Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ha szeretnék egy hullámos...

Ha szeretnék egy hullámos papagájt akkor inkább tojó vagy egy hím legyen az áldozat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tudom, most jönnek a "Ne tartsd egyedül!" commentek de szerintem így is lesz bőven társasága. A válaszokat előre is köszönöm

2020. dec. 25. 18:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül tartás esetén 0-24-ben vele kell lenned és ez nem vicc. Az emberi társaság nem fogja pótolni a párját, ami azt eredményezi majd, hogy tolltépős lesz, magányos, depressziós, öncsonkításra képes. Te nem tudsz úgy vele kommunikálni, nincs meg az a testbeszéd, gondoskodás stb, amire szüksége lenne. Képzeld magad a helyébe. Te is ellennél egy papagájjal életed végéig, akivel nem értitek meg egymást, akihez hiába beszélsz, nem érti mit mondassz, akivel nincs meg a lelki összhang stb. Te boldog lennél így? Érző lények, nekik is kell a pár, az, hogy szeressék egymást és madárként viselkedjenek. A papagájtartás azzal jár, hogy kötelező minimum párban tartani őket. Ha ezt képtelen vagy megérteni, akkor nem neked való a madártartás!
2020. dec. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Miért jó úgy hobbi állatot tartani, hogy teljesen semmibe veszed az egyik alap szükségletét?


Egyébként nem azon múlik, hogy milyen nemű a madár. Mindegyiknek külön egyénisége van. Vannak játékosabbak, lustábbak, barátkozósabbak és távolságtartóbbak. Előre nem tudhatod milyen lesz, de ha magányosan tartod nagy az esélye a különféle viselkedési problémáknak, pl. agresszió, érdeklődés beszűkülése, tolltépés, stb.

2020. dec. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
Pluss valo neked, de talan meg annak sem tudnad kielegiteni az igenyeit. Minek neked allat, ha a legegyszerubb szabalyt se tudod betartani? Mert az, hogy parban tartjuk oket, a legalapabb dolog, ennel mar csak bonyolultabb szituaciokat kell megoldanod, mint pl a megfelelo etetes, vagy ha beteg,akkor a megfelelo allatorvosi ellatas.
2020. dec. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Kössz h megint a kérdésre válaszoltok ...

Amúgy van még madaram 2pinty 1rigó és 1fekete varjú, konkrétan mini állatkertem van. És papagájok is van, úgy értettem az egyedül tartást h egyedül kalickában, tudjátok egyszemélyes. Rajta kívül van 4 nimfám csak pasik és vmi nagy többmilliós tojó papim amit örököltem azt nem tudom milyen🤷🏻‍♀️ és nem kéne mindig olyan okosnak lenni ha nem tudod h mikor vagyok vele otthon vagy mennyit foglalkozok vele vagy milyen állatok vannak még rajta kívül, ha ilyen nagy a pofád akkor valószínűleg anyádnak egy plüss kellett volna, nem gyerek

2020. dec. 26. 09:37
 5/13 anonim ***** válasza:
87%
Kérdező, ez szomorú, én nem büszkélkednék a "mini állatkerteddel". 4 hím nimfa együtt...grat... Egyszemélyes kalitka a madártartásban nem is létezik, hiszen ami elég 1-nek, az 2-nek is jó. Hullámosokat minimum 1 méter hosszú kalitkában tartunk. Gondolom ennél jóval kisebbre gondoltál. A nimfák meg remélem több méteres röpdében vannak. A papagájoknak mindennapos, több órás reptetésre van szükségük, nem kalitka madarak. Az meg kész röhej, hogy megörököltél egy bejelentés köteles nagy papagájt, de fogalmad sincs, hogy milyen faj, ki sem derítetted, ezek szerint nem is gondozod a fajhoz illően. Ráadásul egyedül tartod őt is, ami 100% depressziót és halált jelent számára. Már így is szarul csinálod, miért kell még 1 hullámos is? Miért jó az neked, ha szenvednek a madarak miattad? Nehogy azt hidd, hogy ez így rendben van és mindent jól csinálsz.
2020. dec. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha akarsz venni, akkor nem tojó vagy hím, hanem tojó ÉS hím.

A rigó és a varjú miért van ott?

2020. dec. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

5-ös:Azt egy szóval nem mondtam h a nimfák is kalitkában vannak, nekik saját kis "házuk" van. A nagyot meg azért nem tudom mert kB 2napja az enyém még meg kell keresnem a papírjait az átíráshoz meg ilyenek.


6-os:jó kérdés, egyszer berepültek az alpaka házba és azután bevittem őket és azóta bent vannak, nagyon élik a házban lakást

2020. dec. 26. 20:20
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Okéééé...

Akkor is kötelező minimum párban tartani őket! A nagyot is! A pár meg hímet és tojót jelent, nem azonos nemű egyedeket.

2020. dec. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Külön fajtával tartani olyan,mintha mi majommal élnénk együtt,csak,hogy ne legyünk egyedül.

Azonos faj a lényeges. Nekem azonos fajú és azonos nemű papagájaim vannak, nagy kalitkán osztoznak,napi röptetés és foglalkozás mellett.

Tükör,csengő ne legyen neki bent.

Mivel áldozatnak hívod,remélem nem átmenetileg tartod csak,hanem élete végéig.

2020. dec. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha amúgy is külön házaik vannak a madaraknak, ne legyen gond a hulikat párban tartani, nekik úgy jó. Tudom, sokan belefutnak az egyedül tartásba, mi is belefutottunk gyerekkoromban, amikor még nem volt net, és a szüleim úgy voltak vele, hogy a kereskedésben csak tudják. Azóta azért ma már jobban lehet tájékozódni.
2020. dec. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!