Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Lehetséges hogy meghűlt a...

Lehetséges hogy meghűlt a kisgalamb?

Figyelt kérdés
A balkonunkba tojik egy galambpár második alkalommal. Az első alkalommal semmi baj sem volt,a kicsik szépen felnőttek és kirepültek. Viszont most augusztusban is tojtak ismét,a picik kikeltek teljesen pontosan 18 napra. Viszont rá két napra sajnos az egyik pici elpusztult,a tetemét eltávolítottuk amint észrevettük. A másik pici jelenleg 1,5 hetes viszont észrevettük hogy sokat tüsszög,néha remeg,nehezen veszi a levegőt és mintha fújtatna. Az anyja sajnos nem ül rá este már napok óta. Nem vagyok galambszakértő lehet természetes hogy ilyen idősen a fiókák egymást melegítik de ő sajna egyedül van. Egyik ismerősöm azt tanácsolta rakjunk neki melegítőlámpát de azt leghamarabb holnap tudom megtenni,jelenleg a helyét lefedtem,mivel úgysem ülnek rá,és kibéleltem zoknikkal és papírral. Mit gondoltok erről? Bármilyen tanácsot hálásan várunk.

2019. szept. 3. 20:44
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/75 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon csinosak! :) Tavaszig én nem engedném őket szabadon, de majd remélem, a galambos kommentelő elmondja erről a véleményét, meglátását.
2019. szept. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/75 anonim ***** válasza:
100%

Már egyre hifegebb idők jönnek. A kicsik még nem erősödnek meg a tél beköszöntéig annyira, hogy átvésxeljenek egy fagyos telet, amikor még a termésxetes élelmisxereket is befedi a hó. ?ajd tavasszal ki lehet engedni őket. Eleinte csak kijárnak, de ha találnak párt, akkort esetleg kint is maradhatnak. Viszont az is esélyes, hogy addig annyira oda szoknak, hogy már nem nagyon akarnak leválni a "jó gazdáról".

Egyébként normális körülmények között másfél hónapos korukban válnak le a szülőkről, de volt amelyik már 1 hónapos korában minden ablaknak nekirepült mert már ki akart menni. Végül kiengedtem és csak enni járt vissza egy ideig.


Olyan is van, amelyik most ez év június 5.-én született, és még mindig vissza jár aludni, be a szüleihez, de a nspot reggeltől estig kint tölti.

2019. szept. 22. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/75 A kérdező kommentje:
Ismét egy kis frissítés. Mindketten nagyon szépen fejlődnek a picinek már szinte teljes tollazata van és tud már 30-40 centimétereket repülni önerőből. Dave még mindig imádja az emberek társaságát és nagyon kis okos madár,este pl magától bemegy a házába és reggel már táncolva meg csipogva üdvözöl. A himlőjük szépen javul,lassan száradnak nekik le. Viszont sajnos a pici nem nagyon hajlandó magától enni,max néha iszogat de alapból kézzel kell etetni pedig már lassan egy hetes. A másik aggasztóbb baj hogy nem tud jó felállni és járni. Valószínűleg fejletlenek a lábai és csak a szárnyaival tolja magát előre ahogy "közlekedik". Mozgatni tudja őket csak mindig magalá rakja őket ülés közben(holnap mellékelek képet). Az eddigieket figyelembe véve Chappuchinot idén még biztos nem engedem el mert nem hinném hogy majd visszafog járni és odakint éhen hal,Davet talán megpróbálom de ha túl hideg van akkor biztos hogy velem marad a télen. Ezzel kapcsolatban hálásan várom a tanácsokat.
2019. szept. 26. 22:19
 44/75 A kérdező kommentje:
*4 hetes
2019. szept. 26. 22:19
 45/75 anonim ***** válasza:
100%

Cappucino sürgősen D vitamint és kálciumot kellene kapjon, lehet, hogy angolkóros. Ezt álltorvos tudná szakszerűen adagolni.

A nagyobbik lehet, hogy kimehet talán, eleinte csak csodálkozva fog nézni, el sem fog merni repülni. Jó alaposan ismerje meg a környéket/kilátást,mielőtt el lesz engedve, esetleg lehet tanítani hívószót neki, bár azt hamarabb kellett volna.

Én mindig ugyanúgy szóltam a galambjaimhoz, kis koruk óta, így ha kikiáltottam az ablakon(miután elment) elég hamar előkerült.

Ugyan így ment a varjúfélékkel is.

Szóval mihamarabb vitaminpótlást, mert már lehet így is késő. Esetleg fel lehet hívni HOrtobágyot, hogy konkrétan Déri doktor mit javasolna. Az is elképzelgető, hogy vmi csípőrögzítőre/hámra/kötözésre lehet szüksége, de ahhoz sajnos nem értek, azt is meg kell kérdezni.

2019. szept. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/75 anonim ***** válasza:
100%
Az ivóvízbe lehet tenni Bérescseppet 1-2 csepp. Volt egy beteges kislány galamb, akit kintről hozott ba magának a fiú galambom. Vele fordult elő többször is, hogy nem tudott lábra állni, csak ugrált a szárnyával csapva, de volt amikor csak az egyik lábára nem tudott ráállni. Akkor a Bérescsepp segített 1-2 nap alatt rendbe hozta.
2019. szept. 27. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/75 A kérdező kommentje:
A pici már egy hete kap a vizébe bérest c-viatamint és vitaminos kölest(a nagy is). Megnézem mit tudok tenni a D-vitamin/Calcium érdekében de ha egy hét múlva sem javul akkor irány Hortobágy. Őszintén(nem értek hozzá csak magánvélemény) mikor beigazgatom neki akkor tud állni tehát nem a lába a gyenge hanem szimplán ő nem akar állni.
2019. szept. 27. 06:04
 48/75 A kérdező kommentje:

Dave: [link]


Cappucino: [link]

2019. szept. 27. 06:39
 49/75 anonim ***** válasza:
Nagyon cukik. Imádom őket én is.
2019. szept. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/75 anonim ***** válasza:
100%

Azért lenne fontos minél hamarabb dianosztizálni, mert ebben a korban növekednek, épülnek a csontjai,mint a gyerekeknek, később már késő lesz, nyomorék marad.

Lehet napoztatni is, az is D vitamin forrás.

Kálcium tabletta porrá törve-ezt adtam minden madárfiókámnak, és soha nem volt ilyen problémám(kivéve egy varjú, akinél sajnos még nem tudtam ennek a szükségességét..). Nagyon erős, szép tollú madarak lettek.

Heti 2-3x egy negyed tablettát beletörtem az ételükbe, nagyobb korukban pedig lenyelettem(akkor már heti 1 negyed max).

2019. szept. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!