Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagájt hogyan...

Hullámos papagájt hogyan lehet megszelidíteni?

Figyelt kérdés

Alapjáraton van egy fiú hullámos papagájunk, aki egyébként nagyon szelíd, amikor kiengedjük, rá szokott szállni a fejünkre, vállunkra, stb.

Most lett hozva mellé egy lány papagáj is, viszont nem tudom hogyan kelle megszelidíteni. Amit tudni kell, hogy a tesóm papagájai, én csak nyáron vagyok náluk, viszont tesóm most nincs itthon egy ideig. Szóval ő nem nagyon tud segíteni. A fiú papagájt sem tudom hogyan szelidítették meg. Szóval akinek vannak hullámos papagájai, esetleg tudna tippeket adni?



2022. júl. 18. 15:21
 1/3 anonim ***** válasza:
27%

Bocsi, hogy nem írom le. Van vagy 1000 kérdés a témában, olvass bele néhányba. Ha ezen felül van még kérdésed, szívesen válaszolok.


https://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=szelid%C3%A..

2022. júl. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
46%

Először is ignoráld. Ne menj oda, csak ha muszáj (etetni, itatni pl.) de amúgy lehetőleg oda se nézz.


Ő most egy kicsi prédaállat egy ketrecben, és egy nagy ragadozó ólálkodik körülötte. Mutasd meg, hogy nem akarsz tőle semmit, csak elvagy. Beszélj vagy énekelj halkan és lassan, hogy szokja a hangod, és érezze hogy nincs baj.


Ha úgy látod, hogy már érdeklődőbb (ne siesd el, inkább menj biztosra és adj neki több időt) akkor elkezdhetsz közeledni felé. Az állatok szívéhez a legrövidebb út a gyomron át vezet, egy idő után megpróbálhatod megkínálni valamivel.


A másik, szelíd papi sokat segít, az új jövevény láthatja, hogy milyen bizalommal van felétek, amitől ő is felbátorodik majd.

2022. júl. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Össze vannak már engedve, vagy még karanténban van az új? Ki lett már engedve repkedni? Szelidíteni kalitkán kívül kell, türelemmel, fokozatossággal, idővel, a párja segítségével. Mennyire szelíd? Mikor került tesódhoz?
2022. júl. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!