Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ma (1 órája) találtam egy...

Ma (1 órája) találtam egy bokorban egy rigófiókát, és mellette volt az anyja... halottan.A kisrigófiókát hazavittem szilviában és dobozban. Kérdem hogy, hogy mit mikor és mennyi ételt, és milyen ketrecet csináljak neki, stb ?

Figyelt kérdés

2020. máj. 14. 15:39
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
100%

A Fehér Holló Alapítvány már több magára maradt állatkát nevelt fel. Nyugodtan fordulhatsz hozzájuk is.

Gyógyszertárban lehet venni fecskendőt, olcsó, úgy tudod itatni, melegen kell tartani a fiókát. Kibélelsz egy cipős dobozt, az is jó ideiglenesen.

2020. máj. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok szakértő de szerintem valami kukac-bogár-légy vagy valami hasonlóval kéne megpróbálni táplálni míg nem találsz megfelelő segítséget. Csak abból indultam ki amit a fióka szülei most találhatnak táplálék gyanánt. Gabonafélék viszonylag szárazak, lehet hogy feltapadnak a nyelőcsövében, bár ezt laikusként gondolom. Légyszi írd majd meg mire jutottál, és mi lett a fióka sorsa!
2020. máj. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
100%

Írtam üzenetet de nem válaszoltál. Lisztkukaccal kéne etetni, időnként lehet adni neki keményre főtt tojást. KÁLCIUMot lenne nagyon fontos adni neki. Ezt állatpatikában találsz vagy akár emberpatikában is. Porrá kell törni és belemártogatni a porba a bevizezett lisztkukacokat, napi 2-3 etetésnèl. Azt pedig kisállatkereskedésben kapsz. Nem kell szétfeszíteni a csőrét mint ahogy valaki írta, magától is tát ahogy rájön hogy kaját kap.

Még mindig azt mondom jobb lenne visszamenni a színhelyre és elengedni, várni hátha előbukkannak esetleg a szülei. FÉSZEKHAGYÓ madár, röpképtelenül hagyja el a fészket, a szülei a földön etetik. Nem biztos hogy a halott rigó az anyja volt. Ezt holnap korán reggel próbáld meg. Félóránként etetni kell napkeltétől nyugtáig.

2020. máj. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 drfauna ***** válasza:
100%

Szia!

Az előzőt kiegészítve még annyit mondanék, hogy de, az elején nagy valószínűséggel ki kell feszíteni a csőrét, de ahogy belejön az evésbe, akkor majd kinyitja magától is. Ezt tapasztalatból mondom. Persze, ha látod, hogy kinyitja a csőrét, akkor nyilván nem feszíted ki. Viszont az ivás talán még fontosabb is, nagyon figyelj a kis fióka vízbevitelére!

2020. máj. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! És sajnálom hogy nem voltam elérhető, nagyszülőknél vendégeskettünk egy jódarabig (tudom járvány van, nem kéne).Időközben beszéltem több madáegészségügyi intézménnyel is (külön ajánlom mindenkinek a Fehérholló alapítványt, mert bár voltak előítéleteim, végül mind megcáfolódott, nagyon jófejek, gyorsan segítettek) A kálciumos ötletet külön köszönöm, lisztkukac pedig már van :). mme.hu-n olvastam, hogy a rigófélék (meg minden vándorló madár) kiugrik a fészekból, ódut keresve, ahova a szülei viszik a táplálékot. Sajnos a környéken sok a macska, illetve (bár nem vagyok egy madárszakértő) szerintem még túl fiatal ehhez, még csak most tokos. A rendszeres etetéssel nincsen baj, itt van mellettem (most is) és kb fél óránként eszik egy-két csipesszel. A csőrét nem kell fifeszíteni, vagyis ő elég nagyra tártsa.
2020. máj. 15. 12:00
 26/45 A kérdező kommentje:
Most jelenleg pépesített tojás sárgája-fehérje keveréket kap, ami vízzel van hígítva (kb takony állagúra, se nem túl kemény, se nem túl folyós) almával (a Fehér holló alapítványból mondták, hogy ne legyen neki fehérje mérgezése ezért kis, reszelt szeleteket kap, aminek a mérete kb ceruzahegynyi)
2020. máj. 15. 12:06
 27/45 A kérdező kommentje:
Videó az etetésről (remélem ez nem lesz olyan rossz, mint a kép) : [link]
2020. máj. 15. 12:20
 28/45 A kérdező kommentje:
Illetve (ha jól tudom) akkor kálciumforrásként a mozsárban összemorzsolt tojáshéj is jó, nem ?
2020. máj. 15. 12:32
 29/45 A kérdező kommentje:
Csak mert nem akarom hogy így árjon: [link]
2020. máj. 15. 12:35
 30/45 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó helyre fordultál, sok sikert. Nem véletlenül ajánlottam őket (is).
2020. máj. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!