Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kikészülök a párom nimfáitól?

Kikészülök a párom nimfáitól?

Figyelt kérdés

Rohadt nehéz.

Nagyon szeretem a párom. Ő költözött hozzám, és mi sem volt természetesebb annál, minthogy ők is jönnek. Az elején örültem is neki.

Nekem tengerimalacaim vannak, akikre családtagként tekintek, így tudom mennyit jelentenek neki a madarai.

Több mint fél éve vannak itt, már egyszer voltam mélyponton velük kapcsolatban, de valahogy sikerült jobb hozzáállást produkálnom, a fentiek miatt.

De már nem bírom.

Hajnalban fütyülnek (két hím), hiába van lehúzva a redőny, és le is vannak takarva. Másik szobában vannak.

Abban a szobában vannak a malacok is, meg a hobby sarkom, így muszáj vagyok bemenni. Fülsértően rikoltoznak állandóan, ha bemegyek, ha nem.

Már rég nem használom a kis műhelyemet, olyan por jön belőlük, mindent telesz*rnak, leszedik a tapáétát. Nem viccelek, valahogy még a plafonon is kaki van.

De az állandó rikácsolás az, amitől tiszta ideg vagyok.

Próbáltam barátkozni, nagyon türelmesen, de semmi nem változott.

A barátom sem tud velük mit csinálni. Az egyik madár ideggyenge, rossz helyről jött, és állandóan pánikoltabba másikat is.

A barátomat nagyon szeretem, ha ő állna elő ezzel, hogy nem bír tovább együtt élni az én állataimmal, nem tudnám mit tegyek...

Egy világ dőlne össze bennem.

Tanácstalan és idegileg ki vagyok, mi lenne a megoldás?


2021. júl. 23. 23:19
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%
Pláne az állatmentőktől. Pfejj.
2021. júl. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
29%

Magasról teszek a véleményedre, fogalmad sincs ki vagyok. Többen kérték már át hozzám magukat másoktól.

Sajnálom azokat a madarakat és idegesít ez a pontozgatósdi. Meg az is, hogy itt a gyakorin az emberek nem azért tesznek fel kérdéseket, hogy választ kapjanak, hanem azért, hogy megerősítést kapjanak a saját elképzelésükről. Ha pedig nem az van, amit hallani akarnak, cirkuszolnak, nyomják az x-et meg a felkiáltójelet.

2021. júl. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem vetted észre, hogy csak válaszolni mert? Elmondta, hogy náluk hogy van???
2021. júl. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

4-es komment - Kérdező: "Azért hálás vagyok minden tanácsért."


Igen, látszik, hogy csak a saját igazát hajtogatja. :)))

2021. júl. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

5# Panel, igen. Nagyon kicsi erkélyünk van, az is tele a kiskertünkkel. A kis kecójukban szoktuk kihozni őket, amikor már van árnyék.


6# A malacoktól nem félnek, néha le is mennek hozzájuk. Hinta van, ág van, még a falipolcom felső polcát is levettük, hogy a tartójukon üldögélhessenek, alatt be van burkolva a polc, ott is van fürdőjük, madárhomok, létra.


7# Nem szeretem azokat az embereket, akik ha valamit nem tapasztaltak meg, úgy gondolják nem is létezik. A csipogás, fütyülés nem zavar, a rikoltozástól készülök ki.


9# A pontozásnál, ha a kérdező pontoz, oda van írva hogy "a kérdező szerint hasznos volt/ nem volt hasznos a válasz"

Nem láthatod oda írva egyiket sem, mivel nem nyomtam egyik válaszra se még semmit.

Mellesleg azt is kancsal módon nézhetted, mert a 2# tanácsot adott, és nem pontozták le.

Sokat az én szememben nem ér, hogy te meg tudtad oldani, tekintettel arra hogy egy tanácsot nem írtál, csak ítélkeztél. Ez inkább szűklátókörűségre, mint tudást utal.



12# Ha újraolvasod, itt csak te cirkuszoltál. Most néztem rá gyakorira először a válaszom óta.

Nem vagy valami segítőkész madár ügyben, hiába vágsz fel a szakértelmeddel.


10# 13# 14# Köszi:)


Voltam a malacvédő egyesület tagja, tudom milyen elveszíteni a türelmet a 60adik gazdinál. Csak én nem mentem el idáig. Amikor úgy éreztem, nem tudok normális emberi hangot megütni, nem szólaltam meg. Nehéz, mert hiába teszel meg mindent, adod a tanácsokat, jönnek az újabb és újabb, jószándékú de rossz tartásos gazdik, az utcára rakott állatok, és ez kétségbeejtő, amitől én is sokszor lettem a tehetetlenség érzése miatt dühös.

Szünetet kell tartani. Másokért nem, de magunkért mi felelünk, például, hogy értelmes emberi lényként viselkedünk egymással, akkor is ha a másik nem. Ugyanis más h*lyesége nem ment fel az alól, hogy ordenáré módon viselkedünk. Van aki láthatóan erre még nem jött rá.


Tapasztalatot, tanácsot továbbra is szívesen olvasok. Arra is kíváncsi vagyok, járt már e valaki így, hogy a párja állatait nehezen viselte.

2021. júl. 24. 15:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!