Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ezzel most idegesítem vagy...

Ezzel most idegesítem vagy boldog?

Figyelt kérdés
Hullámos papagájomhoz az eladó ajánlott tükröt és csengőt is mert szeretik.de ketrecembe nem engedett kettő madarat venni,pedig ott kisebbe voltak vagy hatan. Plusz én mindennap kiengedem. Magától vissza szokott menni. Tényleg imádja a tükröt,ugy érzem megőrülne ha kivenném. A csengőt és létrát később tettem bele. Azóta nagyon sokszor jobbra balra totyog a létraszélén és figyeli hogy mozog a csengő. Igy hintáztatja. Extra gyorsan lepked ide oda órákig,mint aki megkergült. Ilyenkor játszik és élvezi vagy inkább idegesíti? De ha kiveszem lehet az lesz a baja. Ha van papagájotok,írhattok érdekes viselkedéseket. Később hatalmas kalitkát szeretnék beszerezni. Vagy 5-6 hullámos papagájt vagy egy nagyobbat szeretnénk. Melyik a jobb ötlet. Nagy papagájban melyik fajtát ajánlanátok ami megfizethető,és többet tud a hullámosnál? Pl. Szelid,sétálgat,válladra megy,beszél vagy csak fütyül táncikál,de közvetlenebb a hullámosoknál, tapasztalat érdekelne. Köszönöm
2021. febr. 16. 11:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
A tükör nem helyettesíti a társat, ezek nagyon társas állatok... Az eladó feltehetőleg idióta.
2021. febr. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Erről is kérdeznék,hoztunk neki társat,ellenkező neműt,egyszerre raktuk a ketrecbe,de ez a mienk folyton bántotta a másikat.nem tűrte meg. 1-2 hónap után ezért kivettük. Ez ugy látom nem viselte meg. Nem merek másikat venni mellé,mert mi van ha azt se szereti.
2021. febr. 16. 12:00
 3/18 A kérdező kommentje:
Mindegyik kérdésemre szeretnék tanácsot :)
2021. febr. 16. 12:01
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem olvastál utána, mielőtt megvetted? Tükör és csengő tilos! Mint láthatod, viselkedésbeli problémákhoz vezet. Párjaként tekint rá szerencsétlen, mert olyan rohadt magányos! Egyedül nem tartunk papagájt! Azonnal vedd ki a tükröt és a csengőt, mielőtt elkezdi etetni, tolltépős lesz, öncsonkításra képes. Nem vicc, tilos berakni tüköröt és csengőt!

1 párnak kb 1 méter hosszú (hosszra legyen több, ne magasságra) kalitka kell. Több párnak több méteres röpde kell, de 2, max 3 párnál többet nem szabad együtt tartani, mert kinyírják egymást, vérfürdőt rendeznek.

Ha hoztok mellé párt (kötelező, mert már szenved), ellenkező nemű legyen. Ne kereskedésből! Tenyésztőtől vegyél. Ajánlok Fb csoportot is, ha kell, ahol találsz. Tilos kapásból összerakni őket! Kell 2 hét karantén az új madárnak, hogy biztosan kiderüljön, hogy egészséges. Ha ez meg van, fokozatos lehet egyre közelebb rakni az új madár kalitkáját a meglévő madáréhoz. Szokniuk kell egymást. Mikor már úgy látod, nem lesz gond, csak akkor szabad őket össze engedni. Nem ajánlok semmi más papagájt, mert egyelőre a hullámosokhoz sem értessz...

2021. febr. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Mindenfélét olvastam,azt is hogy nem jó a tükör azt is hogy jó,eladó rábeszélt. A verekedős tenyésztőtől volt. A kalitka nagy méretű. Komolyan semmiben nem kérhetek itt tanácsot,szerettem volna ha írnak mások is tapasztalatokat a sajátjaikról.
2021. febr. 16. 14:04
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Mégis mire vagy kíváncsi még? A kereskedések csak árulják a madarakat, nem értenek hozzá. Nekik nem az a céljuk, hogy jól tartsd őket. A tiéd már lelkileg sérült és ez csak rosszabb lesz. Ez nem vicces, meg cuki papagáj viselkedés, hanem viselkedésbeli probléma, depresszió. Legalább vedd már a fáradtságot és olvass utána normálisan.
2021. febr. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Akkor most kivegyem a csengöt tükröt? Mert szerintem rosszabb lesz. Akkor nem csak játszik? Akkor miért árulnak ilyeneket ha rossz? Jólenne ha az okoskodó hasznosat is írna,mert fogok nagypapagájt venni,ezért kértem tanácsot,de ha csak okoskodást kapok,akkor az senkinek se jó
2021. febr. 16. 14:15
 8/18 A kérdező kommentje:
A ti papagájotok nem lépeget ide oda, nem játszik csak áll? És az normális? Az enyém ugrándozik játszik azt hittem,de semmit nem irtok kivegyem- e,ha szerintetek tönkreteszem. Jó kösz a segitséget,egy alap kérdést nem tudtok értelmezni..
2021. febr. 16. 14:19
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, vedd ki! Nem lesz rosszabb, ezzel teszel neki jót. Ne hagyd, hogy eldurvuljon a helyzet. Azért ugál, mert udvarol neki. Papagájnak papagáj a társa, nem csengő meg tükör. Te sem lennél boldog a helyében. Ez egy kényszer viselkedés, mikor egy tárgyban lel társra. Az, hogy miért árulják...dohány, párizsi, 4% hústartalmú kutya/macskatáp, gömb akvárium és kör kalitka... Ezek a dolgok jók, egészségesek? Nem. Azért árulják, mert amíg van rá kereslet, van, aki megveszi, addig van belőle haszon is. Bármilyen állatot tartassz, neked kell utána járni, hogy mi hasznos és mi nem az. Jelen esetben a tükör és a csengő mehet a kukába, helyette természetes fából készült játékokat vegyél, esetleg csinálj. Párt meg minél előbb vegyél mellé.
2021. febr. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
De írtam hogy volt párja és nem viselte el,verekedett vele ki kellett vennem,és másikat nem merek hozni,hátha nem tűri el. A kalitkaméret jó. Erre is kértem tanácsot. Minden kérdésemet ujra kell írnom,fárasztó. Igazatok van bolond vagyok,hogy itt várok segitséget. Persze a hasznos válaszokat azt köszönöm.
2021. febr. 16. 18:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!