Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Visszajön-e a cicám?

Lelek123 kérdése:

Visszajön-e a cicám?

Figyelt kérdés

Még Áprilisban vettem észre, hogy nagy a hasa a cicámnak és mivel fiú cicáról van szó, így tudtam, hogy valami probléma lehet, valamint a vizelete is csöpögött, így elvittem orvoshoz és 2-3 alkalom után arra a következtetésre jutott az orvos, hogy nem tud pisilni a cicám, vélhetőleg egy nagyobb ütést kapott vagy elütötte egy autó vagy megrúgták és az idegrendszere károsodott, ezért nem tudja a szervezete kiereszteni a vizeletet, viszont ha nem ereszti ki akkor kireped a hólyag és elfertőződnek a szervei ami a halálához vezethet, így katétert kapott és bezárva tartottuk egy hétig, mivel kinti cica, így a házban nem tarthattuk, főleg, úgy, hogy a vizelete folyamatosan csöpögött, így a garázsban helyeztük el. Nagyon nem szerette a helyzetet, de lejárt az egy hét és visszavittük, ahol az orvos nem nagyon tudott mit kezdeni a helyzettel, mivel idegrendszeri probléma lehet, valamint jobb bőrben is volt a cicám, így azt javasolta, hogy ha szeretném akkor szabadon engedhetem, így azt is tettem, főleg azért mert nem szerette a bezártságot. Azon a napon amikor hazavittem még otthon volt és este felé láttam, hogy vizeletével területet jelölt, azután elment. Ez volt Április 12.-én, akkor láttam utoljára. Mivel kan macska volt már hogy 1 hétre eltűnt de sose volt semmi baja és hazajött. Kiscica kora óta itt nőtt fel, vele voltam mindig, amikor tüzijátéktól félt akkor beengedtük a házba és velem volt. Nagyon szeretem, ő az első háziállatom. Eltűnése óta már eltelt 2és fél hónap és még nem jött haza. Eltűnése után sokszor körbebicikliztem a környéket és kerestem, a házakhoz is becsengettem, kérdezgettem hogy nem látták-e. Nagyon szeretném ha hazajönne de egyre kevesebb esélyt látok rá. Nagyon megviselte a családot az eltűnése és én szeretnék egy kiscicát, hogy kitöltse az űrt ami utána maradt, viszont remélem, hogy még hazajön. A kérdésem az lenne, hogy ha örökbefogadnék egy kiscicát és 2 hónap múlva visszajön az elveszett cicám, akkor megöli a kiscicát, mert ugye akkor nem választanám ezt a szituációt.


Azt még kihagytam, hogy menhelyeken is kerestem, és a házba is beengedtük néha, jól nevelt cica volt. 6 éves volt amikor eltűnt.


A másik kérdésem pedig az, hogy ha esetleg lesz egy kiscicám, aki kinti cica lenne, akkor nem fog "elszökni" és eltévedni, és akkor őt se láthatom soha többé, mivel nem ismeri a környéket, gondolok itt arra, hogy átmászik a kerítésen és nem jön haza?



2019. jún. 29. 13:47
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
Utolsó! Legyen inkább 1 fagyi, a sört nem szeretem. :D amúgy igazad is lenne, de felesleges az ország legelmaradottabb megyéit felsorolni, mert ott az emberek többsége putriban él, igénytelenül. Tőlük az ember nem várja el, hogy gondolkodjanak.
2019. jún. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!