Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Tyúkólat szeretnék építeni !...

Andrea1003 kérdése:

Tyúkólat szeretnék építeni ! Kell hozzá építési engedély ? Tulajdonképpen van már a telken de bővíteni szeretném !

Figyelt kérdés

2021. márc. 21. 18:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
dehogy, nem kell. gondolom, nem kacsalábon forgó palota lesz, hanem tényleg csak egy ól
2021. márc. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Falun ki is nevetnének,ha arra kérnél építési engedélyt.
2021. márc. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Jonathan14 válasza:
100%
A szomszédtól kellő távolságra építsd fel. Nehogy az ő fala (vagyis a portátok elválasztó falazatata) legyen az ól egyik oldala mert ha rossz a szomszéd és beszól akkor el kell bontanod. Megvan,hogy telek határtól hány cm távolságra lehet építeni bármit is. A legpontosabb infót a helyi önkormányzatnál az építésügyön fogsz kapni.
2021. márc. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell, de ha már építel jó ha tudod hogy a tyúktetűk általában mindig valami eldugott zugos helyre fészkelnek be, mint pl a cserép és a fa mennyezet közé. Olyat építsd amiben minél kevesebb ilyen zúg van. De ha már megjelentek a tetűk teríts minden nap vízbe áztatott rongyot az ülőre, nemtudom pont miért de megöli a tetűket teljesen, jobb mint a vegyszeres priccolás.
2021. márc. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja és sok helyen teljesen fedett tyúkudvarban vannak a tyúkok, így nem mocskolják teli az egész kertet. Pont mint egy fóliaház.
2021. márc. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A helyi önkormányzatnál kell érdeklődni. Nálunk pl. már egy kutyaház méretű építményért is rohangálni kéne.
2021. márc. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne ess abba a hibába, amibe én. Én is nagyon becsületesen akartam csinálni az építményt, de egyik hülye ügyintéző küldött a másik lustához. Mintha a Munkaügyek c. sorozatba csöppentem volna. Épp csak ki nem mondták, hogy mi a fenének kérek arra az építményre engedélyt, amikor úgyse érdekel senkit és ki sem megy ellenőrizni senki (Komárom építési osztály, Tatabánya építésügyi főigazgatóság). Én csak azért akartam, hogy a helyi feljelentgetős fajták ellen legyen a kezemben egy hivatalos engedély. Amikor a tértivevényes levelemre azt a választ kaptam, hogy érdeklődjek Komáromban (megint), akkor már én is feladtam.

Hagy a francba, bővítsd a tyúkólat és használd egészséggel.

2021. márc. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

hány négyzetméterest, miből építenéd


ha többezres állománynak, akkor több dolognak is utána kell járni, de ha csak háztájiban akarod, akkor nem kell .

2021. márc. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!