Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hazahoztam egy madárfiókát de...

Hazahoztam egy madárfiókát de már nagyon megbántam? Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Fák alatt volt egy füves részen, félt és nem tudott repülni, kieshetett a fészkéből. Nagyon megsajnáltam és hazahoztam, de gondolom nem kellett volna :( Fogalmam sincs milyen fajta, mit eszik, nagyobb testű, szürkésbarna pihés, fekete gomb szemei vannak, és szegény nagyon fél. Fogalmam sincs mit adjak neki enni és mivel adjak neki inni, pipetta vagy ilyesmi nincs itthon és már minden zárva van :( Nincs szívem visszavinni, ltt kellett volna hagynom, még az is lehet, hogy az anyukája érte ment volna és valahogy visszakerült volna a fészekbe. Szerintetek vágjak fel neki apróra gyümölcsöt, vagy mi? Nyilván ilyen kukacok meg ilyenek nincsenek nálam itthon... Meg éjszakára mi legyen vele? Most beraktam egy kibélelt cipősdobozba, de mi van, ha éjszaka valahogy kijut belőle? Bezárni nyilván nem akarom. Ahh megbántam már az egészet, most vigyem vissza ugyanoda ahol megtaláltam, vagy mit javasoltok?? Nagyon szívesen gondoznám, meg holnap tudnék neki venni állatkereskedésben valami kaját, de napközben sokszor alig vagyok itthon, és nem tudom, hogy helxezzem el, még egyáltalán szegény vad madár életben maradna-e itt a lakásban:/
2022. jún. 27. 20:57
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat, visszavittem végül! Rossz ötlet volt, csak hirtelen megsajnáltam, de tényleg egyáltalán nem értek hozzá. Nem Magyarországon élek, és fogalmam sincs, milyen madárvédő egyesületek vannak itt. Remélem minden rendben lesz vele, annak külön örültem, hogy valaki írta, hogy csak az emlősállatoknál van az emberszagú kisállat dolog, mert én is attól tartottam, hogy ezek után már nem fognak vele foglalkozni a szülei, de így megnyugodtam, remélem megtalálják hamar és minden rendben lesz. Köszönöm mindenkinek.
2022. jún. 27. 21:40
 12/18 anonim ***** válasza:
98%
Valszeg' rigó volt,őt nem kell " menteni" ha már kiugrott,lent etetik a szülők tovább. Az emberszag ugyan nem játszik de kérdés,ennyi idő után megtalálják-e egymást. Reméljük igen.
2022. jún. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%
Ja,hihető az egész,de mennyire,csak néhol sántít.43 perc alatt belefért annyi,hogy visszavitted és már otthon is vagy.Közben gondolom nem maradtál ott valameddig,hogy lásd mi történik vele,csak leraktad és már fordultál is,az írásod alapján azért úgy látszott mintha nagyon aggódanál érte.Plusz mikor kiírtad,gondolom meg se nézted a válaszokat,hanem már indultál is vele,de mégis eltudtad olvasni a válaszokat valahogyan ennyi idő alatt.Nem tudom,de 43 perc minderre kevés,de te biztos Flash lehetsz a villám akkor,vagy higanyszál.
2022. jún. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Kedves 13, hazafelé jövet, a lakásomtól nagyjából 2 perc sétára (vagy inkább 1) találtam...máskülönben hogy tudtam volna hazahozni?! Gondolkodj már kicsit, mielőtt belekötsz mindenbe. Nem, nem maradtam ott, már sötétedett mikor kivittem, nem akartam ott gubbasztani. Majd reggel ha megyek ki, megnézem, ott van-e még.

43 perc :D :D Nagyon vicces vagy, kb. 5 percig tartott visszavinni szegényt.

2022. jún. 27. 22:50
 15/18 anonim ***** válasza:
4%
14.:Ne fáraszd magad,nem lesz már értelme,addigra már úgyis elviszi egy macska,vagy valamilyen más állat.De ha nem is tűnik el,életben már nem lesz,az tuti.
2022. jún. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Nem lesz fáradság, mert egyébként is arra mennék.
2022. jún. 27. 23:00
 17/18 anonim ***** válasza:
4%
16.:Akkor csak értelme nem lesz.
2022. jún. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
8%
Vagy sürgösen madármentök, vagy (borzaszto és kegyetlennek tünik, de a szenvedését leröviditi) csapd a falhoz és máskor elöször gondokozz!!!!!!!
2022. jún. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!