házban nem tarthattuk, főleg, úgy, hogy a vizelete folyamatosan csöpögött, így a garázsban helyeztük el. Nagyon nem szerette a helyzetet, de lejárt az egy hét és visszavittük, ahol az orvos nem nagyon tudott mit kezdeni a helyzettel, mivel idegrendszeri probléma lehet, valamint jobb bőrben is volt a cicám, így azt javasolta, hogy ha szeretném akkor szabadon engedhetem, így azt is tettem, főleg azért mert nem szerette a bezártságot. Azon a napon amikor hazavittem még otthon volt és este felé láttam, hogy vizeletével területet jelölt, azután elment. Ez volt Április 12.-én, akkor láttam utoljára. Mivel kan macska volt már hogy 1 hétre eltűnt de sose volt semmi baja és hazajött. Kiscica kora óta itt nőtt fel, vele voltam mindig, amikor tüzijátéktól félt akkor beengedtük a házba és velem volt. Nagyon szeretem, ő az első háziállatom. Eltűnése óta már eltelt 2és fél hónap és még nem jött haza. Eltűnése után sokszor körbebicikliztem a környéket és kerestem, a házakhoz is becsengettem, kérdezgettem hogy nem látták-e. Nagyon szeretném ha hazajönne de egyre kevesebb esélyt látok rá. Nagyon megviselte a családot az eltűnése és én szeretnék egy kiscicát, hogy kitöltse az űrt ami utána maradt, viszont remélem, hogy még hazajön. A kérdésem az lenne, hogy ha örökbefogadnék egy kiscicát és 2 hónap múlva visszajön az elveszett cicám, akkor megöli a kiscicát, mert ugye akkor nem választanám ezt a szituációt.


Azt még kihagytam, hogy menhelyeken is kerestem, és a házba is beengedtük néha, jól nevelt cica volt. 6 éves volt amikor eltűnt.


A másik kérdésem pedig az, hogy ha esetleg lesz egy kiscicám, aki kinti cica lenne, akkor nem fog "elszökni" és eltévedni, és akkor őt se láthatom soha többé, mivel nem ismeri a környéket, gondolok itt arra, hogy átmászik a kerítésen és nem jön haza?



2019. jún. 29. 13:47
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
62%

A macskabiztos kerítést, vagy kifutót csak az nem tudja megoldani, aki NEM akarja!

Kifogás, kifogás...ostobák, aztán meg itt vinyogtok, hogy Cirmike eltünt, elszökött, megmérgezték, elütötték...Te tetted ezt vele, senki más.

2019. jún. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
32%
Ó akkor szinte minden embert fel lehetne jelenteni mert akinek ilyen kerítése van az kb minden 300. ember. Tudod azért mert az embernek van macskája nem kell fényesre nyalni a hátsójukat plusz jobb helye van annak a rengeteg pénznek mint hogy ilyen baromságra dobjanak ki az emberek. A saját gyerekével nem foglalkoznak így az emberek mint a macskákkal. Persze szeretem az állatokat de azért legyen már egy sorrend. Örülök hogy az itt válaszolóknak mindig mindenre van pénzük mert megtehetik. Akkor adakozzanak olyan gyerekeknek is akiknek tényleg szüksége lenne a pénzre.
2019. jún. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
63%

Okoska, nagyon sokunknál megoldottuk a macskabiztos kerítést. Az, hogy te nyomorult vagy ehhez, még nem azt jelenti, hogy senki nem tudja megoldani.


Az meg a másik fele, hogy hiába biztatod a kérdezőt az örökbe fogadásra, egy macskamentő szervezet sem fog kijárósnak odaadni macskát. Pláne akkor, ha az előző eltűnt.


Mellesleg bírom ezt a "macskának szabadság kell" felfogást, de ha pl.szétszednék a kutyáim a macskádat mert átjön a kertembe (amit ugye nem szabadna), akkor neked és a hozzád hasonlóknak állna feljebb. Gondolkozz, mielőtt baromságokat írsz!

2019. jún. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
40%
Azt, meg hogy adakozom-e a pénzemből és kinek, majd én eldöntöm, nem egy hozzád hasonló véleményét fogom kikérni. ;)
2019. jún. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
29%
Gondolhattam volna ez az oldal tele van pénzes emberekkel akik túlságosan fent hordják az orrukat. Se jót sosem tesznek :)
2019. jún. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
53%

Igen, nehéz lehet csóróként, de csúnya dolog az irigység. ;) te kinek adakozol?


Bocs, én a pénzem inkább az állataimra és a saját családomra költöm, elvégre azért tanultam és dolgozom, hogy nekik mindenük meglegyen.

2019. jún. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
66%
Kérdező! Könyörögve kérlek! Ne legyen többé macskád! A kérdésed alapján nem vagy alkalmas macskatartásra!
2019. jún. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
46%

Erdekesek az itt leírtak...

Aki a Macskabiztos kerítést írta. Jártatok már falun? Nem kertvárosba, hanem igazi falun.

Borsod Megye. Kis falu kb 1700 a lakosai száma, rengetek időssel, fiatallal egyaránt. Minden emberre jut a faluban legalább 2 macska. Senkinek nincs macska biztos kerítése, senki de senki nem költ ivartalanításra. Ha fial, vagy marad, vagy megy a patakba. Ez a kőkemény valóság. Sajnos...

Én nagyon üdvözölném, ha kötelezővé tennék falun es városon egyaránt ezeket a kerítéseket.

Rengetek macska kóborol az útcákon, és autó is... Meg kóbor kutya. Meg neveletlen gyerek, akik... inkabb nem írom le mire képesek.


Egyszóval.

Kérdező. A macskád elpusztult. Ezt sajnos fogadd el, és ne akarj másikat. Mindaddig ne, míg nem tudsz neki biztonságot adni.

2019. jún. 30. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Nem jön vissza.Ha új macskát szeretnél,várj,míg lemegy a gyászod és készen állsz egy újabb állat befogadására,és fel vagy készülve annak az esetleges elvesztésére(sajnos ha rossz helyről hozod,lehet nem is a te hibádból,de elveszítheted értsd:vele született betegség,stb.

Ajánlom hogy benti cica legyen(ha megoldható)

(Pl nállunk nem volt szobatiszta semennyire,+ kiderült,allergiás vagyoka macskákra ezért kellet "kitenni")

A mi udvarunkba nem megoldható a "macskabitos kerítés" ,de én személyszerint nem hiszek benne,mivel a macskánk szinte mindig a telken van,ha nem,hívjuk és odajön.

Ha kinti AJÁNLOM az ivartalanítást (a nőstény macskának drágább,de kinti macskának azt ajánlanám,mivel kevesebbet kóborol)


Amiket itt leírtam SAJÁT tapasztalatok,nem netes fórumról szedett tippek.

Nemtudom hogy a válszírók többsége tartott-e macskát,vagy csak a levegőbe okoskodnak.

Vannak azok,akik azt gondolják,a macska kinti tartása állatkínzás.Szerintem az az állatkínzás,mikor a macska egy kicsike lakásba van bezárva,és nem tud napi 1 órát kint tölteni a levegőn.

Mert a benti macskával sokat kell foglalkozni,de a kinti macska sem arról szól,hogy akkor fel vagy mentve a macskával való foglalkozásról.


Lehet valaki egyet ért velem ,valaki nem,de nekem ez a vélemenyényem ha nem tetszik ez van.

2019. jún. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
33%
# 18 vagyok. Aki lepontozott várom a privátját. Meginnek velük egy pofa sört.... ;)
2019. jún. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!