Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Lehetséges hogy meghűlt a...

Lehetséges hogy meghűlt a kisgalamb?

Figyelt kérdés
A balkonunkba tojik egy galambpár második alkalommal. Az első alkalommal semmi baj sem volt,a kicsik szépen felnőttek és kirepültek. Viszont most augusztusban is tojtak ismét,a picik kikeltek teljesen pontosan 18 napra. Viszont rá két napra sajnos az egyik pici elpusztult,a tetemét eltávolítottuk amint észrevettük. A másik pici jelenleg 1,5 hetes viszont észrevettük hogy sokat tüsszög,néha remeg,nehezen veszi a levegőt és mintha fújtatna. Az anyja sajnos nem ül rá este már napok óta. Nem vagyok galambszakértő lehet természetes hogy ilyen idősen a fiókák egymást melegítik de ő sajna egyedül van. Egyik ismerősöm azt tanácsolta rakjunk neki melegítőlámpát de azt leghamarabb holnap tudom megtenni,jelenleg a helyét lefedtem,mivel úgysem ülnek rá,és kibéleltem zoknikkal és papírral. Mit gondoltok erről? Bármilyen tanácsot hálásan várunk.

2019. szept. 3. 20:44
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/75 anonim ***** válasza:
100%

Nevet majd biztosan keresel neki valami találót. Az enyémnek a "gyönyörű" nevet adtam, mert mindig mondtam neki kiskorában ezt, aztán úgy gondolta, így kell turbékolni. Azóta ő mindig úgy turbékol, hogy gyönyörűű. :)


Mindjárt megkeresem az egik fészket védelmező, verekedős videóját, ahol kettő húsvéti festett műanyag tojást melenget, miközben oda megyek hozzá. Kijön a fészekből és jól megharapdál, aztán elégedetten monja, hogy "gyönyörű", miközben vissza megy a fészkébe.

2019. szept. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/75 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Itt mondja a nevét, hogy gyönyörű.

2019. szept. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/75 A kérdező kommentje:
Ismét egy kis update. A picinek a Dave nevet adtunk. Szépen tollasodik, eszik szilárdat is, iszik rendesen legtöbbször magától. Szeret kézben lenni, sôt könyörög érte. Az emésztésével semmi gond nincs, este szépen alszik. A hangunkat megismerni, és egybôl riaszt minket hogy foglalkozzunk vele^^
2019. szept. 9. 17:58
 24/75 A kérdező kommentje:
2019. szept. 9. 18:27
 25/75 anonim ***** válasza:
74%

Csúcs:)

A tollai picit töredezettek talán?

Kaphat változatos étrendet, hogy ne legyen vitaminhiánya. Főtt zöldségeket(répa, elsősorban, hüvelyeseket, puffasztókat ne)

Én hetente egyszer adtam neki egy 4-6-ba vágott kálcium tabletta darabkát(sima fehér, nem pezsgő)

Főtt kukorica, dara, főtt tojás(kevés), főtt rizs. Kenyeret ne.

2019. szept. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/75 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon aranyos! :D
2019. szept. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/75 anonim ***** válasza:
80%
De miért főtt? A madarak szervezete a nyers magok és nyers dolgok emésztésére specializálódott. A természetben is azt kapják, találják a természetben. Ez inkább emberi gondolkodás, mindent megfőzni.
2019. szept. 10. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/75 anonim ***** válasza:
28%

A szülők begytejjel etetnek. Ilyen korban még nem képesek megemészteni egy nagy kukorica-magot.

Nem egy,nem 2 galambot neveltem fel. 4-6 hetes korukban kezdem a szilárd táplálékot adni, először búzát, elsőre felpuhítva.

Kvára nem jó az az emberi gondolkodás, ami beleszól abba, amihez nem ért.

Mintha én beleszólnék egy építész dolgába, hogy szerintem az az oszlop ott jobb lesz, aztán csodálkoznak, hogy összedől az épület.

2019. szept. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/75 A kérdező kommentje:

Ismét egy kis napi update^^

KicsiDave jól van és nagyon aktív,igazi kis szobacirkáló. Enni szilárd magokat eszik mostmár teljes mertékben,mellé ásványvizet kap. Teljesen jól megemészti a szilárdat. Vettünk neki ma különböző magkeverékeket(A,B2 és C vitamin) és holnap kap egy kis aszalt almát is,hátha megtetszik neki. Alapból "Verse-Laga" galambtápot kap.Ahogy észrevesszük az apróra tördelt kukorica és a köles a kedvencei. A multivitamin és a béres csepp beszerzésére még nem volt időnk de majd a héten valószinűleg az is meglesz. A tollazata is napról napra szebb és pihéi is már csak a fején illetve farokrészén vannak zömében.


[link]

2019. szept. 10. 19:55
 30/75 anonim ***** válasza:
100%

A kisgalambot még három napos korától én is kizárólag nyers dolgokkal etettem, mert ez a természet rendje.

Az aprócska kismadárnak már van saját emésztése.


Már előtte is volt dolgom kicsi galambokkal és csak azért etetik a begyükből a szülei, mert ez nekik az egyetlen természetes módszerük, amivel összegyűjtik és vissza adagolják a kicsinek a táplálékot. Mi ezt csak fecskendővel tudjuk pótolni. Az emésztést a kicsi maga is megolja, mint nálam is így nőtt fel párnapos korától, bármilyen gond nélkül, hihetetlen étvággyal.


A főzés az állatvilágban nem ismert dolog, ezt talán mondanom se kellene, sőt meglepő még a gondolata is, hiszen a kicsi galamb emésztő enzimei a nyers magok emésztésére alakultak ki.

2019. szept. 11. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!