Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Lehetséges hogy meghűlt a...

Lehetséges hogy meghűlt a kisgalamb?

Figyelt kérdés
A balkonunkba tojik egy galambpár második alkalommal. Az első alkalommal semmi baj sem volt,a kicsik szépen felnőttek és kirepültek. Viszont most augusztusban is tojtak ismét,a picik kikeltek teljesen pontosan 18 napra. Viszont rá két napra sajnos az egyik pici elpusztult,a tetemét eltávolítottuk amint észrevettük. A másik pici jelenleg 1,5 hetes viszont észrevettük hogy sokat tüsszög,néha remeg,nehezen veszi a levegőt és mintha fújtatna. Az anyja sajnos nem ül rá este már napok óta. Nem vagyok galambszakértő lehet természetes hogy ilyen idősen a fiókák egymást melegítik de ő sajna egyedül van. Egyik ismerősöm azt tanácsolta rakjunk neki melegítőlámpát de azt leghamarabb holnap tudom megtenni,jelenleg a helyét lefedtem,mivel úgysem ülnek rá,és kibéleltem zoknikkal és papírral. Mit gondoltok erről? Bármilyen tanácsot hálásan várunk.

2019. szept. 3. 20:44
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/75 anonim ***** válasza:

Kiengedésnél jó ha látnak egy lehetőséget, hol tudnak majd jelentkezni ha vissza akarnak menni. Szóval érdemes olyan ablakot nyitni előttük, ahol csak úgy nézelődni tudnak és ha a kedve tartja akkor ki tud próbálni röppenni és vissza.

Családiházas környezetben gond lehet a macskákkal, mert esetleg először nem számítanak rájuk a "burokban nevelt" lakásban a biztonsághoz szokott galambok.

Ők biztos, hogy vissza mennek, sőt a kicsi ki sem akar menni amíg nincs meg a röpbiztonsága.


Viszont ha ki is megy hosszabb időre, kell, hogy tudja, lássa honnan repült ki, hova menjen vissza, ahol meglátod amikor be akar menni.

2019. nov. 9. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/75 A kérdező kommentje:
Davenek is azért vannak pillanatai. Pl tudja mikor szidjuk le, akkor összehúzza magát és halkan csipog. Valamikor megtámad, meg közel jön, de nem engedi hogy megsimogassuk. Csak akkor lehet hozzáérni, amikor ô akarja. A kicsi caak úgy létezik, néha tovább repül. De egyébként mászkál. Mostmár picit többet eszik, de egyedül nem iszik. Szép kis tollas, csak farktollai nincsenek mert Dave megtépve. Dave sikít, amikor feltakarítunk utánna. Meg eszi a papírt, de nem engedjük neki. Kis kíváncsi, nézelôdik, csipkod mindent. Igazi kis felfedezô. Az ablak alkalmas lesz szerintünk, mert pont elôtte van egy hatalmas fa.
2019. nov. 10. 12:40
 73/75 ManDulaPro válasza:

Üdv!

Végigolvastam ezt a szép történetet, de érdeklődnék, hogy így több év távlatából mi lett a kicsik sorsa.

Köszönöm

nov. 4. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/75 A kérdező kommentje:

Szia, huh hát meglepődtem hogy ennyi év után érkezett ide válasz ismét.

A balkáni gerle 2020 tavaszán itt hagyott minket, sajnos a doki nem tudott rajta segíteni.

Dave 2021 nyarán kiszökött, mivel valaki a lakásban nyitva hagyta az ablakot, fogalmunk sincs hogyan, mikor mehetett ki, így azóta se láttuk...

2 hete viszont ismét találtunk egy beteg picit, jelenleg őt gondozzuk

nov. 9. 10:33
 75/75 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy már régi a téma, de legközelebb tegyél 40 C°os vizet 2 literes palackba és takard le egy vékony portörlővel.

Tedd mellé a kicsit és lazán takard le kicsit levegősen egy vastagabb porruhával, hogy a licsi el tudjon távolodni a palacktól, ha túl melege lenne.

Így neveltem fel én egy 3 napos kicsit. Fecskendőből etettem, gríz és víz keverékével lassan apránként, ahogy nyelte.

A másik kezemben vlt a pici és két ujjal tartottam közben nyitva a csőre.


Ennek már lassan 16 éve, és most a legjobb barátom lett az a galamb. Rajong értem.

márc. 4. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!