Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ezzel most idegesítem vagy...

Ezzel most idegesítem vagy boldog?

Figyelt kérdés
Hullámos papagájomhoz az eladó ajánlott tükröt és csengőt is mert szeretik.de ketrecembe nem engedett kettő madarat venni,pedig ott kisebbe voltak vagy hatan. Plusz én mindennap kiengedem. Magától vissza szokott menni. Tényleg imádja a tükröt,ugy érzem megőrülne ha kivenném. A csengőt és létrát később tettem bele. Azóta nagyon sokszor jobbra balra totyog a létraszélén és figyeli hogy mozog a csengő. Igy hintáztatja. Extra gyorsan lepked ide oda órákig,mint aki megkergült. Ilyenkor játszik és élvezi vagy inkább idegesíti? De ha kiveszem lehet az lesz a baja. Ha van papagájotok,írhattok érdekes viselkedéseket. Később hatalmas kalitkát szeretnék beszerezni. Vagy 5-6 hullámos papagájt vagy egy nagyobbat szeretnénk. Melyik a jobb ötlet. Nagy papagájban melyik fajtát ajánlanátok ami megfizethető,és többet tud a hullámosnál? Pl. Szelid,sétálgat,válladra megy,beszél vagy csak fütyül táncikál,de közvetlenebb a hullámosoknál, tapasztalat érdekelne. Köszönöm
2021. febr. 16. 11:00
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Ember...leírtam, hogy fokozatosan kell szoktatni egymáshoz őket. Az előzőnél úgy csináltad? Nem, kapásból össze raktad őket, persze, hogy balhéztak. Kell mellé pár, de lassú szoktatással, nem azonnali össze engedéssel.
2021. febr. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Ú köszi. Igazad van ezt írtad :) csak ezen az oldalon belevesznek a jó válaszok a dühös okoskodókba.
2021. febr. 16. 18:46
 13/18 anonim ***** válasza:
Az #1-es válaszoló kivételével mind én voltam. Nem okoskodtam, szimplán sosem érettem a hozzád hasonlókat. Tényleg ne haragudj, de mielőtt állatot veszel magadhoz, a tartásának, igényeinek utána kell olvasni. Itt Gyakorin millió kérdés van a témában, innen is lehet bőven informálódni. Mindenhol le vaní írva, hogy a tükör és a csengő tilos. Először a hullámosok tartásával legyél tisztában és csak azután kezdj el gondolkozni nagyobb papagájon. Ha gondolod, vagy kérdésed van, rám írhatsz privátban, segítek. De! Légyszíves te is olvasgass a témában és felejtsd el a kereskedéseket, ott aztán hidd el, semmihez sem értenek.
2021. febr. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Más: nálam a papagájaimnal nincs bent se csengős, se tükör. Ehhez képest azt látom pl. a redditen, hogy külföldön kb minden második marhanagy, mindennel teletőmött ketrecben van legalább egy tükör és soksok csengő.


Nem kötözködni akarok, de amerikaoak pl miért pakolják full tele ilyenekkel, ha káros?

2021. febr. 17. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

#14 A madaraknak, ha már fogva tartják, tér kell, nem millió kacat, olyan meg főleg nem, ami káros rájuk nézve. Tudtad, hogy külföldön vannak madár rehabilitációs központok? Az elcseszett tartású, viselkedési problémás, depressziós vagy éppen kézzel nevelés által szellemileg sérült papagájokat, madarakat látják el, hozzák helyre. Rengeteg tolltépős, hiányzó lábujjú (öncsonkítás), agresszív vagy félős, főként nagytestű papagáj van ott. Pl arák és jákók, akiknek az értelmi és érzelmi szintje egy 3 éves gyerekhez hasonlítható. Nekik fajtársra lenne szükségük és repülésre, de nem kapják meg. Tudod, miért rakják tele minden szarral a kalitkát? Hogy a madár kussoljon, csendben szenvedjen. Azt hiszik, a csomó játék jó a madárnak. Nem érdekli a gazdáját, hogy boldog legyen, nem is tesz érte, hogy az állat jól érezze magát. Az amerikaiak sem az állatok jól tartásáról híresek... (ugyan kutyás cikk, de szerintem le lehet szűrni a lényeget)

[link]

2021. febr. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Ilyenkor örülök, hogy nálam mindenki párban van. Nekem is van kézzel nevelt madaram, de van párja. Annyi a különbség, hogy nagyon örülnek ha látnak, játszanak is velem, meg vállamra ülnek, de egymást kurkásszák, szeretgetik, ahogyan azt egy madárnak illik.


Ezekről a madárrehabokról nem tudtam, egészen elképesztő. Minek akkor madár? Legyen mit mutogatni?

2021. febr. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
#16 Gondolom ja. Meg ugye javarészt jákót, arát, kakadut, amazont tartanak az ilyen debil emberek. Ezek a fajok meg felettébb okosak, hangutánzásra képesek. Csak azért tartják őket, mert "menő" és mert meg lehet tanítani erre-arra.
2021. febr. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Egyre több a rozsdás-feketesapkás, és a nappapagáj lórik is, némelyek csupasz mellel persze.

Gondolom azok viccesek, meg cukik ahogy ugrálnak.

2021. febr. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!