Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Tegnap vettem egy hullámos...

Ujvagyokitt12 kérdése:

Tegnap vettem egy hullámos papagájt. Nem eszik, nem iszik, mitől lehet? Nagyon féltem őt. Még nem szelidult meg. Köszönöm.

Figyelt kérdés
Fiú és ha olyan mintha a saját kakiját enné
2020. febr. 18. 17:59
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Nekem ne mond, tisztában vagyok vele. De te sem látod, csak rámondod, hogy szerinted ez van.
2020. febr. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek. én őszintén nagyon nem értek ehhez ezért kértem ki a véleményét annak aki igen. Meg is fogadom és be szerzek neki mindent. Elnézését ha butasagot írtam ak nem a kakiját eszi. Ak várok még nem viszem orvoshoz. Köszi.
2020. febr. 18. 20:02
 13/21 anonim ***** válasza:

Nyilván nem látom...vagy te igen???

A kérdező teljesen kezdő, azt sem venné észre ha beteg.

De a teljesen normális viselkedését sem ismeri.

Most komolyan... te elvitetnéd a madarat orvoshoz a hidegben, egy teljesen tapasztalatlan gazdira bízva egy dobozban? Mert madár hordozója tuti nincs.

Mellesleg nem hiszem hogy találna exotikus dokit első nekifutásra.

Szóval ha nem produkál a madárka egyéb tünetet akkor nem kell neki orvos.

2020. febr. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Egyébként nagyon könnyen kiderítheted. Ha fent piszkálja, akkor valóban a zsírmirigye, ha lent a kloákáját, akkor meg gond van. Te látod, hogy mit csinál pontosan, mindenki csak tippelni tud, ha nem írsz konkrétumot. Nem is értem, miért kell beleveszni a másikba, ha nem csak egy magyarázat létezik a dologra...
2020. febr. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Meg enni nem láttam hogy le nyeli de néha oda nyúl és a csőrén van a kakija. Az előbb pedig evett és mintha be dugta volna a popojaba. Elnézését ha rosszat írok. De nem tudom jobban meg fogalmazni.
2020. febr. 18. 20:14
 16/21 anonim ***** válasza:

Mi van??? Evett és bedugta a popójába???

Most ugye csak trollkodsz ugye!??!

2020. febr. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Nem, lehet rosszul fogalmaztam. Evett és utána oda nyúlt a csörével a popojahoz. Én nem viccelődöm ezzel.
2020. febr. 18. 20:21
 18/21 anonim ***** válasza:

Leírom hátha később másnak is segít.

A papagájok rendszeresen gondozzák a tollazatukat.

Hátul a farokrésznél van a zsírmirigy, abból nyerik ki a faggyú szerűt anyagot amivel a tollazatukat bedörzsölik.

Ha a tollazatába van tapadva valami akkor azt is eltávolítja. Meg kéne nézni mennyire tiszta a feneke. Ha "vizes" híg kakis akkor az rosszat jelent. De átmenetileg az új hely okozta stressz is kiválthat híg kakit. De erre figyelni kell, mert emésztőrendszeri betegséget jelenthet. Az egészséges papagáj kaki kerek vagy csiga alakú közepén fehér pöttyel. Ez az egészséges "gurulós" papagájkaki.

Ha ez ilyen akkor talán rendben van az emésztése.

Figyelni kell az élősködőkre is, kerekedésből hozott madaraknál (is) előfordul.

Atka és egyéb tetű is lehet. Az atka látszik a csőrön, a lágy részeken és a kloáka körül. Fehér-szürke bevonat ami vastagszik. Neten van képpel is...

Megelőzés és kezelés céljából atka csepp kell a nyakába. rendszeresen.

Az emésztőrendszerét pedig GASTROFERM (madaraknak) készítménnyel tartjuk karban.

A nejlon zacskós kimért vagy gazdabolti eleségeket sürgősen el kell felejteni !!!!!

Vesre Laga vagy hasonló szintű mageleséget vegyél.

Esetleg Fressnapf sjaát márkás Multifitt -et, az valamivel olcsóbb. Esetleg Vitakraft.

Kell még nekik szépia csőrkoptató. Én jódozott csőrkoptatót raknék be.

Kell még papagáj grit az emésztéshez vagy nagyobb szemű madárhomok. Nekem a Fressnapfos madár homok jött be, nagypapagájnak való. Azt kapják a kicsik és a nagyok is.

Kell még fürtös köles. És természetesen friss tiszta víz, ha kell naponta többször ha koszos lesz. Figyelj, hogy ne legyen jéghideg!

A kalitka aljára az újságpapír NEM MEGFELELŐ!

Homok vagy forgács, vagy másmilyen nem mérgező kell.

2020. febr. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Köszi szépen
2020. febr. 19. 09:21
 20/21 A kérdező kommentje:
Már ne is haragudj de nem azt kértem h ki oktass. Te dolgod h veszel e vmit de az enyém is h én mit veszek. Nyilvánvaló h utána néztem mielőtt el hoztam. De senki sem tud olyan választ adni mint akinek valódi tapasztalata van vele. Ha problémád van ne itt vezesd le légyszíves. Görgess tovább és nem kell nekem írni. Rosszindulatú emberek véleménye nem érdekel.
2020. febr. 19. 19:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!