Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Lehetséges hogy meghűlt a...

Lehetséges hogy meghűlt a kisgalamb?

Figyelt kérdés
A balkonunkba tojik egy galambpár második alkalommal. Az első alkalommal semmi baj sem volt,a kicsik szépen felnőttek és kirepültek. Viszont most augusztusban is tojtak ismét,a picik kikeltek teljesen pontosan 18 napra. Viszont rá két napra sajnos az egyik pici elpusztult,a tetemét eltávolítottuk amint észrevettük. A másik pici jelenleg 1,5 hetes viszont észrevettük hogy sokat tüsszög,néha remeg,nehezen veszi a levegőt és mintha fújtatna. Az anyja sajnos nem ül rá este már napok óta. Nem vagyok galambszakértő lehet természetes hogy ilyen idősen a fiókák egymást melegítik de ő sajna egyedül van. Egyik ismerősöm azt tanácsolta rakjunk neki melegítőlámpát de azt leghamarabb holnap tudom megtenni,jelenleg a helyét lefedtem,mivel úgysem ülnek rá,és kibéleltem zoknikkal és papírral. Mit gondoltok erről? Bármilyen tanácsot hálásan várunk.

2019. szept. 3. 20:44
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/75 A kérdező kommentje:

Ismét Update^^ Dave még mindig kis mozgékony és vidám. Legtöbbször már egyedül eszik ügyesen, aszalt almát is kapott. Kap Béres cseppet meg C vitamint a vizében, így még jobban szeret inni. A szülei azóta se sehol. Az állstorvos akit megkérdeztünk azt mondta eleve a szülôknek nem szabadna ilyen késôn költeni mert hideg van, jön a tél. A kezünket nagyon szereti, mindig bújik hozzá^^


[link]

2019. szept. 12. 20:18
 32/75 A kérdező kommentje:
Megint egy kis frissítés^^ a mai napon Dave kapott egy kis szentjánoskenyeret, szárított borsószirmot is. Kis aktív, az emésztésével sincs baj. Továbbra is nagyon szeret kézben lenni, addig csipog nekünk amíg fel nem vesszük. Néha olyan mintha próbálna repülni, picit elrugaszkodik, csapkod a kis szárnyaival. 3 hetes lesz, nagyon büszkék vagyunk rá^^
2019. szept. 13. 21:05
 33/75 anonim ***** válasza:
100%

Szuper:)

Milyen jó ilyen történetet olvasni.

Majd ha megnő, elrepül,akkor valószínűleg vissza fog járni, kajáért főleg..

Néhány nevelt fiókám idővel elhozta"bemutatni" a párját, sőt, az egyik a fiókáival is visszaszállt a párkányra.

Bejöttek a házba, kajáltak, aztán mentek. Csak így a többi galamb is be akart jönni..:)

Ilyenekre készüljetek majd ha felnő az ifjonc:)

2019. szept. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/75 A kérdező kommentje:

Ismét update^^ Dave még mindig kis virgonc és boldog, szépen növekszik. És egy ismerôsömék találtak egy gerlefiókát egy kivágandó fán, így ôt is befogadtuk. Jelenleg külön vannak, megfigyeljük a picit nehogy beteg legyen, és megfertôzze Daveet. Evett kukorica/búzadarás pépet, fészekanyaggal kibéleltünk neki egy dobozt és pihen benne. Kb másfél, két hetes lehet. Névötleteket szívesen várunk^^


Dave: [link]


Az új pici: [link]

2019. szept. 14. 17:28
 35/75 anonim ***** válasza:
100%
Annyira jó ezeket az update-eket olvasni. :D Ha lesz rá időd, kérlek, időnként majd jelentkezz. :)
2019. szept. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/75 anonim ***** válasza:
100%

Babák babák babák:) ❤️️ 💚 🧡 💙 🐣 🐥 🐤

madármentéssel foglalkozva mindig olyan nevet kaptak, amilyen napon érkeztek, mert így a rengeteg madárról tudtam, hogy melyiket mikor találtam. de ez csak egy megközelítés

puszilom őket:)

2019. szept. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/75 anonim ***** válasza:
100%
Kár, hogy a kérdezőnek nem lehet kicsi megerősítő pontokat adni.. :)
2019. szept. 15. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/75 anonim ***** válasza:
100%
Hogy vannak a madárkák?
2019. szept. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/75 A kérdező kommentje:
Egy kis kihagyás után ismét update^^ mindketten szépen fejlôdnek, egészen kedvelnek minket. Szépen esznek, isznak. De sajnos mindketten galambhimlôsek lettek. A picinek a száján, a nagynak fenekén/oldalán van egy "dudorja". Elzárva vannak egymástól, Betadineal meg Neogranormonnal kezeljük ôket. A nagynak elkezdtett leszáradni. Már az elsô napokban észrevettük rajtuk az elváltozásokat. Még 2 hétig a betegség miatt nem lesznek elengedve. A pici néha már repül^^ viszont még mindig nem eszik magától.
2019. szept. 21. 22:19
 40/75 A kérdező kommentje:

KicsiCappucino: [link]


Dave: [link]

2019. szept. 21. 22:24
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!